Kapat

Twitter Hesap Silme 2018 Yılında Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Twitter Hesap Silme 2018 Yılında Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter hesap silme özelliği kullanıcılar için biraz karmaşık olabilir. Bu tür sosyal ağlara üye olmak basit lakin iş hesap silmeye gelince nedense karmaşık bir hal alır. Twitter en çok kullanılan sosyal ağlar listesinde yer almaktadır. Bu sosyal platformda insanlar birbirleriyle etkileşim içinde olup, anlık olarak paylaşım yapabilmektedir. Hesap silme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için aşağıda verilen talimatları eksiksiz yerine getirmelisiniz. Twitter hesap silme işlemini android, iphone ve ipad gibi mobil cihazlardan da gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme İşlemi Zor mudur?

Burada uygulayacağınız twitter hesap silme işlemiyle hesabınızı kalıcı olarak kapatmış olacaksınız. Bunu bilmenizde yarar vardır. Bu işlemi hesap dondurmayla karıştırmayın. Hesabınızı silmek tüm gönderilerin ve geriye kalan tüm içeriklerin yok olmasına sebep olacaktır. Hesap silme işlemi zor değildir. Aksine tek bir tuşa basıp verilen talimatları yerine getireceksiniz.

Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı tamamen silmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli hususlar mevcuttur. Bunlar hesabınızı sildiğiniz de nelerle karşılaşacağınızı ifade eder. Silme işlemini gerçekleştireceğiniz sayfaya girdiğinizde twitter karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi açar.

twitter hesap silme

@volbiex hesabını devre dışı bırakmadan önce bunları bilmelisin:

+Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir.

+Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.

+Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.

+Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.

instagram-hareket-durumu-kapatma-son-görülme-kapatma

+Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.

+Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.

Yukarıda açık ve net bir şekilde ifade edildiği üzere hesabınızı silmeden önce ne yaptığınızdan iyice emin olun.

Twitter Kalıcı Hesap Silme Linki

+Hesabınızı kalıcı olarak silmek için öncelikle kullanıcı adı ve şifrenizle twitter hesabınıza giriş yapın.

+Sonra https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation hesap silme linkine tıklayın.

+Karşınıza bu bir elveda mı? şeklinde bir pencere açılıp uyarılar yer alacaktır. Hesabımı devre dışı bırak butonuna basın.

+Açılan pencerede şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Buraya hesabınızın şifresini girip, Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayın.

Ardından twitter hesabınız kalıcı olarak kullanıma kapalı olacaktır.