Kapat

Crocs c9 kaç numara ?

Anasayfa
Alışveriş Crocs c9 kaç numara ?
Crocs c9 kaç numara

Crocs terlikleri küresel piyasaya mal tedarik ettiği için etiketlerinde farklı ölçü birimleri kullanmaktadır. C9 numara bizim alışık olmadığımız bir numaradır.

Bu nedenle tüketiciler Crocs terliklerde yazan C9 kaç numara, yani bizim kaç numaramıza tekabül ediyor merak etmektedirler.

Crocs c9 kaç numara ?

Crocs terlikleri ABD için farklı, İngiltere ve İngiliz ölçü birimlerini kullanan ülkeler için farklı, uzak doğu ülkeleri için farklı, Avrupa birliği ülkeleri için farklı numaralandırma sistemi kullanmaktadır.

Bizim ülkemiz her ne kadar Avrupa Birliği’ne girmemiş olsa da metre, kilometre, ton gibi bir çok ölçüyü, yani Almanya ve Fransa gibi Avrupa Birliği ülkelerinin kullandığı ölçü sistemlerini kullanmaktayız.

Bu nedenle ayakkabı ve terlik ölçülerimiz de Avrupa ölçüleri ile aynıdır.

Crocs terliklerini internetten satın almak istediğinizde ürün açıklamasında yer alan numara tablosuna göz atmanız yararlı olacaktır. Bizim ülkemizdeki e-ticaret sitelerinde genellikle bizim kullandığımız terlik ölçüleri yazdığı için sorun yaşamazsınız fakat bu konuda bilgilendirmesi olmayan yerlerden alışveriş yaparsanız veya yurt dışı bir web sitesinden alışveriş yaparsanız karşınıza farklı ölçüler çıkabilir.

Öncelikle rakamın önünde yer alan C harfini açıklayayım. C harfi Child kelimesinden yani çocuk kelimesinden gelmektedir. Bu nedenle C9 numarasından bunun bir çocuk terliği olduğunu anlamaktayız.

Numara j ile başlasaydı genç, M ile başlasaydı erkek, W ile başlasaydı kadın terliği olduğunu anlayacaktık.
Dolayısıyla başındaki harfe dikkat etmeden Crocs terlik satın alırsanız numara konusunda sıkıntı yaşarsınız.

Esasen ülkemizdeki tüketicilerin dikkat edeceği şey C9 numarasından ziyade bu numaranın EU (Avrupa Birliği) ölçüsündeki karşılığıdır. Crocs’un C9 numara çocuk terliği 25-26 numaraya tekabül etmektedir. Yani çocuğun ayağı 25 veya 26 numara ise C9 tercih edebilirsiniz.

Crocs c9 kaç numara

Gerçi çocuklar için ayakkabıda 25 ve 26 numaralar arasında epey fark vardır. Fakat terlikte bu fark pek büyük değildir.

C9 terlik kaç yaş için ?

Burada çocuğun kız mı erkek mi olduğu, kaç kilo olduğu ve ayak yapısı da önemli olmakla beraber C9 numara terliğin 2,5 ila 4 yaş arası çocuklar için uygun olduğunu söylemek gerekir.

Crocs marka terlik alırken dikkat etmeniz gereken başka hususlar da bulunmaktadır. Crocs terlik kaç numara almalıyım başlıklı makalemde Crocs terlik numaralarına ve terlik seçiminde dikkat edilecek hususlara değinmiştim.

Ayrıca terliğin yapım malzemesindeki farklılık nedeniyle yanlış kullanımların terliğin küçülmesine neden olabileceği, taklit ürünlerin orjinalinden nasıl ayrılacağı gibi konulardaki makalelerimi okumanızı tavsiye ederim.

İLGİLİ YAZILARIM:

Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Crocs terlik kaç numara almalıyım

Crocs 12 13 kaç numara

Crocs orjinalliği nasıl anlaşılır ?

Crocs terlik nasıl genişletilir ?

Crocs terlik terletir mi ?

Igor mu Crocs mu ?

Crocs terlik hangi ülkede üretiliyor ?

Crocs mu sabo mu ?