Kapat

Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Anasayfa
Alışveriş Crocs terlik nasıl yıkanır ?
Crocs terlik nasıl yıkanır

Crocs terliklerin malzemesi özel bir madde olduğundan temizlerken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Peki Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Birinci aşama

Önce terliklerin üzerindeki kaba kirleri sade su ile temizleyin. Crocs terliklerde uzun süre dışarıda giymeye bağlı olarak inatçı lekeler olabilir. İlk yıkamada yüzeysel olarak kirlerden arındırın, su sıcaklığı ne soğuk ne de sıcak olsun ve suda herhangi bir temizlik maddesi olmasın.

İkinci aşama

Kovaya el yakmayacak derecede (20-30 derece) ılık su koyun ve biraz da bulaşık deterjanı ekleyin. Terlikler epey kirli ise suya bulaşık deterjanı yerine abartmayacak şekilde suya çamaşır deterjanı karıştırabilirsiniz.

Üçüncü aşama

Terliği kovaya daldırıp su içindeyken fırçalayın. Ama terliği suda bekletmeyin. Sadece suya batırın ve kirlerini fırça veya bezle çıkarın. Havalandırma deliklerini iyice temizlemek için bir diş fırçasını kullanabilirsiniz.

Dördüncü aşama

Toz toprak gibi kirler bu aşamaya kadar temizlenmiş olmalıdır. Terlikte bir türlü çıkmayan lekeler var ise özel leke çıkarıcılar kullanabilirsiniz. İşiniz bitince durulayıp oda ısısında kurumaya bırakınız.

Yapmamanız gerekenler

Aşırı kirli çamaşırların lekeleri kolay çıksın diye deterjanlı suda bir süre bekletirler. Crocs terlikleri suyun içinde uzun süre bırakmayınız. Aksi takdirde deforme olabilir.

Yapılmaması gereken ikinci şey ise Crocs terlikleri günlerce güneş altında bırakmaktır. Crocs terlikleri yıkadıktan sonra kurusun diye balkona koyar ve orada unutursanız güneşin ısısıyla birkaç gün içinde deforme olup ufalacaklardır.

Terlikleri kurusun diye kalorifer üzerine veya soba kenarına da koymayınız.

Crocs terlik makinede yıkanır mı ?

Crocs terlikleri çamaşır makinesinde yıkamayınız. Yüksek ısı terliklerin formunu bozabilir. Crocs terlikler kaydırmama özelliğine sahiptir, çamaşır makinasında yıkanırsa bu özelliği kaybolabilir.

Püf noktalar

Crocs terliklerinizin koku yapmaması için havalandırınız, her gün değil gün aşırı giyiniz.

Crocs terliklerin en büyük düşmanları güneş ışığı ve yüksek ısıdır.

Lekelerin kolay çıkmasını istiyorsanız henüz tazeyken ıslak bezle siliniz. Durdukça inatçı hale gelecektir.

 

İLGİLİ YAZILARIM:

Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Crocs 12 13 kaç numara

Crocs orjinalliği nasıl anlaşılır ?

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Crocs terlik terletir mi ?

Igor mu Crocs mu ?

Crocs terlik hangi ülkede üretiliyor ?

Crocs mu sabo mu ?