Kapat

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Anasayfa
Alışveriş Crocs terlik nasıl genişletilir ?
Crocs terlik nasıl genişletilir

Crocs terliklerle yaşayabileceğiniz en kötü deneyim normalde ayağı saran, konforlu terliklerin bir gün anlayamadığınız şekilde küçülmesidir. Bu türden bir deneyimi yaşayanların sayısı az değildir.

Ve böyle bir şey yaşadığında acaba sahte ürün mü aldım diyor insan. Hayır aldığınız ürün sahte değil, siz kullanırken hata yaptınız, terliği güneşin altına bırakıp gitmeyecektiniz…

Giyilemeyecek kadar küçülen Crocs terlikleri genişletmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bazen de kullanım hatasından değil de hangi numara alacağını bilemediğinden, internetten aldığı ürün kendine küçük gelenler olmaktadır.

Merak etmeyiniz Crocs terlikleri bir beden genişletmek mümkündür.

Crocs terlikler neden küçülür ?

Crocs terliklerde Crosslite denilen özel bir kimyasal malzeme kullanılmaktadır. Bu malzeme yumuşak olduğu kadar da ısıya duyarlıdır. Siz ayağınızı terliğe soktuğunuzda vücut ısınız nedeniyle terlik hafifçe yumuşar ve ayağınızı sarar. Bir süre sanki terlik değil de çorap giymiş gibi olursunuz.

Terliği uzun süre giydiğinizde de sorun olmaz. Çünkü ayağınız zamanla şişse de terlik ayağınıza göre şekil aldığından yine aynı konforu yaşarsınız.

Crocs terlikler tasarlanırken yatlar ve plajlarda giyilmek için tasarlanmıştır. Yat, tekne sahibi konforuna düşkün kişiler sıcağın altında bile rahatça giyebilsin, suyla temas edince dahi yıpranmasın mantığıyla üretilmiştir.

Ancak yine de Crocs terliklerin ısıya, özellikle de güneşe zaafı vardır. Crocs terlikleri açık havada çıkarırsanız, önce güneş nedeniyle yumuşar, ardından güneş batınca da azalan sıcaklık nedeniyle de büzülürler.

Yani Crocs terlikleri bir gün bile dışarıda bırakırsanız onu küçülmüş bulabilirsiniz. Aynı şekilde evde kalorifere yakın koyup üzerine de bir şeyler koyarsanız deforme olabilir.

Peki Crocs terliklerin küçülmemesi için ne yapmak gerekir ?

Siz onları giydiğiniz müddetçe bir sorun olmayacaktır, çıkardığınız zaman gölgeye koyun, güneş altına bırakmayın, sadece bu kadar…

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Siz anlatacağım yöntemler deneme yanılma ile öğrenilmiş yöntemlerdir. Firmanın kendi internet sitesinde bu konuda bir bilgi mevcut değildir.

Çamaşır kurutma makinası yöntemi

Crocs terlikler ısı ile genişlediği için genişletmek için ısı uygulamak gerekir. Ürünün deforme olmaması için ısının eşit dağılması ve ayarlı bir ısı verilmesi gerekir.

Evinizde çamaşır kurutma makinası var ise Crocs terlikleri kurutma makinasına birkaç havlu ile birlikte koyunuz ve düşük sıcaklıkta 3 dakika ısıtınız.

Crocs terlik nasıl genişletilir

Ayağınıza kalın çoraplarınızı giyiniz ve ardından kurutucudan çıkardığınız terlikleri giyiniz. 5 dakika yürüyünüz. Terlikler bir miktar genişleyecektir. İstenilen miktarda genişlemediyse bir kere daha bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Crocs terlik nasıl genişletilir

Crocs terlikler uzun süre kurutma makinasında kalırsa bir daha düzelmeyecek şekilde bozulabilir, buna dikkat edilmelidir.

Saç kurutma makinası yöntemi

Eğer Crocs terlikler ayağınıza sığabiliyorsa onları giyiniz ve saç kurutma makinasıyla her yönden biraz sıcaklık uygulayınız. Birkaç dakika içinde terlikler genişleyecektir.

Mikrodalga fırın yöntemi

Mikrodalga fırında 30 saniye boyunca Crocs terlikleri ısıtınız ve ılıkken çoraplı ayağınıza giyerek biraz yürüyünüz. Bu yöntem biraz risklidir.

Bulaşık makinasına koyma

Ülkemizde olmasa da yabancı ülkelerde Crocs terliklerini hem yıkamak hem de genişletmek için bulaşık makinasına koyanlar (bulaşık deterjanı da koyuyorlar terlik yıkansın diye) bulunmaktadır. Bulaşık makinanın en az ayarıyla terlikler yıkandıktan sonra ayağa giyiliyor ve ayağın şeklini alması sağlanıyor.

Sıcak su yöntemi

Crocs terlikler sıcak suya sokulunca yumuşamaktadır. Yumuşayınca bir bezle kurutulur ve ılıkken çoraplı ayağa giyilir.

Bu yöntemlerin başarı şansı nedir ?

Yukarıda sayılan yöntemler garantili sonuç vermese de deneyip de başarılı olanların sayısı az değildir. Terlikleri genişletmenin en büyük riski deformeli şekilde genişletmektir.

Terlikler giyilemeyecek kadar küçüldüyse, bu yöntemleri uygulamak terlikleri yeniden kullanılabilir hale getirebilir.

İLGİLİ YAZILARIM:

Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Crocs 12 13 kaç numara

Crocs orjinalliği nasıl anlaşılır ?

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Crocs terlik terletir mi ?

Igor mu Crocs mu ?

Crocs terlik hangi ülkede üretiliyor ?

Crocs mu sabo mu ?