Kapat

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?
tiktok videolarım neden izlenmiyor

Tiktok kural hilali yapan kullanıcılarına keşfet engeli koyarak cezalandırmaktadır. Türkçe’ye keşfet dediğimiz kavramın orjinali For Your Page dir. Yani Sizin İçin Önerilen Videolar şeklinde de tercüme edilebilir.

Eğer videolarınız iyi etkileşim alıyorsa daha fazla sayıda kullanıcının keşfet sayfasında yer alacaktır. Bu da takipçi sayısını artıracaktır.

Keşfete düşmek ve takipçi sayısını artırmak pek çok kullanıcının istediği şeylerdir ve bir başarı işaretidir.
Bir çok Tiktok kullanıcısı takipçi artırma sürecini hızlandırmak için internette daha önce paylaşılmış popüler videoları paylaşmak, açık kıyafetle çektiği video paylaşmak, ilgi çekeyim diye tehlike barındıran videolar çekip paylaşmak gibi Tiktok topluluk kurallarını ihlal eden paylaşımlar yapmakta ve bunun sonucu olarak da keşfet engeli yemektedir.

Keşfet engeli yiyen kişilerin videoları artık keşfete düşmeyince doğal olarak istatistikleri de yerinde sayar. İstatistikleri düşen kişi “acaba artık keşfet e düşmüyorum mu ?” diye merak eder.

Tiktok keşfet engeli nasıl anlaşılır ?

Bunun cevabını Tiktokta keşfete düştüğümü nasıl anlarım başlıklı makalemde vermiştim. Özetlemek gerekirse; hesabınızı pro hesaba çevirip istatistikleri inceleyerek size keşfet engeli gelip gelmediğini anlayabilirsiniz.

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?

Öncelikle Tiktok topluluk kurallarını okuyunuz ve hangi videolarınızda sorun olabileceğini tahmin etmeye çalışınız. Ardından sorunlu videolarınızı kaldırınız ve yeni içerik eklemeden önce birkaç gün bekleyiniz.

Sorunlu videolarınızı kaldırdıktan sonra keşfet engeliniz kendiliğinden kalkabilir. Fakat bu süreç 2 hafta kadar sürebilir.

Eğer keşfet engeli devam ediyorsa telefonunuzun ön belleğini temizleyiniz, Tiktok oturumunu kapatınız ve Tiktok uygulamasını siliniz. Telefonunuza yeniden uygulamayı yükleyiniz.

Bunları yaptıktan sonra kendiliğinden keşfet engelinizin kalkmasını bekleyiniz.

İkinci yöntem:

Eğer size gelen keşfet engelinin nedeni hakkında bir fikriniz var ise ve size haksız şekilde engel geldiğini düşünüyorsanız itiraz etme seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Tiktok’a nasıl itiraz edildiğini Tiktok yaş değiştirme ve Tiktok canlı yayın engeli kaldırma başlıklı makalelerimde anlatmıştım.

İtiraz yazınızı İngilizce olarak yazmanız daha faydalı olur fakat yazarken keşfet kelimesinin İngilizcesini yazmayınız. Çünkü biz keşfet diyoruz onun aslı For Your Page‘dir.

Ayrıca Tiktok kullanıcılarına keşfet engeli koyduğunu doğrulamamaktadır. Bu nedenle “bana neden keşfet engeli kondu” yazmanız anlamsız olur. Bunun yerine Why are my views in TikTok suddenly dropping? (Tiktok’taki izlenimlerim neden aniden düştü) şeklinde sorarsanız size açıklamasını yapacaklardır.

Siz de artık sorunlu videoları kaldırdığınızı söyleyerek, sonraki paylaşımlarınızda Tiktok topluluk kurallarına uyacağınıza söz verirsiniz.

Keşfet engeli neden gelir ?

  • Telif hakkı içeren içerik,
  • Yayınladığınız videolara şikayetler gelmesi,
  • Çok sık aralıklarla video paylaşıyor olmanız,
  • Videolarda kullandığınız metinde uygunsuz kelime geçmesi,
  • Banlanan başka hesaplarla bu hesabınız arasında ilişki bulmaları,
  • Hesabınızın henüz doğrulanmamış olması,
  • Videolarınızın çıplaklık, küfür, şiddet, propaganda, reklam vs içermesi,

Bunların haricinde Tiktok topluluk kurallarından herhangi birini çiğnemiş olabilirsiniz.

Tiktok keşfet hilesi başlıklı makalemde engel yemeden hızlı takipçi artırma ve videolarınızı daha fazla kişinin keşfet sayfasına düşürme taktikleri hakkında bilgi verilmektedir.

İLGİLİ YAZILARIM:

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?

Tiktok ta silinen videoları geri getirme

TikTok canlı yayın hediye fiyatları

Tiktok hediye puanı hesaplama

Tiktoktan ne kadar para kazanılır ?

Tiktok para nasıl çekilir ?

Tiktok Mavi Tik kopyalama

TikTok da mavi tik nasıl alınır ?

Tiktok keşfet hilesi

Tiktok ta engellendiğini nasıl anlarsın ?

TikTok Topluluk Kuralları

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?

Tiktokta keşfete düştüğümü nasıl anlarım ?

Tiktok yaş değiştirme

Tiktok canlı yayın engeli kaldırma

Tiktok’ta canlı yayın nasıl izlenir ?

TikTok canlı yayına başkasını alma

Tik tok videolarım neden izlenmiyor ?

Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü

Tik Tok bizi izliyor mu ?

Modemden TikTok engelleme

Tik Tok kampüs temsilcisi ne demek ?

Tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?