Kapat

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?
Tiktok takip engeli ne zaman kalkar

Tiktok’ta fazla sayıda takipçiye sahip olmak bir prestij göstergesidir. Ayrıca daha fazla takipçi demek videoların daha fazla izlenmesi ve daha kolay keşfet sayfasına düşebilmek anlamına gelir.

Bu sebeple Tiktok kullanıcıları takipçilerini hızlı artırabilmek için bir takım kurnazlıklar denemektedir. Örneğin birilerini takip ettiğinizde bunun bir geri dönüşü olur, takip ettiklerinizden bazıları sizi takip etmeye başlar. Bu nedenle Tiktok’ta takipçi kasmak için birilerini takip etme yöntemi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fakat takip etme işlemini kısa aralıklarla yaparsanız Tiktok bu işten rahatsız olur ve size çok hızlı takip ediyorsun biraz ara ver şeklinde nazik bir mesaj gönderir.

Çoğu acemi için bu basit bir mesajdır. Ancak deneyimli üyeler bilirler ki bu mesajı aldığınızda size takip etme engeli konulmuştur veya konulacaktır.

Size takip etme engeli konulunca birkaç dakika boyunca kimseyi takip edemezsiniz. Daha sonra takip engeli kalkar. Yine aynı hızda birilerini takip etmeye başladığınızda yine aynı mesaj gelir ve yine takip engeli ile karşılaşırsınız.

Bazı acemiler bunun sürdürülebilir bir durum olduğunu zanneder ve eski alışkanlıklarına devam ederler. Eğer sürekli takip engeli alırsanız, bir süre sonra takip engeli süreniz uzayacaktır.

Örneğin ilk hata mesajında 5 dakika boyunca engellendiyseniz birkaç kere aynı hatayı yapınca bu sefer birkaç saat, hatta birkaç gün engellenirsiniz.

Tiktok kullanıcılarına engel koyarken, uyarmayı amaçlamaktadır. Üye kaybetmemek için direk ban yoluna gitmez. Ancak kullanıcı aynı hataları tekrar ederse aklı başına gelsin diye daha uzun süreliğine engel koyar.

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?

Tiktok topluluk kurallarında bu konuda sayı-süre belirtilen bir bölüm yoktur. Aslında Tiktok topluluk kurallarında canlı yayın engeli veya keşfet engeli gibi konularda da net bir bilgi yoktur.

Fakat biz biliyoruz ki Tiktok bazı ihlaller yapan kullanıcılarını çeşitli engeller yoluyla cezalandırmaktadır.

Tiktok’ta takip etme engeli, hem yaygın görülen bir durum hem de oldukça hafif bir cezadır. Çünkü takip engelini kaldırmak için kılınızı kıpırdatmanıza gerek yoktur. Siz uygulamaya sonraki girişine kadar zaten genellikle takip engeli kalkmış olur.

Ancak sık aralıklarla takip etme eylemini sürekli yapıyorsanız bu işin sonunda ya birkaç gün gibi uzun bir süre takip engeli alacaksınız veya hesabınız askıya alınacaktır.

Takip engeli süresi ne kadar ?

Bu süre çok hızlı takip ediyorsun hatasını kaç kere aldığınız ve hızlı takip etme işini ne kadar abarttığınızla alakalı olarak değişmektedir.

Başlangıçta 5 dakika ila 30 dakika arasında engel alırsınız. Sonraki seferler, 1 saat, 12 saat, 36 saat sürebilir.

Tiktok’ta engel yemeden takip etme hızı nedir ?

Bu konuda hem saatte kaç kişiyi takip ettiğinize hem de takip etme hızınıza dikkat etmelisiniz. Henüz çok hızlı takip ediyorsun hatası almadıysanız arka arkaya 5-10 kişiyi takip etseniz sorun olmaz.

Ama daha önce çok hızlı takip ediyorsun hatası aldıysanız bu sefer yoğurdu üfleyerek yemeli ve takip ettiğiniz kişiler arasında en az 2 dakika bırakmalısınız. Dolayısıyla bir saatte en fazla 30 kişiyi takip etmelisiniz.

Yani stratejiniz 2 dakikada 1 kişi, saatte en fazla 30 kişi olmalıdır. Bir günün her saati 30’ar kişi beğenirseniz de sorun olur. Yani 5 saat boyunca sürekli birilerini takip ederseniz de sorundur. Günde 30-50 kişiyi takip etmeniz normaldir.

TikTok takip etme engeli kaldırma

Yöntem 1

Tiktok size çok uzun süre takip engeli koydu ise veya sırf bu sebeple hesabınızı askıya aldı ise feedback@tiktok.com a mail göndererek takip engelinizin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Bundan bir sonuç alamayabilirsiniz ama denemenizde bir sakınca bulunmaktadır.

Yöntem 2

Tiktok uygulamasını kullanarak da takip engelinizin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Bunun için;

Profilinizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta sembolüne dokununca Ayarlar ve gizlilik sayfası açılacaktır. Bu sayfada Bir Problemi Rapor Et seçeneğine basınız.

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar
Geri bildirim ve yardım sayfası açılacaktır. Bu sayfada Öneride seçeneğine basınız.

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar
Sonraki sayfada Sorun devam ediyor mu seçeneğinden ilerleyiniz.

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar
Karşınıza Bir Problemi Rapor Et sayfası çıkacaktır.

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar
Bu sayfada Tiktok’ta kimseyi takip edemediğinizi ifade ederek takip engeliniz var ise kaldırılmasınız isteyebilirsiniz. Tiktok topluluk kurallarına uyacağınıza dair söz verirseniz engeli kaldırma şansınız artabilir.

 

İLGİLİ YAZILARIM:

Tiktok takip engeli ne zaman kalkar ?

Tiktok ta silinen videoları geri getirme

TikTok canlı yayın hediye fiyatları

Tiktok hediye puanı hesaplama

Tiktoktan ne kadar para kazanılır ?

Tiktok para nasıl çekilir ?

Tiktok Mavi Tik kopyalama

TikTok da mavi tik nasıl alınır ?

Tiktok keşfet hilesi

Tiktok ta engellendiğini nasıl anlarsın ?

TikTok Topluluk Kuralları

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar ?

Tiktokta keşfete düştüğümü nasıl anlarım ?

Tiktok yaş değiştirme

Tiktok canlı yayın engeli kaldırma

Tiktok’ta canlı yayın nasıl izlenir ?

TikTok canlı yayına başkasını alma

Tik tok videolarım neden izlenmiyor ?

Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü

Tik Tok bizi izliyor mu ?

Modemden TikTok engelleme

Tik Tok kampüs temsilcisi ne demek ?

Tiktok çok hızlı yazıyorsun biraz ara ver ne demek ?