Kapat

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Anasayfa
Alışveriş Crocs terlik kaç numara almalıyım
Crocs terlik kaç numara almalıyım

Crocs terlik ithal bir ürün olduğu için bazen ölçüleri dünyada kullanılan başka ölçüler oluyor. Yani 38 veya 40 şeklinde değil de 12 veya 13 gibi ölçüleri olan Crocs terlikler piyasada satılabiliyor.

Crocs terliklerin en önemli tercih sebebi uzun süre giyildiğinde, ayakta durulduğunda ayağı rahat ettirmesi. Fiyatı dövize bağlı olduğu için biraz pahalı ama verdiği konfor nedeniyle tercih ediliyor.

Crocs terlikleri erkekler, bayanlar, çocuklar ve unisex kullanım için üretilmiş. Crocs’un kışlık evde giyilebilecek terlik modelleri de var, parmak arası modelleri de var, takunyaya benzer ama renkleri cıvıl cıvıl olanları da var. Dışarıda giyilebilecek sandalet tarzı ürünleri de var.

Crocs terlik yorumları

Rahatlığı en büyük avantajı.  Croslite diye bir malzemeden üretilmiş. Croslite bildiğimiz plastik veya kauçuk olmayıp kapalı hücreli reçine malzemesidir. Antibakteriyeldir, mantar ve koku oluşumunu engeller. Darbe emici özelliği vardır, ayrıca ayakta uzun süre kaldığı zaman ayakları fazla yormaz.

Yalınayak gezmeye göre bu terliğin giyilmesinin kas yorgunluğunu %62,6 ya kadar azalttığı Amerika Birleşik Devletleri Ergonomi Laboratuarı’nca tescil edilmiştir. Bu yüzden ayakta uzun süre kalmak zorunda kalan doktor ve hemşire gibi sağlık çalışanları Crocs terliği sıkça tercih etmektedir.

Ama fiyat performans açısından değerlendirildiği zaman bir terliğe ayakkabı fiyatı ödendiği için beklentiler yükselmekte ve Crocs terlikleri eleştirilmektedir.

İnsanlar bir terliğe o kadar para verdikten sonra ayağımı hiç terletmesin, akşama kadar giyeyim ama ayaklarıma hiç su toplanmasın, ne kadar giyersem giyeyim koku da yapmasın istiyorlar ama Crocs terliği gün içinde uzun süre giyen kişilerde bu tür şikayetler görülebilmektedir.

Crocs hakkındaki en fazla şikayet, uzun süre güneş altında kalınca zamanla küçülmesi veya şekli bozulmasıdır. Bazen 2 beden bile küçülebilmektedir. Dolayısıyla kullanım dışı kalmaktadır. Sıradan terliklerde bile görülmeyen bu sorun neden oluyor sorusuna iki şekilde cevap vermek mümkündür.

Birincisi benzer terlikler 15-20 TL’ye satılırken Crocs terlikler 150-200 TL gibi fiyatlara satıldığı için çakmaları piyasada dolaşıyor olabilir.

İkincisi ise rahatlığı sıradan plastikten daha iyi olmakla birlikte dayanıklılık açısından dış etkilerden daha kolay etkilenebildiği için ömrü plastik şıpıdık terliklerden daha az. Uzun süreli kullanım için Crocs terliğin huyunu suyunu bilerek ona göre kullanmak gerekiyor.

Sadece su ve sabunla temizlenmeli ve güneşe fazla maruz kalmamalıdır.

Crocs  Terlik neden pahalı ?

Birincisi Croslite malzemesinden yapılması fiyata etki ediyor. İkinci olarak da Crocs terlikleri alım gücü yüksek ülkelerde peynir ekmek gibi satıyor ve bize pahalı gelen fiyat o ülkelerde normal. Bizde bir terliğe 200 TL verdikten sonra evladiyelikmiş gibi bir beklenti oluyor ama ABD’deki insanlar bu terliği bizdeki ile benzer bir fiyata alıp deforme olursa başka bir tane alıyorlar. Çünkü o ülke standartlarına göre 40 dolar bir terlik için fazla bir para değil.

Crocs terlik kaç numara almalıyım ?

Ayakkabı olarak kaç numara giyiyorsanız Crocks terliği de o numara almalısınız. Crocs terliklerin ayağı sarma özelliği nedenle zamanla daralma şeklinde sorunlar olabiliyor. Bu yüzden bir alt numara ile bir üst numara arasında kararsız kaldıysanız bir üst numarayı tercih etmelisiniz.

Crocs terliklerini internetten yurt dışı sitelerden veya yabancı ülkelere gittiğinde almak isteyenler ölçü farklılıkları nedeniyle bizdeki terlik numarasının o ülkedeki karşılığını bilemediği için sorun yaşıyorlar. Örneğin bizdeki 37,38 veya 40 gibi numaralar yerine 7,8 veya 11 gibi numaralar yazıyor terliklerde. Amerika ve İngiltere’ye gittiğinizde terlik ölçülerinin ülkemizden farklı olduğunu göreceksiniz.

Aşağıda hangi numaranın hangi numaraya karşılık geldiğini gösteren tablolar yer almaktadır.

Kadınlar

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Erkekler

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Unisex

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Çocuklar

Crocs terlik kaç numara almalıyım

 

İLGİLİ YAZILARIM:

Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Crocs 12 13 kaç numara

Crocs orjinalliği nasıl anlaşılır ?

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Crocs terlik terletir mi ?

Igor mu Crocs mu ?

Crocs terlik hangi ülkede üretiliyor ?

Crocs mu sabo mu ?