Kapat

Tiktok İlgilenmiyorum geri alma nasıl yapılır ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok İlgilenmiyorum geri alma nasıl yapılır ?
Tiktok İlgilenmiyorum geri alma

Tiktok’ta bazı kategorilerdeki videolar ilginizi çekmiyorsa veya bazı kişilerin videolarından hoşlanmıyorsanız İlgilenmiyorum seçeneğine kullanarak o kişinin videolarının size önerilmemesini sağlayabilir veya istemediğiniz kategorideki videoların size önerilmemesini sağlayabilirsiniz.

Fakat bir zaman sonra İlgilenmiyorum dediğinizden pişman olabilir ve bu işlemi geri almak isteyebilirsiniz.

Tiktok’ta İlgilenmiyorum nasıl yapılır ?

Beğenmediğiniz videoyu açınız. Video oynarken üzerine basılı tutunca video üzerinde aşağıdaki resimdeki gibi seçenekler yer alan bir kutucuk gelecektir. İlgilenmiyorum a basınca artık o kişinin videolarından kurtulursunuz, ayrıca o videonun kategorisinden videolar size daha az gösterilir.

Tiktok İlgilenmiyorum geri alma

Tiktok, videoları kategori, sektör, yaş gibi bir çok kritere göre sınıflandırmaktadır. Siz bir video için İlgilenmiyorum dediğinizde sadece o kişinin videolarını engellemiyorsunuz aynı zamanda o türden videolarla da ilgilenmediğinizi bildirmiş oluyorsunuz.

İlgilemiyorum işlemini neden geri almak istersiniz ?

Örneğin gezinirken muzip bir videoya denk geldiniz ve beğendiniz. Tiktok siz o videoyu beğendiniz diye benzer kategorideki videoları size daha fazla göstermeye başlayacaktır. Bu sefer de haliyle benzer videolar görmek sizi bayacak ve İlgilenmiyorum diyerek bunlardan kurtulmak isteyebilirsiniz.

Aslında sizin yapmak istediğiniz sadece muzip videoların daha az gösterilmesidir ama A kişinin videosuna İlgilenmiyorum dediğiniz için bu sefer de A kişisinin videoları artık size önerilmemektedir.

Halbuki siz A kişisinin diğer videolarını merak ediyorsunuzdur ve onu kısıtlamak istememişsinizdir.

Tiktok’ta İlgilenmiyorum yapmak ne kadar kolaysa bunu geri almak da o kadar kolaydır. Aşağıda yazılanı uygulayarak İlgilenmiyorum işlemini iptal edebilirsiniz.

Tiktok İlgilenmiyorum geri alma nasıl yapılır ?

Diyelim ki bir video için yanlışlıkla İlgilenmiyorum dediniz veya İlgilenmiyorum dediğinizden pişman oldunuz. Bu durumda yapmanız gereken şey daha önceden İlgilenmiyoum dediğiniz videoya çift tıklayıp beğenmenizdir. Bu takdirde İlgilenmiyorum işlemi iptal olur ve o kişinin ve o kategorideki videolar size önerilmeye devam edilir.

İlgilenmiyorum yaptığınızda karşı tarafa bildirim gider mi ?

Tiktok’ta bazı videoları seviyesizlik sınırlarını zorladığı için mecburen İlgilemiyorum yapıyoruz. Bazen bu saçma videoları çeken kişiler kendi arkadaşlarımız olduğu için onları engellemek istemiyoruz ama İlgilenmiyorum yaparak onların saçma videolarından kurtuluyoruz.

Ancak bu durumda içimize şöyle bir şüphe düşer. Bir videoya İlgilenmiyorum yaptığınızda o kişiye bildirim gider mi ? Eğer sizin o kişinin videoları ile ilgilenmediğiniz anlaşılırsa aranız açılabilir.

Ama merak etmeyin bir videoya İlgilenmiyorum yaptığınızda video sahibine bildirim gitmez. Tiktok’ta İlgilenmiyorum yapmanın en büyük faydası ve asıl amacı sizin tercihlerinizin Tiktok tarafından daha iyi anlaşılabilmesi ve size hoşlandığınız içeriklerin daha fazla önerilebilmesi, sevmediğiniz şeylerin size gösterilmemesidir.