Kapat

Facebook Mavi Tik Alma ve Hesap Doğrulatma Nasıl Yapılır?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Facebook Mavi Tik Alma ve Hesap Doğrulatma Nasıl Yapılır?

Facebook mavi tik alma ve hesap doğrulatma işlemini nasıl yapacağınız hakkında fikir sahibi olacaksınız. Bu işlemi yapmadan önce bilmeniz gereken detaylar vardır. Bu detayları dikkate almanız gerekir. Eğer yanlış bir işlem yapıp facebook mavi doğrulama simgesi talebiniz reddedilirse 30 gün boyunca beklemek zorunda kalırsınız. Bu sebeple başarılı bir başvuru yapmak istiyorsanız aşağıda verilen talimatları yerine getirmeye özen göstermelisiniz.

Facebook mavi tik alırken nelere dikkat edilmelidir?

Facebook mavi tik alma işlemini başvuru şeklinde yapacaksınız. Lakin bu işlemi yapmadan önce facebookun bir kaç uyarı ve açıklama metni olacaktır. Aşağıda yer alan uyarı ve açıklamalar facebooka aittir.

+Mavi doğrulama simgesi insanların bir Sayfanın veya popüler bir profilin gerçek olduğunu bilmesini sağlar.

+Uygun markalar, medya kuruluşları ve tanınmış kişilerin Sayfa veya profillerine mavi doğrulama simgesi ekleriz. Mavi doğrulama simgesine uygunluk, hesabın eksiksizliği, ilkelere uygunluk ve insanların gösterdiği ilgi düzeyi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

+Şu anda mavi doğrulama simgesi talep etmek mümkün değildir.

facebook-doğrulanmış-hesap

+Hesabınızda mavi doğrulama simgesi yoksa, insanlara kimliğinizin gerçek olduğunu bildirmenin başka yolları da vardır. Örneğin resmi internet sitenizde, Instagram profilinizde veya Twitter hesabınızda Facebook profilinizin veya Sayfanızın bağlantısına yer verebilirsiniz.

+Para karşılığında mavi doğrulama simgesi sağlayacağını söyleyen kişilere veya işletmelere asla itibar etmeyin. Mavi doğrulama simgeleri parayla satılmaz. Mavi doğrulama simgelerini satmakla ilgisi olan tüm hesapların simgeleri kaldırılacaktır. Ayrıca, mavi doğrulama simgesini hesaplardan kaldırma hakkını yetkimiz dahilinde saklı tutarız.

Facebook Sayfam doğrulandığında Instagram hesabım da doğrulanır mı?

Hayır. Instagram hesabınız doğrulanmış bir Facebook Sayfasına bağlanmış olsa bile otomatik olarak doğrulanmaz.

Doğrulama süreci nasıl çalışır?

Bazı hesaplar Instagram tarafından doğrulanarak kimliklerinin gerçek olduğu bilgisi insanlara sunulmaktadır. Bir hesap doğrulandığında, aramada ve profilinde hesap adının yanında mavi bir doğrulanmış simgesi görünür.

Doğrulanmış simgeleri olan hesaplar Instagram’daki tanınmış kişilere, ünlülere ve global markalara aittir. Bu hesaplara doğrulanmış simgesinin verilmesinin sebebi, taklit edilme olasılıklarının yüksek olmasıdır. Instagram topluluğundaki insanların takip etmek istedikleri gerçek kişi ve markaları kolayca bulabilmeleri için hesapları doğruluyoruz.

Adım adım facebook mavi tik alma işlemi

Öncelikle facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından kullandığınız tarayıcının adres çubuğuna www.facebook.com/help/contact/357439354283890 yazıp git diyin veya klavyenizden enter tuşuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

facebook mavi tik alma

Giriş sorununu bildirin adlı alan karşınıza geldi. Burada ”Sorunun açıklaması” adı altında sizden talebinize yönelik bir takım şeyler yazmanız beklenmektedir. Facebook hesabınızın doğrulanmasını, yani mavi tik almasını talep edeceksiniz. Bununla ilgili aşağıda yer alan örnek metini inceleyin.

Sorunun açıklaması kısmına yazılacak örnek metin;

Sayın yetkili, adresiniz@gmail.com adresi üzerinden giriş sağladığım, @facebookhesabınızınismi kullanıcı adlı hesabımın (sayfamın) doğrulanmış hesap, yani mavi tik alması hususunda yardım talep etmekteyim. Dünya genelinde milyarlarca kişinin kullandığı facebookta takipçilerimin bana çok daha rahat erişebilmelerini sağlamak, sahte hesaplar üzerinden oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına hesabımın onaylanmış hesap olması hususunda yardımlarınızı bekliyorum.

Şeklinde bir metin girebilirsiniz.

Dosyaları seç kısmına ise hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamak maksadıyla kimliğinizin ön ve arka yüzünü seri numaraları kapalı bir şekilde ekleyebilirsiniz. Resmi kurum ve herhangi bir şirketi temsil ediyorsanız bunlarla ilgili evrak veya yazıları eklemenizde fayda vardır.

Tüm bunları yaptıktan sonra ”Gönder” butonuna basın. Ardından sizlere ”Facebook ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Talebiniz ile ilgili size en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacağız bilgisi verilecektir.” şeklinde bir bilgi mesajı verecektir. Bundan sonra facebook üzerinden gelecek cevabı takip etmelisiniz.

Onaylanmış facebook hesabına sahip olabilmek için bilmeniz gerekenler

Yapacağınız işlemler sonucunda hesabınız kesinlikle mavi tik alacak diye bir söylem söz konusu değildir. Bunun garantisi verilmemektedir. Tamamen facebook yetkililerinin karar verme yetkisine kalmıştır.

Mavi tik aslında tanınmış kişilerin, belli bir kitleye hitap edenlerin hesaplarına verilmektedir. Eğer böyle bir kitleniz ve gayeniz yoksa doğal olarak mavi tik alamayabilirsiniz.

Sizlere para karşılığı mavi tik alacağını söyleyenlere itimat etmemeniz gerektiğini zaten facebook yaptığı açıklamalarda belirtiyor. Bu hususu dikkate alıp paranızı kaptırmamanızı öneririz.

Burada anlatılanlar onaylanmış hesaba nasıl sahip olunduğunun somut örneğini içerir. Başvuru sırasında mavi tik almanız sizin yetenekli ellerine kalıyor. Facebook mavi tik alma konusuyla ilgili yaşadığınız sorunları ve aldığınız cevapları yorum alanından paylaşıp bu işlemi yapmak isteyenlere yardımcı olabilirsiniz.