Kapat

Tiktok’ta ayıcık kaç TL ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok’ta ayıcık kaç TL ?

Tiktok’ta ayıcık hediyesi fazla para tutan bir şey değildir ama yine de birine canlı yayında ayıcık göndermek sevgi, bağlılık ve cömertlik ifadesidir.

Tiktok’ta canlı yayın açan kişiler için gül, baklava veya merhaba gibi neredeyse hiç para etmeyen hediyelere göre ayıcık hediyesi oldukça iyi bir hediyedir. Elinde kalp tutan ayıcık ikonu canlı yayın açana 100 elmas kazandırır ki bu tam olarak 100 gül almaya bedeldir.

Tiktok'ta ayıcık kaç TL

Tiktok’ta ayıcık kaç TL ?

Tiktok gönderilen hediyelerden ciddi manada para kesmektedir. Yaklaşık olarak hediye parasının üçte ikisi Tiktok’a kalmakta olup bu taksim oldukça adaletsiz bir taksimdir.

Ancak yine de Tiktok canlı yayın performansından üç beş kuruş kazanmak isteyenler kuruş kuruş biriktirmek pahasına canlı yayın açmaya devam etmektedirler.

Tiktok’ta gönderilen hediyeler alıcının hesabında elmas olarak birikmekte olup bir adet ayıcık hediyesi 100 elmas olarak hesaba yansır. 200 elmas 1 ABD doları olduğu için 100 elmas yarım dolar değerindedir.

Yani Tiktok canlı yayınında gönderilen ayıcık hediyesi hediye alan için yaklaşık 4 TL değerindedir.

Ayıcık hediyesini gönderen ise bu hediyeyi gönderebilmek için 100 jeton harcaması gerekir ki bu da yaklaşık 10 TL civarı bir rakamdır. İsterseniz aşağıdaki Tiktok jeton fiyatları tablosunu inceleyebilirsiniz.

Tiktok’ta ayıcık göndermenin manası nedir ?

Tiktok’ta ayıcık hediyesi göndermek gül veya merhaba gibi daha ucuz hediyeler göndermek gibi değildir. Hem fiyat olarak fazladır hem de anlamı fazladır. Eğer bir kişi diğerinin canlı yayınlarına sürekli ayıcık gönderiyorsa kanka-sevgili olmak gibi bir hedef güdüyor olabilir.

Genellikle bu amaç gerçekleşmez ama birine ayıcık göndermek zarf atma yollarındandır. Fenomen olan kişiye ayıcık gönderdiğiniz de elbette onunla kanka olmayı hedefleyemezsiniz, ama az takipçili kişilerin canlı yayınında ayıcık görmek bu konuda etkilidir.

Tiktok’ta ayıcık muadili hediyeler nelerdir ?

Birine hep aynı hediyeler göndermek sıkıcı olabilmektedir. 150 jetonluk öpücük ve 200 jetonluk lala hediyeleri ayıcı hediyesinin arkasından gelebilecek hediyelerdir. Bu hediyeler 150 jetonluk asa hediyesi ile desteklenebilir.

Ayıcık hediyesi alan karşılık vermeli mi ?

Diyelim ki canlı yayın sahibisiniz ve birisi ayıcık gönderdi. Buna reaksiyonunuz ne olmalıdır ?

Eğer fazla takipçisi olan biri değilseniz bu tür hediyeleri es geçmemeniz lazımdır. En azından mimikle dahi bir reaksiyon vermek iyi olur.

Bazıları bu reaksiyon verme işini abartarak bir ayıcık için takla atar duruma gelmektedir. 4 TL için bu kadar heyecanlanmaya gerek yoktur ancak bu tür bir hediyeyi yok saymamak, yeni hediyelerin gelmesini teşvik edecektir.