Kapat

Canlı TV ne kadar internet yer

Anasayfa
Genel Canlı TV ne kadar internet yer

Televizyon uzun zamandır internet gibi platformlardan da izlenebiliyor. Elbette 5 inçlik laptop ekranında film izlemeyle 80-100 ekran LCD’de izlemek arasında dağlar kadar konfor farkı var. Ama bazı sebeplerle telefondan veya bilgisayardan tv izleme durumunda kalıyoruz.

İnternetten canlı tv yayını yapan yasal veya korsan bir çok web sitesi var. Bunlardan birine girerek televizyon izlemek mümkün. İnternet hızına ve o günkü hava koşullarına göre zaman zaman donma sorunu olsa da tabiri caizse iş görüyorlar.

Canlı TV ne kadar internet yer ?

İnternet paketini en fazla videolar yer. Özellikle youtube videoları interneti resmen sömürmektedir. Birbiri peşine seyredilen komik ve ilginç videolar biz farkına varmadan adil kullanım kotasını dolduruyor.

Film izlemek de kotayı hızlı bitiriyor. Televizyon izlerken de maalesef internet çabuk bitmektedir. Gazete ve normal web siteleri interneti fazla bitirmiyor. Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya sitelerindeki resimlere bakmak, yorumları okumak fazla internet yemiyor fakat buralarda da video izlerseniz yine internetiniz çabuk tüketir.

Eğer 4,5 G kullanıyorsanız 3G’ye göre internet çok daha hızlı gider. Son zamanlarda internet kotası çabuk bitiyorsa 4,5 G den 3G’ye geçebilirsiniz. 4,5 G’nin interneti çabuk sömürmesi dışında bir kerametini göremedik bu yüzden 3G ile de canlitv sitelerinden yeterli verim alabilirsiniz.

Ne kadar internet gittiğini hesaplamak mümkün mü ?

İnternette gezinirken zaman zaman veri yükler, zaman zaman veri indirirsiniz. İndirme ve yükleme hızı sürekli değişirken kaç dakikada kaç megabayt internet harcanır bunu hesaplayamazsınız.

Bizim deneyimlerimize göre Turkcell Vodafone ve diğerlerine göre bir tık “hızlı” internet yiyor.

Canlı TV sitesi mi Televizyonun kendi internet sitesi mi ?

Televizyonların kendi internet siteleri varken portal şeklinde canlitv siteleri de yayın yapıyor. Bazen korsan sitelere, resmi tv internet sitelerinden daha çabuk erişilebiliyor, halbuki yayını o ondan çekiyor.

Portal şeklindeki canlitv sitelerinde kanal değiştirme avantajı var. Daha çok bu özelliğinden dolayı tercih ediliyor. Televizyonu ille de kendi resmi sitesinden izlerim diyenler daha çok olayın kul hakkı yeme ve virüs endişesi boyutunu önemsiyorlar.