Kapat

Tiktok para yağmuru ne kadar ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok para yağmuru ne kadar ?

Bazen Tiktok canlı yayınını o denli beğenirsiniz ki performans sahibinin üzerinden para saçasınız gelir. İşte Tiktok size böyle bir fırsat sunuyor. Eğer cüzdanınızda 999 jeton var ise para yağmuru hediyesi gönderebilirsiniz.

Açıkçası para yağmuru oldukça şova dönük bir hediyedir. Canlı yayın esnasında para saçılır, canlı yayını izleyenlerin yüzlerinde bir şaşkınlık ardından da “kim ki bu para yağmurunu yağdıran ?” diye bir merak olur.

Tiktok para yağmuru ne kadar

Canlı yayını takip edenlerin bir çoğu sizin nickinizi fark eder. Canlı yayın sahibi de bu coşkuya kapılır. Hatta bazıları düğününde burma bilezik takılmıştan daha fazla reaksiyon gösterir.

Para yağmuru, gül, çay, baklava gibi hediyelere göre oldukça pahalı bir hediyedir. Yat ve spor arabaya göre de oldukça ucuz sayılır.

Biri diğerine para yağmuru hediye ediyorsa bu öylesine bir hediye değildir. Ya bu ikisi yakın ahbaptırlar veya patron-çalışan ilişkisi olup patronu elemanını onore etmektedir. Veya buna benzer bir durum vardır.

Tiktok para yağmuru ne kadar ?

Para yağmurunun karşılığı 999 jetondur. Aşağıda jetonların kaç liraya satıldığına dair tablo vardır. Bu tablo üzerinden para yağmurunun kaç TL olduğunu hesaplayabiliriz.

tiktok jeton fiyatları

1 jeton yaklaşık 9,6 kuruştur. Para yağmuru da yaklaşık 1000 jeton olduğuna göre (999 jeton) 9600 kuruş yani 96 TL fiyata gelmektedir.

Ancak jeton fiyatları dolara göre güncellendiği için bu maliyet sürekli artmaktadır.

Peki ya alıcı para yağmurundan kaç TL kazanır ?

Tiktok’ta bir şey kaç jetonsa hediye alana o kadar elmas kazandırır, fakat elmas ile jeton aynı değerde değildir. Jeton elmasın 3 katı değerdedir.

Yani siz 3 TL’lik bir hediye gönderirseniz alıcıya 1 TL’si ulaşır, 2 TL’si Tiktok’a kalır.

Diyelim ki birine para yağmuru yani 999 jetonluk bir hediye gönderdiniz ona 999 elmas gider.

200 elmas 1 dolara karşılık gelmektedir. Yani 999 elmas 5 dolar kazandırır. Bu da yaklaşık 40 TL civarı bir paradır.

Para yağmuru göndermenin anlamı nedir ?

Tiktokta para yağmuru göndermek seyrek rastladığımız bir durumdur. Çoğu kişi canlı yayın sahibine, merhaba, iyi geceler, öpücük, gül ve baklava gibi parasal değeri düşük hediyeleri gönderir. Çünkü burada amaç karşıdakine para göndermekten ziyade performansını başarılı bulduğunu, kendisini takdir ettiğini belirtmektir.

Canlı yayında gönderilen hediye meblağlarının çoğu Tiktok’a kaldığı için birine canlı yayında para yağmuru gibi elle tutulur para karşılığı olan bir hediyeyi göndermek nadir rastlanan bir durumdur.

Ancak yine de Tiktok’ta para yağmuru hediyesi gönderilmektedir. Bu hediyenin gönderilmesinde bazı amaçlar vardır. Mesela hediyeyi gönderen alıcıya “beni diğerleri gibi tutma, ben seninle daha özel ilgileniyorum” mesajı vermek istiyordur veya yakın bir arkadaşı, patronu canlı yayın sahibini ultra motive etmek, onu parlatmak istiyordur.