Kapat

Crocs C8 kaç numara ?

Anasayfa
Genel Crocs C8 kaç numara ?
Crocs C8 kaç numara

Bir Crocs terliğin üzerinde C8 şeklinde bir numara yazıyorsa bu küçük çocuklar için üretilmiş bir terliktir. Crocs terlik kaç numara almalıyım başlıklı makalemde Crocs numara tablosuna yer vermiştim.
Ancak Crocs C8 kaç numara diye soranlara daha detaylı bir açıklama yapmak istedim.

Crocs C8 kaç numara ?

Crocs terlikleri ABD, İngiltere, Uzakdoğu ve Avrupa pazarlarında satıldığı için terliklerde bizim alışık olmadığımız numaralandırma biçimleri olabilmektedir. Eğer terlikte C8 şeklinde bir numara görürsek bu terliğin ABD pazarı için üretildiğini anlayabiliriz.

Bilindiği üzere bizim terlik ve ayakkabı ölçülerimiz genellikle 20 ila 50 arasındadır ve harf içermez.
Biz ülke olarak ayakkabı ve terlikte Avrupa ile aynı ölçü sistemini kullanıyoruz. Cros terliklerinin etiketlerinde EU başlığı altında yer alan ölçüler bize uymaktadır.

Dolayısıyla Crocs terlik numaraları tablosunda C8’e karşılık gelen EU ölçüsü bizim ölçüsüdür.

Crocs C8 kaç numara

Yukarıdaki tabloda gösterildiği üzere C8 numarası EU ölçü birimine göre 24-25 numaraya tekabül etmektedir. Yani Crocs’un C8 terliği bizim 24 ila 25 numaramıza karşılık gelmektedir.

Crocs C8 terlik hangi yaş grubu için ?

Eğer Crocs terliği internetten alıyorsanız ve dolayısıyla satın almadan önce deneme şansınız yok ise C8‘e tekabül eden 24-25 numaranın takribi olarak kaç yaş grubu için uygun olduğunu bilmenizde fayda var.

Benim oğluma 2 yaşında iken 25 numara ayakkabı almıştık, şimdi aradan 6 ay geçti hala giyiyor. Crocs’un C8 çocuk terliği en az 1,5, en fazla 2,5-3 yaşındaki çocuklar için uygundur.

Crocs terlik alırken şunlara dikkat ediniz:

Crocs terlikleri her mağazada yok, o yüzden sıklıkla internetten satın alınmaktadır. Bizim ülkemiz normallerine göre biraz pahalıdır. Bu nedenle her pahalı ürün gibi sahteleri de internetten orjinali fiyatlarına satılmaktadır.

Elinize geçen ürünün sahte mi yoksa gerçek mi olduğu anlamak için biraz ön bilgiye ihtiyaç duyacaksınız. Sadece üretim yerine bakarak bu konuda tahmin yürütmeniz zordur.

Crocs terlikleri Crosslite malzemesinden üretildiği için hafif ve rahattır ancak ısıya duyarlı olduğu için güneş altında kalırsa küçülebilir, deforme olabilir. Bu nedenle Crocs terliklerin nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.

İLGİLİ YAZILARIM:

Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Crocs 12 13 kaç numara

Crocs orjinalliği nasıl anlaşılır ?

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Crocs terlik terletir mi ?

Igor mu Crocs mu ?

Crocs terlik hangi ülkede üretiliyor ?

Crocs mu sabo mu ?