Kapat

Tiktok keşfet hilesi

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok keşfet hilesi
tik tok

Bazı bilgisayar oyunlarında bir takım kısayolları kullanarak, yama yükleyerek veya kod ekleyerek hile yapmak ve avantaj sağlamak mümkündür. Tiktok’un yazılımına dışarıdan müdahale etmek mümkün olmadığından bu tarz hileler yapılamamaktadır ancak kurnazca bazı yöntemleri deneyerek paylaşılan videoların keşfete düşmesi sağlanmaktadır.

Tiktok’ta hile yaparak takipçi kasmak mümkün mü ?

Tiktok’ta fazla sayıda takipçisi olanların ve videolarına fazlaca etkileşim alanların videoları keşfete daha kolay düşmektedir. Bu sebeple bazı kullanıcılar takipçi kasmak ve etkileşim almak için bu işleri para karşılığından yapan firmalara yönelmektedir.

Bu firmalar bazı yazılımlar sayesinde İnstagram, Twitter, Tiktok gibi sosyal medya platformlarında sahte üyeler üretip para karşılığında bu sahte üyelerin sizi takip etmelerini, paylaşımlarınızı beğenmelerini veya paylaşımlarınızı yeniden paylaşmayı sağlamaktadırlar.

Bunun sonucunda verdiğiniz para karşısında istatistiklere bakıp geçici bir haz alıyorsunuz, bir süre sonra takipçileriniz puf diye uçup gidince veya hesabınız banlanınca hayal kırıklığına uğruyorsunuz.

Kısacası takipçi veya beğeni satın alma ile Tiktok’ta kalıcı yükselmeniz mümkün değildir. Paranız boşa gidecek, ayrıca hesabınız lekelenerek keşfet engeli yiyecektir.

Peki Tiktok’ta keşfete düşmenin hiç mi kolay yöntemi yok ? Elbette var.

Tiktok’ta 25,6 milyon takipçisi olan Czn Burak sizce bu kadar takipçiyi nasıl elde etti sanıyorsunuz ?

Czn Burak nasıl takipçi kastı ?

Czn Burak Tiktok’ta en fazla takipçisi olan Türk. Aynı zamanda da instagram takipçileri de bir o kadar fazla. Peki televizyonlarda rastlayamadığımız biri Tiktok’ta bu başarıyı nasıl elde edebildi ?

Bunu kesinlikle takipçi satın alarak veya Tiktok’a para vererek yapmadı.

Acaba Czn Burak diğer Tiktok kullanıcılarının yapamadığı neyi veya neleri doğru yaptı ? Czn Burak’ın Tiktok’ta 25,6 milyon takipçisi var. Sosyal medyaya düşkünlüğü ile bilinen Ece Erken‘in bile sadece 180 bin takipçisi var.

Czn Burak’ın Tiktok’taki yüksek takipçi sayısının sırlarını açıklıyorum:

Birincisi;Czn Burak’ın ailesinin yemek üzerine bir aile şirketi var ve Tiktok hesabı üzerinden dolaylı olarak bu şirketi tanıtıyor. Şirketin reklam bütçesi ile Czn Burak için düzenli olarak profesyonel PR ve tanıtım çalışmaları yapıldı. Ulusal gazete ve televizyonlara haber yapıldı.

Böylece sosyal medyayı yaygın olarak kullanan kişiler Czn Burak’ın ismini duydu, videolarından haberdar oldu ve paylaştığı videolar çok sayıda kişiye ulaştı.

İkincisi; Czn Burak Tiktok algoritmasının nasıl işlediği hakkında fikir sahibi olan sosyal medya analiz uzmanlarından strateji konusunda destek alıyor ve bu sayede videoları keşfet sayfalarına daha kolay düşüyor.

Üçüncüsü; Czn Burak’ın videoları kaliteli ve insanları beklentilerini karşılıyor. Tiktok’ta paylaşılan videoların yüzde sekseninin bu anlamda pek değerinin olmadığını da söylemek gerekir.

Dördüncüsü: Tiktok’ta takipçi sayınız belli bir sayının üzerine çıktıktan sonra kendi kendini kasmaya başlıyor. Bu nedenle Czn Burak gibi başarılı Tiktok’çular abartılı bir takipçi sayısına ulaşıyor.

Tiktok keşfet hileleri

Videolarınızın çok sayıda Tiktok kullanıcısının keşfet sayfasına düşmesini istiyorsanız ve bu işe ayıracak pek bir bütçeniz yok ise yapacağınız iki şey kalıyor:

 1. Tiktok algoritmasına hitap eden videolar üretmek.
 2. Kaliteden ve istikrardan taviz vermemek.

Tiktok, yazılımda kullandığı algoritmasını açıklamadı ama sosyal medya uzmanları Tiktok algoritmasının nasıl işlediğini büyük ölçüde çözmeyi başardı.

Temel olarak bir kişinin paylaştığı video ne kadar etkileşim alırsa daha sonra paylaştığı video o oranda keşfet sayfalarına düşmektedir.

Etkileşim kriterleri şunlardır:

 1. İzlenme süresi ve sayısı
 2. Paylaşım sayısı
 3. Yorum sayısı
 4. Beğeni sayısı

Bu dört kriter bir videonun ana kalite kriterleridir. Paylaşım, yorum ve beğeni gibi kriterler yayınlanan videonun faydalı olması ve ilgi çekiciliği ile alakalıdır. Bunlar hile ile başarılamaz.

Videonun izlenme süresi ve sayısı ise önemli bir kriterdir ve bazı kurnazlıklar yardımı ile istatistiksel açıdan iyileştirilebilir.

İzlenme süresi deyince hem videonun toplam izlenme süresi, hem de izlenen sürenin toplam video süresine oranı akla gelmelidir.

Örneğin 4 dakikalık bir videonuz var ve insanlar ortalama olarak 12. saniyeye kadar izliyor. Diğer videonuz ise 20 saniyelik ve onu da insanlar ortalama olarak 12. saniyeye kadar izliyor.

Bu durumda 20 saniyelik videonuz Tiktok algoritmasına göre daha başarılıdır çünkü oransal olarak daha fazlası izlenmektedir.

Ortalama bir Tiktok kullanıcısının bir videoya 10 ila 15 saniye ayırdığı tespit edilmiştir. Eğer videoda ultra ilgici bir şey yoksa insanlar daha 20 saniye olmadan başka videoya geçmektedir.

Bu konuda diğer bir istatistik ise izleyicinin ilk 3 saniyede video hakkında bir yargıya varmasıdır. Yani videonuzun ilk üç saniyesi çok önemlidir. Bunun basit bir hilesi videonun başında izleyiciye merak ettirici bir soru sormaktır.

Bu nedenle birinci püf nokta olarak videonuz sadece ilgi çekecek kısımlardan oluşmalı gereğinden fazla uzun olmamalı diyebiliriz.

Toplam izlenme süresi de önemlidir. Bazen uzun videolar çekmek isteyebilirsiniz. İnsanlara uzun videolar izletmenin bazı püf noktaları vardır:

 • Videonuzda alt yazı kullanın, yazıyı okurken fazla süre geçecektir. Sonuna kadar bekle, bak sonunda ne olacak şeklinde de yazabilirsin. (Ama videonuzun sonunda izleyeni tatmin eden bir şey olmalı)
 • Videonun başlangıcında önemli bir şey vaadedin veya merak unsuru oluşturun. Merak insanları izlemeye sevk eder.
  Videoya başladıktan sonra sizin dışınızda gelişen bir hadise gelişsin. Örneğin, bir şeyler anlatırken sizin video çektiğinizden haberi olmayan biri odaya dalar. Veya videonuzun ortasında yanınıza bir kedi gelir. Veya aniden başka bir duyarsınız ve o yöne bakarsınız..

Video izlenme sayısını artırmanın basit bir hilesi vardır. Video kısa ise ve döngülü ise kullanıcı bir şeyler anlamaya çalışırken biter ve kendiliğinden başlar. Bu şekilde birden fazla kez izlemiş olur.

Tiktok algoritması kategori puanlaması da yapmakta ve keşfet sayfasında insanlara ilgi konusuna giren videolar önermektedir. Bu nedenle video konularınız her telden değil de bir konuya odaklı olursa keşfete düşme şansınız artar.

Birinin sizin videonuzu beğenmesi veya paylaşması değerlidir. Sonuna kadar izlemesi de değerlidir. Ama daha değerli olanı sizin bir videonuzu izledikten sonra diğerine geçmesi ve hatta onu izleyip diğerine geçmesidir.
Google algoritmasında “hemen çıkma oranı” denilen hadisenin benzeri Tiktok algoritmasında da vardır.

Hemen çıkma oranı bir videonuzu izleyen kişinin başka videonuzu izlemeden başkasının videosuna geçme oranıdır. Eğer hemen çıkma oranını düşürürseniz bu Tiktok algoritması açısından çok değerli bir puandır.

Bunu yapmak için;

 • Birbiri ile alakalı videolar çekin, böylece ilgi alanı sizin videonuzla örtüşen birisi diğer videolarınızı da izlesin.
 • Bir videoda anlatacağınız şeyin tamamını anlatmayın, izleyicinin ağzına bir parmak bal sürün ve diğer videonuza atıf yapın. Videonuza başlarken de başka bir videonuz hakkında övgü ile bahsedin, izleyici o videoyu da merak etsin.

Keşfete düşmek için diğer yapılması gerekenler

Hashtag kullanımı: Hashtag kullanımının size abartılı bir faydası olmayacaktır ancak videonuzla alakalı hashtagları kullanırsanız az da olsa katkısı olur.

Trend konuları takip edin: İnsanların odak noktası neyse video konuları çekerken bunu dikkate alın.

Sempatik olun: Czn Burak’ın sürekli gülümsüyor olma halini eleştirenler çok ama takipçi sayısı ortada…

Başlık vurucu olmalı: Video çekmeden önce bolca düşünüyoruz, video çekerken emek veriyoruz. Elde ettiğimiz ürüne aceleyle başlık koyarsak emeğimize yazık etmiş oluruz.

İnsanlar hangi videoyu izleyeceğine karar verirken görseli kadar başlığına da dikkat ederler..

Ve son olarak; insanlara faydası olabilecek şeyleri videoya çekin. Faydalı videoları insanlar dönüp yeniden izlerler. Faydalı kişileri takip ederler.

Ve bir ilave daha; Tiktok topluluk kurallarını okuyunuz ve keşfet engeli ile karşılaşabileceğiniz bir hata yapmayınız. Bir hata 100 doğruyu götürebilir.

 

İLGİLİ YAZILARIM:

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?

Tiktok ta silinen videoları geri getirme

TikTok canlı yayın hediye fiyatları

Tiktok hediye puanı hesaplama

Tiktoktan ne kadar para kazanılır ?

Tiktok para nasıl çekilir ?

Tiktok Mavi Tik kopyalama

TikTok da mavi tik nasıl alınır ?

Tiktok keşfet hilesi

Tiktok ta engellendiğini nasıl anlarsın ?

TikTok Topluluk Kuralları

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?

Tiktokta keşfete düştüğümü nasıl anlarım ?

Tiktok yaş değiştirme

Tiktok canlı yayın engeli kaldırma

Tiktok’ta canlı yayın nasıl izlenir ?

TikTok canlı yayına başkasını alma

Tik tok videolarım neden izlenmiyor ?

Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü

Tik Tok bizi izliyor mu ?

Modemden TikTok engelleme

Tik Tok kampüs temsilcisi ne demek ?

Tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?