Kapat

İstanbul evden eve nakliyat fiyatları

Anasayfa
Genel İstanbul evden eve nakliyat fiyatları
İstanbul evden eve nakliyat fiyatları

Evinizi bir yerden bir yere nakletmek istediğinizde eşyaların olabildiğince hasarsız olarak taşınmasını ve bu hizmet için sizden ederinden fazla ücret alınmamasını istersiniz.

İstanbul nüfusu en fazla olan dolayısıyla da evden eve nakliyat firması sayısı da en fazla olan ilimiz. Bu durum nakliyat firması seçerken seçenek zenginliği oluştursa da kalitesiz firmaların fazlalığı nedeniyle de güvenilir bir nakliyat firması bulma açısından sıkıntı yaratmaktadır.

İstanbul’da her keseye göre nakliyat firması bulmak mümkün fakat güvenilir ve işini temiz yapan bir firma bulmak o kadar kolay değildir. Firma lokasyonu da bazen fiyatlara etki edebilmektedir. Örneğin aynı hizmeti Sultanbeyli‘deki bir firma başa bir fiyata, Beşiktaş’taki bir firma başka bir fiyata yapabilmektedir. İnternet üzerinden erişim sağlayabildiğiniz firmaların fiyatları ile Kartal, Beylikdüzü, Üsküdar gibi yerlerde sadece ofisine giderek hizmet alabileceğiniz firmaları fiyatları değişebilmektedir.

Her ne kadar nakliyat hizmetlerinin sigortalanabiliyor olması eşyaların kırılması halinde size bir maddi bir güvence sağlasa da sevdiğin bir eşyayı artık kullanamayacak olmak bazen parayla ölçülebilir bir durum değildir.

İstanbul evden eve nakliyat fiyatları

Evden eve nakliyat fiyatları, iki ev arasındaki mesafe, kaçıncı kattan kaçıncı kata taşıma yapılacağı, eşyaların azlığı çokluğu gibi unsurlara bağlıdır.

Evden eve nakliyat fiyat araştırması yaşarken genellikle şöyle bir sorunla karşılaşmaktayız:

Telefonla evden eve nakliyat firması ararken size ya fiyat bilgisi vermezler veya müşteriyi kaçırmamak için ucuz tarifenin fiyatını verirler.

Dedikleri fiyat kafanıza yapıp ofise gittiğinizde de , kolileme yapılacaksa ekstra fiyat, yük taşırken bina asansörü kullanılamayacaksa ekstra fiyat, avize-stor perde gibi sökümü-takımı-paketlemesi zaman alan şeyler için ayrı fiyat, bazı eşyalar için sökmesine-monte etmesine ekstra fiyat istedikleri için sizden kafanızdakinden daha fazla bir fiyat talep edebilirler.

Bu nedenle evden eve nakliyat firması ararken fiyat şeffafiyetine dikkat etmek ve sonradan sorun çıkmaması adına fiyata neler dahil, neler hariç olduğunu baştan konuşmak gerekir.

Öncelikle internet sitesi bile olmayan, iletişim bilgilerini sağdan soldan öğrendiğiniz firmaları baştan elemek gerekir.

Benim İstanbul’da hizmet fiyatlarını internet sitesinde belirtmesi açısından beğendiğim Octovan adlı bir evden eve nakliyat firması bulunmaktadır. Firmanın web sitesinde hangi hizmetin ne kadar TL olduğunu gösteren bir fiyat tablosu yer almaktadır.

İsterseniz Octovan firması üzerinden evden eve nakliyat fiyatlarının neler olduğunu inceleyelim. Aşağıdaki tabloda fiyatlar yer almaktadır.  Firma Kartal, Sultanbeyli ve İstanbul’un diğer ilçelerine nakliyat hizmeti vermektedir.

İstanbul evden eve nakliyat fiyatları

Bu tabloya göre Sultanbeyli evden eve nakliyat hizmeti almak isteyen bir kişiye 3 + 1 evini taşıtmak isterse mesafe ve kat durumuna göre en az 1450-1800 TL arası bir fiyat çıkarılacaktır. Kolileme hizmeti firmaya ait olursa eşyaların durumuna göre ekstra olarak 300-500 TL ücret talep edilecektir.

İkinci örneği de Kartal evden eve nakliyat hizmeti almak isteyen biri üzerinden vereyim. Eğer bu kişinin 2+1 evi varsa, kolilemesini kendi yapacaksa ve ekstra montaj hizmeti almayacaksa 1100-1350 TL civarı bir ücret ödeyecektir.