Kapat

1,5 katlı ahşap ev fiyatları

Anasayfa
Genel 1,5 katlı ahşap ev fiyatları
ahşap ev

Kendi arazinize müstakil bir ev inşa etmek istediğinizde karşınıza bir çok seçenek çıkacaktır. Mesele ahşap evde karar kıldıysanız 1, 1.5 veya 2 katlı bir ahşap ev düşünebilirsiniz.

1,5 katlı ahşap evler bu günlerde oldukça talep görmektedir. Siz de 1,5 katlı bir ahşap ev düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken 1.5 katlı ahşap ev modellerini incelemek.

Evin inşaat sürecinde de farklı seçenekleriniz olacak. Ahşap evleri müteahhite yaptırmak zorunda değilsiniz. Ahşaptan anlayan ustaya işi ve malzemeleri verip bir süre sonra evinize kavuşabilirsiniz. Veya hazır ahşap ev satan bir firmanın kataloğundan model beğenip kısa sürede ahşap evin arsanıza monte edilmesini sağlayabilirsiniz.

1,5 katlı ahşap ev nedir ?

İlk duyduğunuzda kulağınıza farklı gelebilir ama 1,5 katlı ahşap evler oldukça kullanışlı ve estetiktir. Oldukça zengin model çeşitleri bulunmaktadır.

1.5 katlı ahşap ev daha fazla alan sağlamak için 1 katlı eve kısmen ilaveler yapılmış evlere denilmektedir. 1 katlı evlerin ihtiyaca tam olarak cevap vermemesi, 2 katlı evlerin ise aşağı in-yukarı çık durumlarına sebep olması ve ısınma maliyetlerinin fazla olması nedeniyle 1,5 katlı ahşap ev modelleri tasarlanmıştır.

Bir buçuk katlı bir eve sahip olmanın en güzel yanlarından biri, birinci kat ortak odalarındaki yüksek tavanlardır. Sadece yüksek tavanların sağladığı ek alanın keyfini çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda 2. kat balkonundan manzaranın da keyfini çıkarabileceksiniz.

1,5 katlı ahşap ev fiyatları

1,5 katlı ahşap ev fiyatları m2’si 2500 TL’den başlamaktadır. Örneğin 100 m2 oturum alanlı ve 50 m2 ilaveli yani toplam 150 m2 alanlı 1,5 katlı evin minimum maliyeti 375.000 TL’dir. Bu fiyata temel betonu maliyeti ve belediyeye ödenen ruhsat masrafları dahil değildir. Bunları da maliyete eklersek yaklaşık 450.000 TL civarı bir maliyete ulaşmaktayız.

Çevre düzenlemesi ve ekstra bazı talepler de göz önünde bulundurulursa 2020 yılı itibariyle kendi arsasına toplam 150 m2 alanlı 1,5 katlı ahşap ev yaptırmak isteyen birinin en az 500.000 TL civarı bir parayı gözden çıkarması gerekmektedir.

Fiyatı etkileyen en önemli unsurlar evin modeli ve hangi ahşap malzemenin seçileceğidir. Eğer iyi malzeme kullanılırsa ve estetik görünümlü bir ahşap ev tercih edilirse ahşap ev m2 maliyeti 3500-45000 TL olacaktır.

1.5 katlı ahşap ev modelleri linkinden bu konuda daha fazla bilgi alabilirsiniz.