Kapat

Crocs 12 13 kaç numara

Anasayfa
Alışveriş Crocs 12 13 kaç numara
Crocs 12 13 kaç numara

Crocs terliklerinin numaralandırması bizim alışageldiğimizden biraz farklıdır. Bu yüzden Crocs 12 13 kaç numara bunu öğrenmek için Crocs numara tablosuna bakmalısınız veya yazımızı okumalısınız.

Peki Crocs terliklerinin numarası neden farklı ?

Çünkü firma dünya çapında satış yapıyor. Sadece Avrupa veya bizim ülkemize özel bir numaralandırma yapmıyor. Biz çoğu ölçü birimlerinde olduğu gibi terlik kalıplarında da Avrupa’da kullanılan ölçü birimlerini benimsemiş durumdayız. Halbuki uzak doğu ülkelerinde, Amerika’da veya İngiltere’de terlik kalıpları Avrupa ölçülerinden farklıdır.

Crocs 12 13 kaç numara ?

Bu konuda çelişkiye düşmemek için terlik numarasına iyi dikkat etmek gerekir. Numaraların başında bir harf yok ise sadece 12 13 yazıyorsa bizim 48-49’a yani battal boy erkek terliğine tekabül etmektedir.

Belki neden çift numara var onu merak etmişsinizdir. Bu numaralardan biri (12) İngiliz terlik kalıp ölçüsü, diğeri (13) Amerikan terlik ölçüsünü göstermektedir.

Yani Crocs terlik numara tablosuna göre İngiliz ölçüsü 12 olan terlik Amerikan ölçüsüne göre 13’tür. Bizdeki karşılığı da 48 ile 49 numara arasıdır.

Crocs 12 13 kaç numara

Eğer terlikte C12 veya C13 yazıyorsa başındaki C harfi nedeniyle bunun çocuk terliği numarası olduğu anlaşılır. C12 numarası bizdeki terlik ölçülerine göre 29-30 numaraya karşılık gelmektedir.C13 ise bizdeki 30-31 numaraya karşılık gelmektedir.

Crocs terlikler nasıl seçilmeli, nasıl kullanılmalı ?

Kullanıcılarından büyük övgüler alan Crocs terliklerinin sevilen özellikleri kadar nasıl kullanılacağı bilinmediğinde şikayet edilesi özellikleri de vardır.

Mesela Crocs terlikler uzun süre güneşte kalırlarsa veya ısıya maruz kalırlarsa deforme olur ve 2 bedene kadar da küçülürler. Yani pahalı olduğu kadar narin terliklerdir. Bunun sebebi bildiğimiz plastik türevlerinden değil de kapalı hücreli reçine denilen özel bir maddeden yapılmış olmalarıdır. Bu madde siz terliği ayağınıza giydiğinizde aynı bir pofuduk terlik gibi hoş bir sarma hissi uyandıran ve uzun süre ayakta kalsanız dahi ayağınızın fazla yorulmamasını sağlayan bir maddedir. Ama plastiğin dayanabildiği bazı hususlara kapalı hücreli reçine denilen madde dayanamayabilir.

Ama usulüne göre kullanırsanız Crocs terliği uzun süre kullanabilirsiniz.

Crocs terlik satın alırken “nasılsa kullandıkça küçülür  o halde bir iki numara büyük alayım” demeyiniz. Crocs terlik kullanım talimatına uygun kullanılırsa küçülmez. Eğer güneş veya ısı nedeniyle küçülürse de deformasyon nedeniyle giyim konforu azalacaktır.

 

İLGİLİ YAZILARIM:

Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Crocs 12 13 kaç numara

Crocs orjinalliği nasıl anlaşılır ?

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Crocs terlik terletir mi ?

Igor mu Crocs mu ?

Crocs terlik hangi ülkede üretiliyor ?

Crocs mu sabo mu ?