Kapat

Trosyd krem sivilceye iyi gelir mi ?

Anasayfa
Sağlık Trosyd krem sivilceye iyi gelir mi ?
Trosyd krem

Trosd krem mantar ve bakteri kaynaklı deri problemlerine karşı kullanılmaktadır. Peki Trosyd krem sivilceye iyi gelir mi ? Makalemiz bu konuya ışık tutacaktır.

Sivilce türleri nelerdir ?

Biz her türüne sivilce diyoruz ama sivilcelerin bir çok çeşidi vardır ve her birisinin tedavi usulü kendine özgüdür.

Bir sivilce için krem kullanmadan önce sivilcemiz ne türdendir bunu bilmemiz lazımdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar alabiliriz. Daha da kötüsü yaptığımız yanlış uygulama bize geçmeyen sivilce izleri olarak geri dönebilir.

Bazı sivilce türleri hormonal kaynaklıdır. Yani vücudun hormonal değişimine cildin verdiği yanıttan ibarettirler. Bazıları ise bazı hastalıkların belirtisi olarak çıkarlar. Dolayısıyla sivilceye sebep olan sebep her neyse, o bilinmeden sivilceye krem sürmek doğru olmayacaktır.

Kapalı komedonlar

Bu türü beyaz uçlu yağ butonu olarak da tanımlayabiliriz. Bu tür sivilceler salisilik asit içerikli ürünlerle tedavi edilebilir. İltihaplanma özelliği olduğundan ihmal edilmemesi gerekir.

Açık komedonlar

Bu türe siyah noktalar da diyebiliriz. Yaygın görülür ve kendiliğinden iyileşebilir. Eğer dokunursanız, fazla kurcalarsanız iltihaplanabilirler.

Papüller

Bu tür sivilceler kırmızı renkli ve dokununca acı veren iltihaplı sivilcelerdir.

Püstüller

Sarı renkli içi iltihap dolu sivilcelerdir. 5 mm’nin üzerinde boyutlara sahiptirler. Kendiliğinden iyileşebilirler ancak iz bırakma riskleri vardır.

Nodüller

Sivilce çeşitleri arasında en çok dikkat edilmesi gereken türdür. Apse yapabilir, patlayabilir ve iz bırakabilirler. İçleri iltihap doludur. Bu tür sivilceleri kesinlikle patlatmamak gerekir.

Ergen aknesi

Ergenlik dönemindeki hormonal değişimler nedeniyle çıkan sivilcelerdir.

Erişkin aknesi

Yetişkinlik döneminde çıkan inatçı sivilcelerdir.

Trosyd krem sivilceye iyi gelir mi ?

Trosyd krem klasik bir mantar kremidir. Tırnak mantarından ayak mantarına, Kandida albians türü mantardan vücut mantarına kadar bir çok türde mantar enfeksiyonunu Trosyd krem ile tedavi edebilirsiniz. Trosyd krem ayrıca gram pozitif bakterilerin neden olduğu cilt sorunlarına da iyi gelir.

Trosyd krem bir sivilce kremi değildir ve sivilce için bu kremi kullandığınız zaman istediğiniz faydalı sonucu göremezsiniz.

Trosyd krem neye iyi gelir ?

Trosyd krem ayak mantarı, kasık mantarı, tırnak mantarı ve tırnak mantarı gibi bir çok mantar türüne karşı etkilidir. Mantar hastalıkları oldukça dirençlidir. Bu yüzden kalıcı bir tedavi için farklı etken maddelere sahip mantar kremlerini uygulamak ve tedavi sonlanmadan ilaç kullanımını bırakmamak gerekmektedir.

Sivilce tedavisinde ne tür kremler kullanılır ?

Sivilce sorununu uzun süredir yaşıyorsanız bir dermatoloji uzmanına görünmelisiniz. Çünkü sivilce bazen sadece görsel sorun değildir, başka bir sorunla birlikte de baş gösterebilir.

Sivilceleri geçirmek için piyasada bir çok marka krem bulunmaktadır. Bunların bazıları reçetelidir ama reçetesiz de satın alabilirsiniz. Bazıları ise reçetesiz satılan ve bir çok cilt sorununa çözüm olan cilt bakım kremleridir.

Aşağıdaki sivilce kremleri listesi en iyiden, az iyiye şeklinde sıralanmamıştır. Sivilcenin türüne göre kullanılan krem türü değişmektedir.

Acnelyse krem

Retinoik asit içerikli bir kremdir. Hücre yenilenmesini uyararak derinin kendini çabuk toparlamasını sağlar. Sivilcelere, sedefe, balık pulu hastalığına ve hiperkeratozis denilen deri kalınlaşması hastalığına karşı kullanılır.

İmex krem

Tetrasiklin hidroklorür içerikli bir kremdir. Antibiyotik özellikte olup akneye neden olan bakterileri öldürerek tedavi sağlar. Yüzeysel (iltihaplı veya iltihapsız) akne tedavisinde kullanılır.

Azelderm krem

Azelaik asit içerikli bir kremdir. Antibiyotik özellikli sivilce kremidir.

Nadixa krem

Nadifloksasin içerikli bir kremdir. Miktop öldürücü özelliktedir. İltihaplı ve yüzeysel deri enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Sivilce için de kullanılır.

Trosyd krem sivilceye karşı kullanılırsa sonuç ne olur ?

Diyelim ki elimizde Trosyd krem ve yüzümüzde veya vücudumuzda ise sivilce var. Trosyd kremi sivilce için kullansak ne tür bir sonuç alacağız ?

Trosyd kremin sivilceyi geçirme yönüyle belirgin bir faydası olmayacağı gibi derideki mikroorganizma dengesini de etkileyeceğinden cildin gereksiz yere zarar görmesine yol açacaktır.