Kapat

instagram hesabı nasıl dondurulur? geçici hesap kapatma

Anasayfa
Sosyal Ağlar instagram hesabı nasıl dondurulur? geçici hesap kapatma
instagram-hesap-dondurma-guncel

instagram hesabı nasıl dondurulur? Çoğu sosyal medya kullanıcısından instagram hesabımı donduramıyorum, instagram hesabı kapatma ve instagram hesabı nasıl dondurulur ? gibi sorular alıyoruz. Tüm bu soruların çözümünü Türkçe bir şekilde sizlere resimli bir şekilde aktaracağız.

instagram dondurma işlemi nedir ?

instagram hesap dondurma işlemini uyguladığınızda hesabınız geçici olarak kullanıma kapatılacaktır. instagram hesap silme işleminden farklı yanı, dondurduğunuz instagram hesabını dilediğiniz zaman geri açabilmenizdir. instagram hesap dondurma işlemini uyguladığınızda hesabınıza kimse erişemez veya göremez. instagram bünyesinde hesabınız gizli bir şekilde tutulur. Tekrar hesabınızı kullanmaya karar verdiğinizde hesabınızda ne var ne yok olduğu gibi geri gelir.

instagram-kalici-hesap-silme-guncel

instagram Dondurma işlemini Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

instagram dondurma işlemini uyguladığınızda hesabınız görünmez bir hale gelir.
Hesabınızı dondurup geri açtığınızda resimlerinizin silindiğini görebilirsiniz. Böyle bir hadiseyle karşılaştığınızda endişelenmeyin resimleriniz belli bir süre sonra tekrar instagram tarafından yüklenecektir. Fotoğraflarınızın tekrardan yüklenme süresi hesabınızın donmuş bir şekilde kalma süresine göre değişmektedir.

instagram hesabı nasıl dondurulur?

Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıda bulunan instagram hesabınızı dondurmanızı sağlayacak olan linke tıklayın.

https://www.instagram.com/accounts/edit/

Hesap dondurma linkine tıkladıktan sonra karşınıza [yesil]‘’Profil Düzenle’’[/yesil] sayfası açılacaktır. Bu sayfada en aşağıda bulunan [yesil]‘’Hesabımı geçici olarak kapat’’[/yesil] ibaresine tıklayın.

instagram hesabı nasıl dondurulur

Hesabımı geçici olarak kapat ibaresine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi ‘’Hesabını Geçici Olarak Kapat’’ sayfası açılacaktır. Burada sizlere hesabınızı neden kapattığınızı ifade etmenizi ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Herhangi bir seçeneği seçip şifrenizi girin. Daha sonra [yesil]‘’Hesabı Geçici Olarak Kapat’’[/yesil] butonuna basın.

instagram-hesabı-nasıl-dondurulur

Artık instagram hesabınız geçici olarak kapatılmıştır. instagram hesap dondurma işlemi bu kadar basittir. instagram hesabınızı mobil veya bilgisayardan bu şekilde kolaylıkla dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonra yaşadığınız problemleri yorum alanından bizlere belirtebilirsiniz. Daha önce instagram hesabını uzun süre dondurup tekrar kullanıma açan kişilerin tecrübelerini yorum alanında belirtmeleri insanlara fayda sağlayabilir. Lütfen tecrübelerinizi ve bildiklerinizi insanlarla paylaşmayı unutmayın. Bu sizlere ve topluma fayda sağlayarak bilginin yaygınlaşmasını olanak tanıyacaktır.