Kapat

Adidas markası ile ilgili reklam sloganları

Anasayfa
Eğitim Adidas markası ile ilgili reklam sloganları

Firmalar ürünlerini daha iyi satabilmek ve daha uzun soluklu ticaret yapmak için reklam yapar ve bu reklamlarda da slogan kullanırlar. Dünyada tanınmış spor ürünü markalarından birisi de Adidas’tır. Reklama önem veren Adidas markası zaman zaman çeşitli spor organizasyonlarına sponsor olmakta, reklamlarında değişik sloganlar kullanmaktadır.

Aşağıda Adidas markasının çeşitli zamanlarda kullandığı sloganlar ve bunların ne manaya geldiği açıklanmaktadır.

Impossible is nothing

Adidas’ın en bilinen sloganlarından biridir. “Impossible is nothing” cümlesi Türkçe’de “İmkansız diye bir şey yoktur” manasına gelmektedir.

Bu sloganla şimşek hızıyla koşan atletlere, kendi boyu kadar zıplayabilen basketbolculara, plastik gibi eğilip bükülüp daha sonra yaydan çıkmış gibi atılan jimnastikçilere imrenen gençliğe “isterseniz siz de başarabilirsiniz” mesajı verilmektedir. Bu tür bir mesajın altında Adidas spor ürünlerinin performansınızı size imkansız gelen hareketleri yapabilecek kadar iyileştireceği anlamı da yatmaktadır.

Yani Adidas ürünleri size imkansızı başarmanız da yardımcı olur algısı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Forever Sport

Her zaman spor manasına gelen “Forever Sport” sloganı da Adidas tarafından kullanılmıştır.

Bu slogan ile insanlara sporun zamanının yeri veya yaşı olmadığı, sporun insan hayatı boyunca yapılabilecek bir aktivite olduğu ifade edilmektedir.

Adidas markası bu sloganla spor yapmayı teşvik ederek kendi spor ürünlerini de hatırlatmaktadır.

All day I dream about sports

Adidas “All day I dream about sports” sloganını da kullanmış ama bu sloganın ne kadar başarılı olduğu tartışılabilir. Çünkü sloganlar anlaşılır ve zihne vurucu etki yapan, kolay akılda kalan kelime gruplarıdır.

“All day I dream about sports” Türkçe’ye “Her gün spor düşlüyorum” şeklinde çevrilebilir. Açıkçası “Forever Sport” bundan daha başarılı ve akılda kalıcı bir slogandır.

“All day I dream about sports” sloganı ile sporun insan hayatında çok önemli olduğu vurgulanmaya çalışılmakta ve gününün birkaç saatini antrenman veya başka spor etkinlikleri ile uğraşan kişiler hedeflenmektedir.

Adidas ürünleri biraz pahalı olduğundan ancak spor aşığı kişilerin paraya kıyıp bu ürünlerden alacağı da düşünülmüş olabilir slogan üretilirken.

The World’s First Intelligent Shoe

“The World’s First Intelligent Shoe” cümlesi Türkçe’ye Dünyanın ilk akıllı ayakkabısı şeklinde çevrilebilir. Bu sloganda Adidasın hem marka geçmişine (oldukça eski bir markadır) hem de ileri teknoloji ürünlerini geliştirdiğine atıf yapılmaktadır.

Adidas is all in

Adidasta yok yok şeklinde tercüme edilebilecek bu slogan Adidas markasının ürün çeşitliliğine vurgu yapmaktadır.

Adidas ayakkabı markası olarak anılsa da çoraptan formaya kadar birçok üründe başarılı ürünleri vardır.

Believe in Five

T-Mac VI, Kevin Garnett Bounce, Tim Duncan Stealth, Gil-0 ve C-Billups adında beş farklı Adidas ayakkabı modelinden oluşan koleksiyonun tanıtımı için bu slogan kullanılmıştı.