Kapat

Silinen instagram Hesabını Geri Açma – Hesabı Geri Alma Formu

Anasayfa
Sosyal Ağlar Silinen instagram Hesabını Geri Açma – Hesabı Geri Alma Formu
silinen instagram hesabını geri alma

Silinen instagram hesabını geri açma işlemini bir form sayesinde gerçekleştirebiliyorsunuz. İnstagram hesabınızı yanlışlıkla veya isteyerek silmiş olabilirsiniz. O kadar uğraş sonucu eklediğiniz arkadaşlarınız, resimleriniz ve gönderilerinizin heba olmasını istemezsiniz. İnstagram hesabını geri açmak isteyen kullanıcılar için instagram ekibi kolaylık sağlamış. Lakin tek yapmanız gereken bu içerikteki adımları pür dikkat, eksiksiz bir şekilde uygulamanız. Hesabınızı geri aldığınızda kullanıcı adınız vesaire değişmeyecektir.

Silinen instagram Hesabını Geri Açma Yöntemi

Eğer instagram hesabınızı geri açmak istiyorsanız öncelikle hesabınızı sildiğinizden emin olmalısınız. Burada yapılacak olan işlemler sadece instagram hesabını tamamen silip geri almak isteyenler için geçerlidir. Hesap dondurmayla bu işlemi karıştırmayınız. Sildiğiniz hesabı geri alabilmek için hesabın size ait olması gerekir. Bunu sakın unutmayın.

Sildiğiniz instagram hesabını geri almak bu yöntemle kesin değildir. Hesabınızı 15 veya 30 gün önce silip geri almak istediğinizde çok geç kalmış olabilirsiniz. Çünkü instagram silinen hesapların tüm kayıtlarını silebiliyor. Hal böyle olunca hesabınızı geri almakta imkansız bir hal alabiliyor. O yüzden bir daha hesaplarınızı silmeden önce 2 kere düşünmeniz çok yerinde bir karar olacaktır.

instagram Hesabı Geri Alma Formu

Silinen instagram Hesabını Geri Açma

Hesabınızı geri almanızı sağlayabilecek tek etken olan bu form sayesinde, instagram yönetim ekibine bir mesaj yollayacaksınız. Bu mesajda hesabınızın size ait olduğuna dair bilgiler ve hesabınızı açma isteğiniz yer alacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra, instagramdan gelecek cevabı beklemekten başka yapacak bir şey yoktur.

Başlayalım. İlk önce https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine tıklayınız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza ”Instagram Hesabım Donduruldu” şeklinde bir bilgilendirme yazısı gelecektir. Bu yazının aşağısında bulunan seçeneklerden ”Hayır” olanını işaretleyip ”Gönder” butonuna basın.

instagram-hesabı-geri-alma-formu

Hayır seçeneğini seçip gönder dedikten sonra aşağıdaki gibi sizlerden birkaç bilgi isteyecektir. Başarılı bir işlem olsun istiyorsanız, lütfen bilgileri eksiksiz ve hatasız girin.

+Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? Hayır.
+Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız? Hatasız Doldurunuz.
+Instagram Kullanıcı Adınız? Hatasız Doldurunuz.
+E-posta adresiniz? Hesabınızın çalınmadan önceki normal instagram e-posta adresini giriniz.
+Hangi ülkeden yazıyorsunuz? Türkiye

instagram-hesabı-geri-açma-formu

Silinen instagram hesabını geri açma işlemlerinin ardından kısa süre içerisinde eklemiş olduğunuz mail adresinize Instagram Team’den bir elektronik posta alacaksınız. Elektronik postada rakamlardan oluşan bir kod görmeniz gerek. Uygun bir kağıda bu kodu yazarak (çıktı vb. işlemler olmasın, el yazısı olması önemli) elinizle kağıdı tutarak, eliniz ve yüzünüz net çıkacak bir şekilde bir fotoğraf çekerek bunu geri mail olarak herhangi bir açıklama eklemeden göndermeniz yeterli olacaktır. Genellikle geri dönüşlerin zamanları değişse de bu Instagram ekibine bağlı olarak maksimum 1-3 gün içerisinde bitmekte. Genellikle bir gün içerisinde geri dönüş sağlanıyor.

Silinen instagram hesabını geri almayla ilgili notlar

1-İşlemi yapmadan önce, daha önce kendi fotoğrafınızı profilinizde paylaştığınızdan emin olunuz. Çünkü, Instagram’a göndereceğiniz fotoğraf bu şekilde onaylanmaktadır.

2-Eğer birinci işlemde hesabınızın politika ihlalleri nedeniyle kapatıldığını ve açılamayacağını içeren bir mail alırsanız, işlemi ikinci kez tekrarlayın. Ardından, ikinci kez instagram sizden bir kodla mail istediğinde, resminizi göndereceğiniz mailin sonuna şu İngilizce metni ekleyiniz ; “My account stolen, please help me to get my account back, I love Instagram.” bu mailden hesabınız %95 oranında açılacaktır.

instagram-kalici-hesap-silme-guncel

3-Hesaplarını e-mail ile değil telefonla açanlar sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar. Bu durumda, dolduracağınız üstteki formda güncel e-posta adresinizi kullanın. Sonrasında instagram size bir mail attığında, bu durumu açıklayın. instagram hesabınızı e-mail ile oluşturmadığınız, telefon ile açtığınızı bundan dolayı yardım talebinizi iletin. instagram ekibi yardımcı olacaktır.