Kapat

instagram Hesap Silme Ayrıntılarıyla Kalıcı Bir Şekilde Hesabınız Kapansın

Anasayfa
Sosyal Ağlar instagram Hesap Silme Ayrıntılarıyla Kalıcı Bir Şekilde Hesabınız Kapansın
instagram-kalici-hesap-silme-guncel

instagram hesap silme makalesinde sizlere instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl kapatacağınızı resimli bir şekilde göstereceğiz. Bu makale ile birlikte instagram hesap silme işlemini hem mobil cihazınızdan hem de bilgisayarınızdan rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Sizlere vereceğimiz instagram hesap silme linki ile birlikte tek tuşla hesabınız kalıcı olarak kapanmış olacak.

instagram hesap silme

Kayıt Olmak Kolay Fakat instagram Hesap Silme İşlemi Neden Kafa Karıştırıcı ?

Sosyal ağları günümüzde milyarlarca insan kullanıyor. Bir hevesle facebook, instagram, twitter gibi sosyal medya hesapları oluşturan kişiler bir süre sonra herhangi bir sebeple hesaplarını silmek isteyebiliyor. Sosyal ağlara kayıt olurken zorluk çekilmiyor fakat iş hesap silmeye gelince kullanıcılar ne yapacaklarını bilemez bir hale geliyor. Pazarlamacıların yaptığı gibi insanların uzaklaşmasını sağlayacak detaylar ufak puntolarla yazılıyor veyahut bulunması güç yerlere saklanıyor.

Merak Etmeyin İnstagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Sileceksiniz !

İnternette oluşan bilgi paylaşımı sayesinde hesap silme işlemleri oldukça kolay bir hal aldı. Artık her detay, resimli ve videolu bir şekilde meraklısı ile paylaşılıyor. Hal böyle olunca aşılamayacak sorun kalmıyor. İnstagram hesap silme makalemizde hesabınız kesinlikle kalıcı olarak ortadan kalkacaktır.

Facebook-Hesap-Silme-ve-Kapatma-Basitçe-Hesabınızı-Kalıcı-Olarak-Kapatın

İnstagram Hesap Silme İşlemini Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

1- İnstagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde, silinen hesabın kullanıcı adı bir daha kullanılamaz. Örnek vermek gerekirse kullanıcı adı: volbiex olan bir instagram hesabımız var diyelim. Biz bu instagram hesabını kalıcı olarak sildiğimizde tekrar volbiex kullanıcı adıyla yeni bir hesap açamıyoruz.
2- Hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bütün mesajlarınız, yorumlarınız, resimleriniz hesabınızın instagramla ilgili neyi var neyi yok tamamen silinecektir. Bu işlem hesabınızı kalıcı olarak siler ve bir daha kurtaramazsınız.

Bilgisayardan instagram Hesabı Silme

1- Öncelikle silmek istediğiniz instagram hesabına giriş yapınız.
2- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ instagram hesap silme linkine tıklayın.
3- İnstagram hesap silme linkine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimde yer alan bir sayfa gelecektir. Burada sizlere instagram hesabınızı neden sildiğinizi soracaktır. Bu seçeneklerden [sari]‘’Başka bir şey’’[/sari] olanı seçin.

instagram-hesap-silme-2018

4- Başka bir şey ibaresini seçtiğinizde karşınıza sizden şifrenizi girmenizi isteyen bir sayfa açılacaktır. Burada yer alan şifre bölümüne hesabınıza ait şifreyi yazdıktan sonra [sari]‘’Hesabımı kalıcı olarak sil’’[/sari] butonuna tıklayın.

instagram-hesap-silme-kalici-olarak-güncel

Artık hesabınız kalıcı olarak silinmiştir. İnstagram hesap silme makalesinin sonuna geldik. Hesap silme işlemleriyle ilgili merak ettiklerinizi ve kafanıza takılanları aşağıda bulunan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.