Kapat

Türk Kalp Vakfı Kuruluş Amacı Nedir ? Kalp Vakfı Ne İşe Yarar ?

Anasayfa
Eğitim Türk Kalp Vakfı Kuruluş Amacı Nedir ? Kalp Vakfı Ne İşe Yarar ?

Türk Kalp Vakfı kuruluş amacı insanın en değerli organlarından biri olan kalp hakkında bilgiler toplayıp, bu gaye doğrultusunda bireyleri bilinçlendirip önlem almalarını sağlamaktır. Türk Kalp Vakfı kuruluş amacı bireylerin kalp alanında sağlıklarını korumasına yardımcı olmaktır. Türk Kalp Vakfı kalp alanında dünya çapınca yapılan çalışmaları yakından takip eder. Dünya çapında kalp hastalıklarının nasıl aşıldığını inceleyen vakıf, kullanılan teknolojileri ve araçları kayıt altına alır. Dünya çapınca kullanılan bu teknolojiler ve araçların Türkiye’de de kullanılmasını sağlar. Bu şekilde kalp hastalıklarının tedavi sürecinin daha hızlı gerçekleşmesine olanak tanır. Türk Kalp Vakfı kuruluş amacı gereği kalp hastalıkları hakkında da araştırma yapar. Yapılan araştırmaları ilgili kurumlara ileterek hızlı tedavi gerçekleşmesine yardımcı olur.

türk-lalp-vakfı-kuruluş-amacı-2018

Türk Kalp Vakfı Kuruluş Amacı Kalp Hastalıklarını En Aza İndirgemektir

Vakıfın yaptığı çalışmalar doğrultusunda amaç kalp hastalıklarının önüne geçmek ve oluşan hastalıkları en iyi şekilde tedavi etmektir. Bireyler kalp hastalıkları hususunda bilinçlendirilir. Bilinçli bireylerin kalp hastalıklarıyla mücadele etmesi çok daha kolaydır.

Türk Kalp Vakfı Nedir?

Türk Kalp Vakfı’nın kısaltması TKV’dir. Merkezi İstanbul’da olan bir sivil toplum kuruluşudur. TKV, ABD ve İtalya’dan sonra dünyada üçüncü kalp vakfı olma özelliğini taşır. Türk Kalp Vakfı semt ve okullarda kalp sağlığı taramaları yapmaktadır. 1975 yılında faaliyete başlamıştır.

Türk Kalp Vakfı’nın Politikası

Kaliteli ve güvenilir hizmet veren Türk Kalp VakfI 1975 yIlında kuruldu. Kuruluşundan bu yana sadece halkımızdan sağladığı yardım ve bağışlarla dünyanın ve özellikle Türkiye’nin rekor seviyede en fazla ölüme sebep olan kalp damar hastalıkları konusunda aralıksız hizmet sunuyor.

türk kalp vakfı kuruluş amacı

Kardiyoloji ve Kalp-Damar Sağlığı konusunda bilinç oluşturarak, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı, etik ilkelere uygun, kendini ve sistemlerini sürekli geliştiren ve yasal mevzuatlar doğrultusunda kaliteli sağlık hizmeti sunan Türk Kalp Vakfı güvenilirlik, dürüstlük, takım çalışması ve mükemmellik ilkeleri doğrultusunda verimli çalışmayı ilke edinmiştir.

Türk Kalp Vakfı Bünyesinde Bulunan Sağlık Servisleri

1-Kadın Kalp Merkezi

Dünyada ve Türkiye’de kadın ölümlerinin bir numaralı nedeni kalp ve damar hastalıkları olduğu bilinmektedir. Kalp Damar Hastalıkları genellikle erkek hastalığı olarak bilindiğinden ve kadınlarda çoğu zaman farklı belirtilerle yavaş ve sinsi olarak seyrettiğinden teşhiste ve tedavide geç kalınmaktadır. Tedavi yaklaşımları ve komplikasyonlar açısından da iki cins arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu nedenle son yıllarda Avrupa ve Amerika’ da Kadın Kalbi klinikleri ve araştırma merkezleri kurulmuştur. Avrupa’daki en yüksek risk oranına sahip ülkemiz kadınlarını da yakın bir gelecekte kalp damar hastalığı salgını tehdit etmektedir. Bu önemli toplum sağlığı sorununu göz önüne alan Vakfımız, Türkiye’ de ilk defa olarak Ekim 2007 itibariyle “KADIN KALP MERKEZİ”ni kurmuştur. Merkezimizde kardiyolog, hemşire, diyetisyen, teknisyenden oluşan bir ekip tarafından Kadın Kalp hastalıkları ile ilgili çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

2-Holter Monitör
3-Eforlu EKG Laboratuvarı
4-Laboratuvar Tetkikleri
5-Koruyucu Kalp Merkezi
6-Ekokardiyografi
7-Kilo Kontrol Merkezi
8-Röntgen
9-Çocuk Kardiyolojisi

Türk Kalp Vakfı Resmi Web Adresi: http://www.tkv.org.tr/index.php