Kapat

17.17 saat anlamı

Anasayfa
Genel 17.17 saat anlamı
17.17 saat anlamı

Tarihi bilgiler ışığında oluşturulan 17.17 saat anlamı ve bu dakika itibariyle yaşananlar göz önüne alındığında ortaya çıkan varyasyonlar aşağıda derlenmiştir.

17.17 saat anlamı

1717 yılında gerçekleşen olaylar bizlere yenilikçilik, azim, başarı öyküleri ve hüzün sunmaktadır.

Saatler 17.17’yi gösteriyorsa zihinsel bir aydınlanma yaşamanız muhtemeldir. Sevdiğinize nasıl çıkma veya evlenme teklif edeceğiniz bu dakikada aklınıza gelebilir. İlişkinizde kötü giden yanlar var ise buna bir formül bulabilirsiniz.

Saat 17.17 olduğunda aşkınızı, hayatınızı, işinizi, hedeflerinizi ve çözümlerinizi düşünmek için kendinize zaman ayırınız. Bu dakikada size ilham olan fikir hayatınızı değiştirebilir.

Bununla birlikte 17.17 kırılganlığın ve kötü sonuçlarla yüzleşmenin de dakikasıdır. Bir süredir limoni olan ilişkilerinize bu dakikada “inceldiği yerden kopsun” da diyebilirsiniz.

Bu dakika itibariyle öfkeli iseniz asla hareket etmeyiniz. Öfke ile başladığınız bir eylem telafisi olmayan bir zararla noktalanabilir.

Saat 17.17’de onu aramalı mıyım ?

Eğer kırgın iseniz ve sitem bildirecekseniz şimdi hiç zamanı değil. Tahmin ettiğiniz gibi o da sizi düşünüyor ama ağzınızdan çıkacak sözleri yanlış yorumlayabilir.

Eğer duygularınız coşmuş ise onu çok seviyorsanız ve mutluysanız, işte o zaman iletişime geçmenin zamanı. Onu emojilerle eğlendirin aforizma ile büyüleyin.

Beni görmek istiyor mu ?

Cevap evet. Sevdikleriniz de sevmedikleriniz de bu dakikada sizinle görüşmek istiyor. Saat 17.17 itibariyle hasımlarınızla hesaplaşmayın, sevdiklerinizle dargınsanız bozuk atmayın ama seviyorsanız açılmanın tam zamanı. Üretkenliğinizin oldukça yüksek olduğu dakikalardasınız.

Hormonlarınızı, duygularınızı ve beyninizin ürettiklerini hayret verici ve muhteşem olarak nitelendireceksiniz. Sevgilinize saat 17’ye randevu verin ve tam 17.17 de vurucu sözcükler dudaklarınızdan dökülmeye başlasın.

Sevgiliniz mi yok ?

Hayatın diğer yönlerini keşfetmenin tam zamanı. Yeteneklerinizin sınırını ancak deneyerek anlarsınız. Ama 17.17 aynı zamanda size hüsran da vadediyor. Bir işi başaramadığınızı bir spora veya sanata yatkın olmadığınızı da bu dakikada anlayacaksınız.

Ne yapmalı ?

Fatiha Suresinin Türkçe mealini okuyun ve anlamını düşünün. Burada yazmayan pek çok sır beyninizde aydınlanacaktır.

1717 yılında yaşanan önemli olaylar bize ne anlatıyor ?

3. Mustafa dünyaya geldi: Osmanlı padişahlarından 3. Ahmet’in oğlu Mustafa 1717 yılında doğdu.  Dünyaya gözünü açtığı yıllar Osmanlı’da Lale Devrinin başladığı yıllardır. Daha sonra devletin 26. padişahı olarak tahta oturan 3. Mustafa’nın ömrü devletin kötü gidişatına çözüm aramakla geçti.

Süveyş’te kanal açmak, Sakarya Nehrini Sapanca üzerinden İzmit Körfezi’ne bağlamak gibi projeleri olan Padişah 3. Mustafa saltanatı süresince çarpık sistemi düzeltmeye ve ülkeye yenilikler getirmeye çalışsa da netice itibariyle Osmanlı İmparatorluğu gerilemeye devam etti ve padişahın son yıllarında düşmanlar karşısında ağır yenilgiler alarak ciddi toprak kaybetti.

David Garrick dünyaya geldi: David Garrick ,İngiliz tiyatro oyuncusu, yönetmeni ve oyun yazarıdır. Tiyatro sahnesi düzenine getirdiği yeniliklerle bilinmektedir. Çağdaş tiyatronun oluşturulmasında yeri büyüktür.

David Garrick babasını erken yaşta kaybettiği için gençlik döneminde maddi zorluklar yaşadı ama sonrasında tiyatroda başarılı oldu ve çığırlar açtı.

Maria theresia dünyaya geldi: 1717 yılında dünyaya gelen Maria theresia Almanya imparatoru VI. Karl’ın kızıdır, babası ölünce, Habsburg hanedanından hiçbir prens kalmadığı için kraliçe olmuştur.

Voltaire Bastille hapisanesine gönderildi: Voltaire halkın aydınlanmasına katkıda bulunmuş bir yazardı. 1717 yılında yenilikçi ve adaletçi düşünleri din ve krallık karşıtı fikirler olarak düşünüldü ve Voltaire Bastille hapisanesine gönderildi.