Kapat

Çift kişilik nevresim takımı ölçüleri

Anasayfa
Alışveriş Çift kişilik nevresim takımı ölçüleri

Dikerken veya satın alırken nevresim takımlarının ölçülerine dikkat etmek gerekmektedir. Bu makalemde Cotton Box ve Gökay nevresim takımlarının ölçüleri (çift kişilik) verilecektir.

Bu iki markanın yatak takımı ürünlerini  internetten Kadincadukkan.com üzerinden beğenilmezse 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden iade etme hakkı ile tanınarak satılmaktadır.

Çift kişilik nevresim takımı alırken nelere dikkat etmek gerekir ?

Nevresim takımı seçerken ilk dikkat edilecek unsur yatağınızın ebatlarıdır. Yatağın boyutları göz önüne alınarak dar veya geniş gelmeyecek şekilde bir seçim yapmak gerekir. Çift kişilik nevresim takımları tek kişilik bir yatağa fazla geniş olacağından yatağın tek kişilik/çift kişilik olmasına da dikkat edilmelidir.

İkinci olarak nevresim takımları uzun süre kullanılacak ürünler olduğundan uzun ömürlü ve sağlıklı olmaları bakımından yüzde yüz pamuk olmalarına dikkat edilmelidir.

Ülkemizde satılan nevresim takımlarının kumaş kaliteleri birbirine benzerdir ve ucuzu, kalitelisi el yordamıyla dahi anlaşılabilmektedir. Fakat kumaşta seçilen boyanın kanserojen olup olmadığını, birkaç yıkamadan solup solmayacağını satın alırken anlamak mümkün değildir.

Bu konuda sorun yaşamamak için Çin malı ürünlerden uzak durarak ülkemizin denenmiş, bilinmiş markaları tercih edilmelidir.

Nevresim takımları, yazlık, kışlık ve dört mevsim şeklinde satılmaktadır. Buna dikkat edilerek bir seçim yapılırsa konfora katkısı olacaktır.

Nevresim takımlarında kullanılan kumaş tipleri, fiyatı da etkilemektedir. Parıltılı ve göz alan kumaşlar biraz daha pahalıdır.

Cotton Box çift kişilik nevresim takımı ölçüleri

Cotton Box nevresim takımları tamamıyla pamuktan üretilmiştir. TAÇ, Özdilek gibi firmalar kadar tanınırlığı olmasa da sektörün eski ve emektar firmaların biri olan Sümaş Tekstil tarafından üretilmektedir.  Cotton Box’un Kösem Sultan çift kişilik nevresim takımı ölçüleri aşağıdaki şekildedir.

Nevresim ölçüsü: 200 x 220 santimetre

Çarşaf ölçüsü :240 x 260 santimetre

Yastık kılıfı : 50 x 70 santimetre

 

Gökay çift kişilik nevresim takımı ölçüleri

Aşağıda Gökay Belis çift kişilik nevresim takımı ölçüleri yer almaktadır.

Nevresim ölçüsü: 160 x 260 santimetre

Çarşaf ölçüsü :240 x 260 santimetre

Yastık kılıfı : 55 x 75 santimetre

Önemli bir hatırlatma:

Esasen nevresim takımları uzun süre kullanıma uygun olarak gayet dayanıklı şekilde üretilmiştir. Bununla birlikte renk veren çamaşırlarla birlikte çamaşır makinesine atılması, aşırı sıcak ütüleme, yıkarken çamaşır suyu kullanma veya kumaş tam olarak kurumadan dolaba atma nedeniyle ürünlerin ömrü kısalabilmektedir.

Bu nedenle nevresim takımı satın alındığında ürün açıklamaları okunarak temizliği ve saklanması buna göre yapılmalıdır.