Kapat

Tik tok videolarım neden izlenmiyor ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tik tok videolarım neden izlenmiyor ?
tiktok videolarım neden izlenmiyor

Tik tok videolarım neden izlenmiyor diyen birine şu soruyu soruyoruz:

İzlenme sayısının belirgin bir şekilde düşmesinden mi bahsediyoruz yoksa video izlenme sayısı 0 mı ?

Eğer video izlenme sayısı 0 ise engel yemiş veya incelemeye takılmış olabilirsiniz.

Eğer videolarınız eskisine göre daha az izleniyorsa sorununuz engellenmekten ziyade keşfete düşememiş olmaktır.

Tiktok’un algoritması önceki videolarınızın izlenme istatistiklerini analiz eder ve izlenme performansı düşük video yayınlayan kişilerin sonraki videolarını keşfette göstermez, sizi takip eden fazla bir kitle de yoksa doğal olarak yeni videolarınız fazla izlenmeyecektir.

Tik tok videolarım neden izlenmiyor- İzlenme sayısı 0

Tiktok’ta yayınlanan videonun 0 izlenme sayısına sahip olması manidardır. Çünkü öylesine bir video çekip Tiktok’a atsanız dahi belli bir izlenme sayısına ulaşırsınız.

Eğer videonuzu bir kişi dahi izlemediyse aşağıdaki iki durumu değerlendiririz:

 • Daha önceki videolarınız izleniyordu, yeniler ise izlenmiyor,
 • Tiktok’ta yenisiniz birkaç video çekip attınız ama şimdiye kadar hiç izleyen olmadı,

Önce ikinci durumun cevabını vereyim; Tiktok’a üyeliğiniz yeniyse paylaştığınız videolarınızın bir süre hiç izlenme almaması normaldir.

Tiktok başlangıçta hesabınızı inceleyecek ve bir sorun görmezse videolarınızı izlenmeye açacaktır. Daha önceden Tiktok’ta hileli bir işleminiz yoksa, paylaştığınız video size aitse ve genel ahlak kurallarına uygun ise bir süre sonra izlenme almaya başlayacaktır.

Tiktok’a üye olduktan sonra şak diye bir video paylaşıp hemen bu videonun izlenme almasını beklemeyin. Bunun yerine önce profil bilgilerinizi tam olarak doldurun. Birkaç video izleyin, bunların birkaçını da beğenin.

Bunları yaptıktan sonra videonuzu paylaşın ve sabırla bekleyin. Eğer ilk videonuz çalıntı, siyasi içerikli, küfürlü veya ahlaka aykırı bir şey değilse bir zaman sonra az veya çok izlenecektir.

Şimdi ikinci duruma gelelim: Videolarınız eskiden izleniyordu ama şimdi izlenmiyor, izlenme sayısı 0.

Bu durumda hatalı bir şey yaptığınız kesindir. Muhtemelen en az bir videonuza şikayet yapılmıştır veya genel olarak bazı işlemleriniz Tiktok yönetimine takılmıştır.

Öncelikle bunun ne olduğunu çözmek gerekir. Bazen birine normal gelen bir şey aslında hiç de normal değildir. Bu yüzden son zamanlardaki eylemlerinizi tarafsız bir şekilde değerlendirmeniz ve olası hatanızı bulmanız gerekir.

Bu hata, size göre hata olmayabilir, önemli olan Tiktok topluluk kurallarına göre hata olup olmadığıdır.

Mesela “Mert’e nasıl şaka yaptım!” başlıklı bir şaka yaptınız ve videoda size göre sakıncalı bir şey olmasa dahi Mert bu videonuzdan incindi ve sizi şikayet etti. Hesabınız Tiktok tarafından incelenirken tüm videolarınızın izlenmesi askıya alınmış olabilir. İşte size basit bir sebep..

Genel olarak sakıncalı olabilecek davranışlar şunlardır:

 • Başkasının videosunu paylaşmak,
 • Uygunsuz (Şiddet, cinsellik, küfür vs) içerikli video paylaşmak
 • Siyasi veya kişiye hakaret içerikli video paylaşmak,

Videonuz inceleme altında ise izlenme almayacaktır.

Videom inceleme altında mı, bunu nasıl anlarım ?

Bunu anlamanın pratik bir yolu bulunmaktadır:

 • Videonuza gidiniz.
 • Üç nokta sembolüne basınız.
 • Bağlantıyı kopyala seçeneğine basınız.

Videonuz inceleme altında ise izlenme almayacaktır. Videom inceleme altında mı, bunu nasıl anlarım ? Bunu anlamanın pratik bir yolu bulunmaktadır: Videonuza gidiniz. Üç nokta sembolüne basınız. Bağlantıyı kopyala seçeneğine basınız. Eğer bağlantı kopyalandı şeklinde mesaj gelirse videonuz inceleme altında değildir. Eğer videonuzun bağlantısı kopyalanamıyorsa videonuz inceleme altındadır ve inceleme boyunca izlenme almayacaktır. 

Eğer bağlantı kopyalandı şeklinde mesaj gelirse videonuz inceleme altında değildir. Eğer videonuzun bağlantısı kopyalanamıyorsa videonuz inceleme altındadır ve inceleme boyunca izlenme almayacaktır.

Bunlara ilave olarak video izlenme sayısının 0 olmasının üç nedeni daha var.

Birincisi;Daha önceden bazı vukuatlarınız nedeniyle önceki Tiktok hesabınızın kapatıldıysa ve siz aynı cihazdan yeni bir hesap oluşturduysanız Tiktok bunu anlayacaktır. (Tiktok bizi izliyor mu başlıklı makalemi okuyunuz)

Tiktok sabıkalı kişileri cihazın imei numarasından yakalar ve yeniden aynı kişinin eski haltları yememesi için, yeni hesabında yaptığı eylemleri inceler. İnceleme sürecinde videolarınızın izlenmesi durdurulabilir.

İkincisi;Tiktok’ta agresif eylemlerde bulunuyor olmanız. Örneğin birkaç tane video çektiniz ve ard arda yarım saat içinde bunları paylaştınız. Bu istastiksel incelemeye takılır çünkü 4-5 tane videonun yarım saatte çekilmesi garip bir durumdur.

Arka arkaya sürekli birilerini takip etmeniz (Bkz. Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası) veya sürekli birilerine mesaj atmanız gibi şeyler varsa Tiktok son zamanlardaki eylemlerinizi inceler ve bu süreçte video izlenmenizi askıya almış olabilir.

Üçüncüsü; Video görüntülemesini kendiniz kısıtlamış olabilirsiniz.

Bunu öğrenmek için;

 • Videonuza giriniz.
 • Üç nokta sembolüne basınız.
 • Açılan sayfada Gizlilik Ayarları seçeneğine basınız.

Gizlilik Ayarları sayfanızda Bu videoyu kimler görüntüleyebiliyor seçeneğinin Herkese açık olarak belirlenmesi gerekir. Başka bir seçenek aktif ise videonuzu herkese açık olmaz, dolayısıyla da izlenmez.

Tik tok videolarım neden izlenmiyor

Yani ya çok kalitesiz videolar çekiyorsunuz veya bir yerlerden çalıp kullanıyorsunuz diye videonuz incelenebilir.

 

Buna ilave olarak arka arkaya sürekli birilerini takip etmeniz (Bkz. tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası) veya sürekli birilerine mesaj atmanız gibi şeyler varsa Tiktok son zamanlardaki eylemlerinizi inceler ve bu süreçte video izlenmenizi askıya almış olabilir.

Eğer izlenme sayınızda ani düşüs var ise;

Daha önceki videolarınız makul izlenme sayısına sahip iken daha sonraki videolarınız daha az izleniyorsa, bunun sebebinin engel olmadığını söyleyebiliriz. Eğer engel yeseydiniz izlenme sayınız 0’da kalacaktı.

Video izlenme sayınızdaki ani düşüşün muhtemel sebebi, kalitesiz video paylaşmanız, videolarınızın şikayet edilmesi veya daha önce paylaşılmış videoları paylaşmanız olabilir.

Tiktok’ta hangi videonun kimlere gösterileceği, hangi videoların keşfete düşeceği, önceki videoların etkileşim ve izlenme istatistiklerine göre belirlenir.

Bu bağlamda ilk 5 videonuz önemlidir. İlk videoların daha öncesi olmadığı için bunlar istatiksel verilere göre değil “hoşgeldin hediyesi” olarak daha geniş kitlelere gösterilir.

Siz bu videolardan yeterli etkileşimi alamadıysanız, sonrakiler keşfete düşmez. Dolayısıyla daha az izlenme alır.

Video izlenme sayısındaki ani düşüşün muhtemel sebebi budur. Diğer bir ihtimal ise daha önceki paylaştığınız videolarda Tiktok topluluk kurallarını zorlamış olmanızdır.

Bazı Tiktok kriterlerini zorladıysanız, örneğin küfür, çıplaklık gibi kriterleri ihlal ettiyseniz Tiktok size uyarı mahiyetinde erişim sınırlaması koymuş olabilir.

Bu uyarıya aldırmazsanız başka engellemelerle karşılaşırsınız.

Videolarımın fazla sayıda izlenmesi için ne yapmalıyım ?

 1. Kalite her platformda baş tacıdır. Paylaştığınız videonun kaliteli olması size uzun vadede yüksek izlenme sayısı ve süresi getirir.
 2. Tiktok paylaştığınız videonuzun kaliteli olup olmadığını kaç kere izlendiği, ne kadar süre izlendiği gibi bazı istatistiklere göre karar verir.
 3. Herhangi bir erişim engeli ile karşılaşmamak için sakıncalı olabilecek kategorilerden uzak durunuz.
  Tiktok’ta fazla izlenmenin yöntemi keşfet e düşmektir. Ne kadar çok kişinin keşfet sayfasına düşerseniz izlenme sayınız da artar. Keşfete düşmenin bir takım pratik yöntemleri vardır. İsterseniz buna hile de diyebilirsiniz.
 4. Hırsınıza yenik düşmeyin. Sık paylaşım yapayım derken, içi boş videoları çekip paylaşırsanız saman alevi gibi yanar ve sönersiniz. Hırsınıza yenik düşüp sakıncalı videolara yönelmeyin, başkalarının videolarını çalmayın. Her ne yaparsanız planlı ve ölçülü yapın. Engel yememek için uğraşın.

İLGİLİ YAZILARIM:

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?

Tiktok ta silinen videoları geri getirme

TikTok canlı yayın hediye fiyatları

Tiktok hediye puanı hesaplama

Tiktoktan ne kadar para kazanılır ?

Tiktok para nasıl çekilir ?

Tiktok Mavi Tik kopyalama

TikTok da mavi tik nasıl alınır ?

Tiktok keşfet hilesi

Tiktok ta engellendiğini nasıl anlarsın ?

TikTok Topluluk Kuralları

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?

Tiktokta keşfete düştüğümü nasıl anlarım ?

Tiktok yaş değiştirme

Tiktok canlı yayın engeli kaldırma

Tiktok’ta canlı yayın nasıl izlenir ?

TikTok canlı yayına başkasını alma

Tik tok videolarım neden izlenmiyor ?

Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü

Tik Tok bizi izliyor mu ?

Modemden TikTok engelleme

Tik Tok kampüs temsilcisi ne demek ?

Tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?