Kapat

Tiktok beğenileri nasıl görürüm ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok beğenileri nasıl görürüm ?

Tiktok’a video atmanın temel amaçlarından biri beğeni almaktır. Tiktok’ta beğenileri nasıl görürüm diyorsanız, makaleyi okumaya devam ediniz.

Tiktok’ta bir video paylaştığınızda acaba kaç kişi izledi, kaçı beğendi, kaçı yorum yaptı ve daha da önemlisi kimler yorum yaptı ve yorumlarında ne dediler, bu tür bilgileri merak edersiniz.

Çektiğiniz videonun reaksiyon alması elbette güzeldir, ancak hangi videolarınız daha çok beğeniliyor ve ne kadar beğeniliyor bunları öğrenmek ve videolarınıza yapılan yorumları öğrenmek, kendinizi geliştirebilmeniz ve daha fazla etkileşim alabilen videolar çekebilmeniz adına önemlidir.

Tiktok’ta paylaştığınız bir videoyu kimlerin beğendiğini, kimlerin yorum yaptığını, kimlerin görüntülediği gibi bilgileri görebilmeniz mümkündür. Tiktok bildirimlerini takip ederseniz bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gerçi bildirimleri takip etmek biraz takip etmek biraz zaman alır ama ancak bu şekilde videolarınızı beğenen kişilerin adlarına ulaşabilirsiniz.

Tiktok beğenileri nasıl görürüm ?

Tiktok uygulamasını açınca karşınıza zaman çizelgesi sayfası çıkar. İsterseniz siz buna Tiktokun ana sayfası veya başka bir şey diyebilirsiniz. Tiktokun açılış sayfasıdır.

Tiktok’un popüler videoları bu sayfada size görüntülenir. Bu sayfada ekranın en altında artı şeklinde bir buton vardır. İşte o artı işaretinin yanındaki yorum simgesine benzer (konuşma baloncuğu gibi simge) simge sizi bildirimlerin geldiği sayfaya götürecektir. Aşağıdaki resimde hangi butona basacağınız gösterilmiştir.

Tiktok beğenileri nasıl görürüm

Aşağıdaki resimde de gösterilen sayfada size gelen bildirimler saklanır. Örneğin bir videonuzu hangi kişiler beğenmiş veya paylaşmış gibi şeyler size bildirim şeklinde geldikçe bu sayfada listelenir.

Tiktok beğenileri nasıl görürüm

İyi tarafı videolarınızla ilgili birçok bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz. Paylaştığınız videolarla ilgili en ayrıntılı bilgiler bu sayfada yer alır.

Bildirim sayfasının kötü tarafı ise bir videoya gelen beğenilerin toplu şekilde gösterilmeyip beğeni oldukça parça parça bildirim gelmesidir. Bunun sebebi herkesin aynı anda değil farklı zamanlarda videolarınızı beğeniyor olmasıdır.

Dolayısıyla siz bir videonuzdaki beğenen kişileri tam anlamıyla öğrenebilmeniz için o videoyla ilgili gelen tüm bildirimlere bakmanız gerekir. Bu da zamanınızı alacaktır.

Diğer bir iyi tarafı ise 3 kişi beğendi, 5 kişi beğendi şeklinde sadece sayı vermeyip beğenenlerin isimlerini vermesidir. Bu sayede siz de o kişinin videosunu beğenerek karşılık verebilir veya o kişinin içeriklerini merak edip videolarını izleyebilirsiniz.

Bu şekilde sizin videolarınızı beğenenlerle, paylaşanlarla etkileşime girmek daha sonraki videolarınızın izlenme ve beğeni sayılarının artmasına katkıda bulunacak ve keşfete düşme istatistiklerini artıracaktır.