Kapat

Tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?
tiktok beğenemiyorum

Tiktok’ta kısa aralıklarla fazlaca mesaj atmak veya arka arkaya video beğenmek gibi şeyler yaptıysanız size çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver şeklinde bir mesaj gelebilir.

Bir çok kullanıcı bunun ne demek olduğunu merak etmektedir. Yani çok hızlı takip ediyorsunuz uyarısında olduğu gibi arkasından takip engeli gibi bir engel mi gelecek veya öylesine bir bildirim midir merak etmektedirler.

Çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?

Tiktoktan ne kadar para kazanılır başlıklı makalemde bazılarının sahte profiller oluşturarak bunlar üzerinden takipçi ve beğeni satmak suretiyle para kazandıklarından bahsetmiştim. Tiktok, bu tür kötü niyetli faaliyetleri engellemek ve spam faaliyetleri tespit etmek için bir süre önce dijital denge özelliğini aktif etmiştir.

Dijital denge özelliği kullanıcıların normal sayılamayacak eylemlerini istatistikler üzerinden tespit ederek uyarı göndermektedir.

Tiktok’ta spam olan eylemler nelerdir ve kimler tarafından yapılır ?

Örneğin bir kişinin bir dakikada 100 video beğenmesi veya 100 kişiye mesaj atması normal değildir. Bu tür bir istatistik ancak yazılımlar tarafından yönetilen bot üyeler tarafından veya kötü niyetli gerçek kullanıcılar tarafından gerçekleştirilebilir.

Tiktok keşfet hilesi başlıklı makalemde keşfete daha kolay düşmek için insanların etkileşim kastığından bahsetmiştim. Rastgele birilerine mesaj atmak veya izlemeden video beğenmek suretiyle suni etkileşim amaçlayan üyeler vardır.

Bunlara bir de aynı mesajı kopyalayıp sürekli birilerine mesaj gönderenleri eklemek gerekir. Mesela “ihtiyacı olanlara kefilsiz kredi” tarzı mesajları kopyalayıp binlerce kişiye atıp tefeciye müşteri çekmek isteyenler vardır.

Dijital denge özelliği bu tür kötü kullanımları tespit eder. Ancak bazen kötü niyetli olmayan eylemler de dijital dengeye takılır. Örneğin yaşı gereği enerjik ve sabırsız eylemlerde bulunan ergenlerin sık aralıklarla video beğenmeleri filtreye takılabilir.

Çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver mesajından sonra engel gelir mi ?

Bu bir uyarı mesajıdır. Bu mesajdan sonra beğeni engeli gelebilir . Bazen de engel gelmez sadece uyarı anlamı taşır.  Bununla birlikte Tiktok radarına takıldığınız anlamına geldiği için bu uyarıya kulak asmazsanız ilerleyen zamanda erişim engeli, takip engeli, keşfet engeli veya hesabınızın askıya alınması gibi daha sıkıntılı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

İsterseniz bu tür mesajlar almayı kapatabilirsiniz. Bunun için uygulamaya girip dijital refah seçeneğini pasif yapmalısınız.

Tiktok beğeni yapamıyorum

Bunu şu şekilde yaparsınız:

Profil sayfanıza girdikten sonra Ayarlar sekmesine basınız. Ayarlar sembolü üç nokta veya çark şeklindeki semboldür.

Ayarlar sayfasına girdikten sonra Dijital Refah seçeneğine basınız.

Sizden şifrenizi girmenizi ister, şifrenizi girdikten sonra Dijital Denge özelliğini kapatabilirsiniz.

Bu özelliği kapatmanız sadece çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver mesajını almamanızı sağlar. Engel yemenize mani olmaz. Tiktok topluluk kurallarına aykırı eylemlerde bulunursanız bazı engellemelerle karşılaşabilirsiniz.

Tiktok beğeni yapamıyorum hatası çözümü

Videoları izlemeden, ard arda beğeniyorsanız bir süre sonra beğenme eyleminin sınırlandırılabilir. Beğenme engeli geldiğinde yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sadece engel sürenizin dolmasını bekleyeceksiniz. Bu süre bir kaç dakika ile birkaç gün arasında olabilir.

İLGİLİ YAZILARIM:

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?

Tiktok ta silinen videoları geri getirme

TikTok canlı yayın hediye fiyatları

Tiktok hediye puanı hesaplama

Tiktoktan ne kadar para kazanılır ?

Tiktok para nasıl çekilir ?

Tiktok Mavi Tik kopyalama

TikTok da mavi tik nasıl alınır ?

Tiktok keşfet hilesi

Tiktok ta engellendiğini nasıl anlarsın ?

TikTok Topluluk Kuralları

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?

Tiktokta keşfete düştüğümü nasıl anlarım ?

Tiktok yaş değiştirme

Tiktok canlı yayın engeli kaldırma

Tiktok’ta canlı yayın nasıl izlenir ?

TikTok canlı yayına başkasını alma

Tik tok videolarım neden izlenmiyor ?

Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü

Tik Tok bizi izliyor mu ?

Modemden TikTok engelleme

Tik Tok kampüs temsilcisi ne demek ?

Tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?