Kapat

Snapchat doğrulama kodu eski numarama gidiyor ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Snapchat doğrulama kodu eski numarama gidiyor ?
Snapchat

Eğer Snapchat hesabınıza giriş yapabiliyorsanız doğrulama kodunun eski numaranıza gitmesi sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz. Şöyle ki;

Hesabınıza girdikten sonra telefon numaranızı değiştirirsiniz ve böylelikle doğrulama kodu yeni telefon numaranıza gelecektir.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Snapchat uygulamasını açtıktan sonra sağ üst köşede çark sembolü ile gösterilen Ayarlar a basınız.

Snapchat

Ayarlar sayfasında kişisel bilgileriz yer almaktadır. Burada Snapchat’e tanımlı telefon numaranız da yer alacaktır. Ona basınız.

Yeni telefon numaranızı kutucuğa giriniz. Ve altta yer alan Doğrula (Verify) düğmesine basınız.

Snapchat
Karşınıza doğrulama seçenekleri çıkacaktır. Send via SMS yani SMS ile doğrulamayı seçebilirsiniz veya Call me instead yani sizi arayarak doğrulama yapabilirsiniz.

Doğrulama kodunu sonraki sayfaya yazıp Devam a basınca yeni telefon numaranız doğrulanacaktır.
Artık doğrulama kodu yeni telefon numaranıza gelecektir.

Telefonunuzu değiştirdiyseniz veya herhangi bir sebeple hesabınıza giriş yapamıyorsanız;

Snapchat’e yeni bir cihazdan giriş yapmaya çalıştığınızda sizden doğrulama kodu ister. Eğer daha önceden numaranızı değiştirdiyseniz ve Snapchat’te bu değişikliği güncellemediyseniz, yani Snapchat’te hala eski numaranız tanımlı ise doğrulama kodunuz eski telefon numaranıza gidecektir.

Snapchat, güvenlik kaygılarıyla e-posta yoluyla veya hesapta daha önce doğrulanmamış bir telefon numarasına doğrulama kodu göndermemektedir.

Peki bu durumda ne yapacağız ?

Farklı bir cihazda oturum açmak için en son oluşturulan kurtarma kodunuzu kullanabilirsiniz.

Diyelim ki ne en son oluşturulan kurtarma kodunuzu hatırlamıyorsunuz, Snapchat’te tanımlı telefon numarasına sahip değilsiniz ayrıca farklı cihazdan giriş yapmaya çalışyorsunuz, bu takdirde başkasının hesabını çalmaya çalışan birinden fazla bir farkınız kalmamaktadır.

Bu durumda ya eski cihazınıza veya eski numaranıza ulaşmaktan başka bir çareniz yoktur.

Diyelim ki Snapchat oturumu açamama nedeniniz şifre veya e-mailinizi hatırlamıyor olmanız;

Bu durumda Snapchat’e girdiğiniz cihazdaki internet tarayıcısı bilgilerine ulaşıp şifre ve mail bilgilerini öğrenerek oturum açabilirsiniz.

Şöyle ki;

Eğer daha önceden Google Chrome’dan oturum açarak Snapchat’e girdiyseniz kullanıcı adı ve şifreniz kayıtlıdır. Bu bilgilere ulaşmak için;

https://passwords.google.com/

Linkine tıklayarak Şifre Güvenliği sayfasına geliniz. Bu sayfada önceden Google Chrome ile şifre ile giriş yaptığınız web siteleri, forumlar, sosyal medya hesapları vs. olduğunu göreceksiniz. Snapchat e basınca sizden google hesabınızın şifresini isteyecektir. Bunu girerek aşağıdaki sayfaya geliniz.

Snapchat şifremi unuttum telefon numaramı değiştirdim

Üzerinde çizgi olan göz işaretine basınca şifreniz gözükecektir.

Telefonunuzu çaldırırsanız veya satarsanız yapmanız gereken şey;

Snapchat için telefonun ne kadar önemli olduğu ortadadır. Telefonunuzu birine satarsanız veya çaldırırsanız cihaza sahip olan kişi internet tarayıcı bilgilerinden sizin şifrelerinize ulaşabilir.

Cihaz da kendinde olduğundan doğrulama kodunu alıp sizin Snapchat hesabınızı çalabilir. Böyle bir şey olmaması için Bağlı Bir Cihazı Unut işlemi yapmanız gerekir. Böylelikle telefonunuzu çalan kişi doğrulama kodu istediğinde cihaza sizin doğrulama şifreniz gitmeyecektir.

Bağlı Bir Cihazı Unut işlemi yaptığınızdatelefonunuzu çalan kişi sizin Snapchat hesabınızı çalamaz, fotoğraf ve video gibi özel bilgilerinizi çalamaz.

Bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Profilinize giriniz
  2. Ayarlar a girmek için ⚙️ simgesine basınız.
  3. iki faktörlü kimlik doğrulama ‘ya basınız.
  4. Cihazı Unut a basınız
  5. Unutmak istediğiniz cihazın yanındaki ✖️ düğmesine basınız ve onaylamanız istendiğinde ‘Evet’e basınız.