Kapat

Tiktok gül ne kadar ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok gül ne kadar ?
Tiktok gül ne kadar ?

Tiktok’un en popüler hediyesi gül göndermektir. Canlı yayın esnasında arka arkaya göndermek diğer izleyicileri de hediye göndermeye teşvik etmektir.

Hem ucuz olması hem de anlamlı olması nedeniyle en fazla gönderilen hediye türü olan gül, maalesef hediye alan kişi için TL bazında fazla bir değer taşımasa da manevi anlamda mutlu etmektedir.

Tiktok gül ne kadar ?

Tiktok’ta birine jeton yüklemek için evvela jeton yüklemiş olmak gerekmektedir. Jeton fiyatları doların durumuna göre güncellenmektedir. Aşağıda kaç jetonun kaça alındığını gösteren bir tablo bulunmaktadır.

Tiktok’ta gül hediyesi göndermek sadece 1 jetonunuza mal olmaktadır. Yani 70 jeton yüklediğinizde 70 adet gül gönderebilirsiniz.

Tiktok gül ne kadar

70 adet jeton yüklemenin fiyatı 6,69 TL olduğuna göre 1 jetonun maliyeti sadece 10 kuruş olduğu anlaşılmaktadır. Yani gül gönderme maliyeti 10 kuruştur.

Gül hediyesi ne kadar veriyor ?

Diyelim ki canlı yayın açtınız ve size 1 adet gül hediye gönderildi. Bundan ne kazanmış oldunuz ?

Gül hediyesi alıcısına 1 elmas kazandırır. 200 elmas 1 Amerikan dolarına eşittir. Dolar 8,3 iken 1 elmas 4 kuruş civarı bir para etmektedir. Yani 1 gül hediyesinin karşılığı 4 kuruştur.

Paramı hemen çekebilir miyim ?

Tiktoktan canlı yayında biriken paranızı çekebilmeniz için 30 dolara ulaşmanız gerekir. Yani 6000 elmasınız olması gerekir. Bunun anlamı şudur:

Size ancak 6000 gül gönderirlerse paranızı ancak o zaman çekebilirsiniz. Ancak değeri biraz daha fazla olan hediyeler var, o tür hediyelerden de gelirse 6000 elmaslık kotayı o şekilde tamamlayabilirsiniz.

Aksi takdirde size sadece gül gönderiyorlarsa para çekme sınırına ulaşmak için bir seneden fazla beklemeniz ve bu süre zarfında canlı yayın açarak kuruş kuruş biriktirmeniz gerekir.

Peki Tiktok’tan para kazananlar nasıl kazanıyorlar ?

Tiktok’tan korkunç fazla para kazananlar var. Canlı yayında bunlara yat, spor araba gibi hediyeler geliyor, gelen güllerin ise haddi hesabı yoktur. Çünkü bu kişilerin milyonlarla ifade edilen takipçi sayıları vardır.

Açıkçası Tiktok’ta bazı fenomenler iyi kazanır ama canlı yayın açanların %95’i kuruş hesaplarlar ve ödeme eşiğine zor ulaşırlar.

Tiktok’ta az çok para kazanabilir duruma gelmek için en az 20-30 bin takipçiye ulaşmak gerekir ki bu takdirde dahi bir canlı yayında kazanacağınız para çoğu kez 50 TL’yi bile bulmaz.

Tiktok’ta gül göndermenin manası nedir ?

Birine hediye göndermek onu takip ettiğini, beğendiğini, performansını takdir ettiğini göstermenin en basit ve etkili yöntemlerinden biridir. Gül hediyesi de bu işlevi gören en ucuz hediyedir.

Tiktok’ta gül göndermek ilanı aşk etmek kadar etkili bir şey değildir, sadece beğeni ifade eder. Canlı yayın sahibi ile daha kuvvetli iletişime geçmek isteyenler gül haricinde, çay, baklava, ayıcık, öpücük gibi hediyeler de göndermektedirler.

Canlı yayında gül hediyesi çoğul olarak da gönderilebilir ve bu durumda daha etkili olur. Çoğul olarak gül göndermekten kastım gül hediyesi gönderme butonuna arka arkaya basarak onlarca gülü onlarca saniye boyunca göndererek bir nevi şov yapmaktır.

Birkaç dakikalık kesintisiz gül gönderimi bile çok fazla bir meblağ tutmamaktadır. Bu şekilde canlı yayın sahibini gül yağmuruna tutmak canlı yayın performansını da artırmaktır.

Tiktok’ta gülün maddi bir karşılığı olsa da genellikle manevi karşılığı daha yüksektir. Birine maddi destek olmak için gül göndermek pek akıllıca değildir, çünkü gül hediyesi hem çok ucuzdur hem de paranın yaklaşık üçte ikisi Tiktok’a kalmaktadır.

Gül muadili hediyeler nelerdir ?

Tiktok’un en ucuz hediyesi gül’dür. Eğer birine hem hediye göndermek istiyoruz, hem de cebimizi yakmasın istiyorsak gül haricinde nazar boncuğu, baklava, merhaba, alkış, kalp, bravo gibi ucuz hediyeler gönderebiliriz.

Nazar boncuğu: 5 jeton değerinde bir hediyedir. Performansın, bazen de fiziksel özelliklerin başarılı bulunduğu anlamına gelir ve iyi temenniler içerir.

nazar boncuğu tiktok

Baklava: Canlı yayın sahibinin tatlılığına işaret eder. Sadece 2 jeton maliyetlidir.

tiktok baklava

Merhaba: Genellikle canlı yayın açılışında veya yeni katılımlarda kullanılır.

tiktok merhaba

Alkış: Beğenilen bir performans sonrası izleyicinin verdiği bir tepkidir. 9 jeton değerindedir.

tiktok merhaba

Kalp: İzleyici ile canlı yayın sahibi arasında duygusal bağ olduğu, canlı yayın sahibinin sevildiği anlamına gelir. 10 jetondur.

kalp tiktok

Bravo: Alkış kadar etkili olmasa da beğeni ifade eden 2 jetonluk bir hediyedir.