Kapat

Tiktok’ta gözlük ne kadar ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok’ta gözlük ne kadar ?
Tiktok'ta gözlük ne kadar

Tiktok fenomenleri ile takipçilerinin en fazla yakınlaştıkları zaman, canlı yayın açtıkları zamandır. Fenomen düzeyinde olmasa da yeterli takipçi sayısına ulaşan birçok kişi Tiktok canlı yayınları sayesinde harçlıklarını kazanmaktadırlar.

Canlı yayın esnasında performans sergileyen Tiktok’çular kendilerine gönderilen hediyeler ne kadar çoksa kendisini başarılı saymakta, hediye gönderilmesini teşvik etmek amacıyla güneş, gözlüğü, asa ve çiçek demeti gibi hediyeler gönderildiğinde mutluluk reaksiyonları vermektedirler.

Canlı yayın sahiplerinin hediyelere olan düşkünlüğü takipçilere de iletişim kurma açısından bir fırsat doğurmaktadır. Normalde binlerde takipçisi olan biri, tanımadığı kişilerden gelen tanışalım mesajlarına cevap dahi vermez, sorularını cevaplandırmaya gerek duymaz.

Fakat onun canlı yayınlarına düzenli olarak hediye gönderiyorsanız ilgisini çekersiniz ve iletişim kurma şansı elde edersiniz.

Tiktok canlı yayınlarında gönderilen hediyeler genelde aşırı ucuzdur ve alana pek bir fayda sağlamaz. Daha doğrusu insanlar ceplerinden boş yere para çıkmasın diye canlı yayın performansına olan beğenilerini yat, spor araba, görkemli şato gibi pahalı hediyeler yerine gül, baklava ve bravo gibi değeri düşük hediyelerle göstermeyi tercih ederler.

Eğer siz canlı yayında güneş gözlüğü gibi bir hediye gönderirseniz dikkat çekmeyi başarırsınız. Çünkü güneş gözlüğünün canlı yayın sahibine kazandıracağı kazanç 199 gül hediyesine bedeldir.

Tiktok’ta gözlük ne kadar ?

Tiktok’ta gözlük, yani güneş gözlüğü hediyesi 199 jeton ile satın alınabilen bir hediyedir.

Tiktok'ta gözlük ne kadar

Aşağıda jeton fiyatlarına ilişkin tablo yer almaktadır.

tiktok jeton fiyatları

Buna göre Tiktok’ta gözlük göndermek için 199 jetonu yaklaşık 20 TL’ye satın alırsınız. Küsürat hesaplamasına girmiyorum çünkü Tiktok jeton fiyatları dolara göre sürekli artmaktadır. Sizler bu yazıyı okurken gözlük fiyatı 25-30 TL’ye çıkmış bile olabilir.

Tiktok’ta gözlük ne kadar veriyor ?

Tiktok’ta güneş gözlüğünü gönderirken yaklaşık 20 TL harcıyorsunuz. Peki bu paranın tamamı canlı yayın açana gidiyor mu , hayır gitmiyor. Siz aslında birine Tiktok hediyesi gönderirken ondan daha fazla miktar Tiktok’a para göndermiş oluyorsunuz. Yani sizden çıkan para alıcıya ulaşana kadar kuş oluyor.

Yaklaşık olarak Tiktok hediyelerden 2/3 miktarında kesinti yapıyor. Yani sizden alınan hediye parasının ancak yaklaşık 1/3’ü karşı tarafa ulaşıyor. Başka bir anlatımla, eğer canlı yayın sahibi siz iseniz, engel yemeden para çekmeyi başarabilirseniz size gönderilen hediye tutarlarının ancak üçte birini alabilirsiniz.

Tiktok hediyeleri jeton olarak satıp, hediye sahibinin cüzdanına elmas olarak yansıtıyor. 199 jetonluk güneş gözlüğü hediyesi, canlı yayın sahibine 199 elmas kazandırır.

200 elmas 1 dolar ediyor. Dolayısıyla canlı yayın sahibi her bir güneş gözlüğü hediyesinden yaklaşık 1 dolar para kazanır.

Tiktok’ta gözlük hediyesi kimlere verilir ?

Tiktok’ta gözlük hediyesinin genellikle yakışıklı delikanlılara hediye edildiği düşünülse de kadınlara da en az erkekler kadar güneş gözlüğü hediyesi gönderilmektedir.

Güneş gözlüğü hediyesi tatilde canlı yayın yapanlara daha çok gönderilmektedir. Havalı ve sıcakkanlı performansçılara da güneş gözlüğü gibi hediyeler gönderilmektedir.

Gözlük hediyesi göndermenin anlamı nedir ?

Güneş gözlüğü hediyesi tatil canlı yayınlarına daha çok gönderilmektedir. Amacı canlı yayın performansını beğendiğini ifade etmek ve meşrubat, dondurma gibi şeyler için para göndermektir.

Ayrıca güneş gözlüğü tarzı hediyeler diğer ucuz hediyelere göre daha dikkat çekicidir ve canlı yayın sahibiyle daha kolay iletişim kurmayı da sağlar.