Kapat

Fatih Wifi internet Şifresi Kesin Çalışan Şifre 2018

Anasayfa
Eğitim Fatih Wifi internet Şifresi Kesin Çalışan Şifre 2018
meb-fatih-projesi-wifi-şifresi-2018-internet-şifreleri

Fatih wifi internet şifresi içeriğinde kesin çalışan şifrelere erişim sağlayabilirsin. Fatih wifi internet şifresi içeriğinde 2018 yılına ait çalışan güncel şifreye ulaşabilirsin. Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı proje ile birlikte öğrenciler okulda internete kolaylıkla erişim sağlayabiliyor. Fatih projesi adı verilen bu uygulamada sınırlı erişim veya şifreleme bulunuyor. Hal böyle olunca öğrenciler internet hizmetinden dilediği gibi faydalanamıyor.

Fatih Projesi Nedir?

Her öğrencinin en iyi eğitime kavuşması, en kaliteli eğitim içeriklerine ulaşması ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için tasarlanmış olan Fatih Projesi, eğitimde teknoloji kullanımıyla ilgili dünyada uygulamaya konulan en büyük ve en kapsamlı eğitim hareketidir.

Eğitimde Fatih Projesi ile öğrencinin, sadece dersteki başarısıyla değil, ilgi alanları, aktiviteleri ve eğilimleriyle değerlendirilebilmesi ve bu yolla, öğrencilerin tüm öğrencilik hayatlarına ait verinin analizinin yapılmasının önemi de ortaya çıkmaktadır. Burada söz konusu olan sadece toplanan verilerle istatistik oluşturulması değildir. Bu proje ile öğrencinin eğitimi sürecinde oluşan her türlü bilginin tek bir kimlik yönetimi sisteminde tutulması ve bir veri havuzu ile analizlerin anında yapılabileceği bir altyapı oluşturulması amaçlanmaktadır.

Milyonlarca verinin arasından doğru veriye ulaşıp analiz edebilmek bireysel eğitim aracılıyla günümüze kadar kazanılamayan öğrencilerin kazanılabilir hale getirilmesini sağlayacak, aynı zamanda ilgi ve başarı alanlarına göre mesleğe yönlendirme anlamında da bilgi kaynağı olacaktır. Öğrencinin kişisel kazanımının sağlanabilmesi için bireysel veri analizinin yapılabilmesi esastır. Öğrencinin sadece sınavla değerlendirildiği sistemden;

+Sınav sonuçlarına göre eksik kalan yönlerini görerek,

+Bunları görsel olarak analiz ederek,

+Ders dışındaki ilgi alanlarını tespit ederek,

+Özel yeteneklerini keşfederek,

+Hangi yolla daha kolay öğrendiğini anlayarak,

Hangi alanlara eğilimli olduğunu fark ederek, değerlendirildiği bir sisteme geçiş bu proje ile hedeflenmektedir.

Bu sistemle sınıf yönetimi kullanılarak, öğretmen-öğrenci etkileşimli tahta-tablet etkileşimi sağlanacak, bilgi edinme/öğrenme süreçleri daha etkin kullanılacak, sınıf yönetimi ile öğretmen, sınıf içi üretilen materyalleri öğrencileri ile paylaşabilecek, ödev gönderebilecek, öğrencilerinin sınıf içerisinde öğrenme düzeylerini daha kontrollü olarak ölçebilecektir.

Bu sistemin sınıflarda etkin kullanımı için tüm okullarımıza yüksek hızlı ve güvenli internet (VPN) sağlanmaktadır. Okul bilgi sistemi ile okullara kurulan sistemler ve okullara ait donanım değişiklikleri izlenebilmektedir.

Ayrıca öğrenci okul dışında da öğrenme sürecine devam edebilecek ya da pekiştirebilecektir. Eğitimde FATİH Projesi ile öğrenci, bulunduğu ortamdan bağımsız olarak ders notlarına, ders içi projelere ve öğretmen tarafından verilen ödevlere ulaşabilmekte, ürettiği bilgileri öğretmeni ve diğer arkadaşları ile paylaşabilmekte ve ayrıca EBA ile yardımcı dokümanlarla öğrendiği konuları pekiştirebilmektedir.

Fatih wifi internet şifresi 2018

Fatih wifi internet şifresi

Yeni Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Şifre: F@M2015i#Eb23TC

Şifre: f1@2t34ih5

Şifre: Fatih.1234

Şifre: verdijm@n1453

Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C

Şifre: 34i3s0t00

Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Fatih Projesinin internetine Nasıl Bağlanılır?

Ücretsiz olarak Wifi ağına bağlanmak için sizlerde ilk etapta MEB tarafından yayınlanmış olan sertifikaları telefonunuzda barındırmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları uyarlamanız durumunda sizlerde Fatih ağına ücretsiz olarak bağlanabilirsiniz.

İlk etapta http://sertifika.meb.gov.tr/ adresine giderek buradaki güncel olan sertifikayı telefonunuza indirin.

Daha sonrasında ise telefonunuzun kendi Wifi bölümünü açarak wifi bağına bağlanınız.

Sizden şifre isteyecektir, Fatih wifi şifresi için aşağıdaki şifreleri tek tek deneyiniz.

Öncelikle olarak İlk olarak

Kullanıcı Adı: F@tih:

Şifre: F@M2015i#Eb23TC

olarak girilmelidir fakat büyük ve küçük harfe kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ağ Adı: Aktivasyon

Ağ Şifresi: f1@2t34ih5

olarak devam edilmektedir. Ağ ekle butonuna basılmalıdır. İsim kısmına F@tih yazıldıktan sonra bağlan butonu tıklanmalıdır. Şifre bölümüne !1qaz2WSX3edc4RFV%56 olarak giriş yapıldıktan sonra bağlan bölümüne tıklanmalıdır. Bu bağlantı işlemi gerçekleştikten sonra sosyal hesaplara veya çeşitli internet sitelerine giriş yapılmayacaktır. Bunun için kullanmakta olunan cihaza vpnler yüklenmelidir. Vpnler aracılığı ile, erişim engeli bulunan tüm internet sitelerine giriş sağlanmaktadır.

2018 yılına ait olan fatih wifi şifreleri bu şekilde olup yeni şifrelerden haberdar olmak için bizleri takip etmekten vazgeçmeyin. Ayrıca yukarıda bahsetmiş olduğumuz şifreler geçerli değil ise bu durum hakkında bizleri alt kısımdan yorum yaparak haberdar etmeniz durumunda kısa sürede şifreleri tekrardan kontrol ederek yayınlayacağız.

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Hatası

Fatih wifi internet şifresi bağlanırken IP adresi alınıyor sorunu ile karşılaşan kişiler telefonlarında herhangi bir VPN uygulaması açık ise bu VPN uygulamasını mutlaka kapatmaları gerekmektedir. Eğer VPN uygulamasını kaldırabilirseniz mutlaka uygulamayı kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatınız. Ardından tekrardan Wifi’ye bağlanmayı deneyiniz. Şayet bağlantı gerçekleştirilmiyor ise bu durum da birçok kişi Wifi’ye bağlı olduğundan dolayı böyle bir hata almaktasınız.

Fatih ağına bağlandığınız takdirde Acces point cihazının üzerindeki ışıkların renk değiştirdiğini göreceksiniz. Cihaza bağlı olan biri olursa bu durum belli olur, cihaza eğer biri bağlı ise cihazın ışığı mavi yanar. Eğer ki kimse bağlı değil ise ışıklar yeşil olarak gözükür.