Kapat

Collagen Forte Premium 5 tip günde kaç kez kullanılır?

Anasayfa
Sağlık Collagen Forte Premium 5 tip günde kaç kez kullanılır?
Collagen Forte Premium 5 tip günde kaç kez kullanılır

Collagen Forte Premium ürününde 5 tip kolajen bulunmakta olup vücudumuzdaki kolajenin yaklaşık %80-90’lık kısmı bu 5 tipten oluşmaktadır.

Collagen Forte Premium 5 tip ürününde aşağıdaki kolajen tipleri bulunmaktadır.

Tip 1 Kolajen: Vücutta en fazla bulunan ve en fazla ihtiyaç duyulan kolajen tipi olup çoğu organda, deri, saç, tendon, kısacası neredeyse her bölgede bulunur. Eksikliğini ilk olarak ciltte sarka ve kırışıklık şeklinde hissederiz.

Tip 2 Kolajen: Vücudumuzda kondrositler tarafından üretilen bu kolajen tipi bağ doku ve kıkırdaklarda bulunmaktadır. Eklem sorunları yaşayanlara Tip 2 kolajen tavsiye edilmektedir.

Tip 3 Kolajen: Deri ve organları sağlamlaştıran bir unsur olup cildin esnekliğini ve sıkılığını bu kolajen tipi sağlamaktadır. Ayrıca kas ve damarların yapısını dagüçlendirmektedir.

Tip 5 Kolajen: Kornea’da ve bazı organların yapısında bulunur. Yaşlandıkça gözün yakını görememesinin sebepleri bu tip kolajen eksikliğidir.

Tip 10 Kolajen: Kemiklerin oluşumunda rol alan bu kolajen tipi kırıkların hızlı iyileşmesini de saplamaktadır. Onarıcı bir maddedir. Yaşa bağlı eklem sorunları bu tip kolajenin eksikliği kaynaklıdır.

Collagen Forte Premium 5 tip günde kaç kez kullanılır ?

Açıkçası bilinen markalar değil de insanların Collagen Forte Premium 5 tip ürününü tercih etmesinin sebebi fiyat avantajıdır.

Örneğin bir aylık kolajen ihtiyacı kaliteli markalardan 500-600 TL’ye karşılanıyor ise Collagen Forte Premium 5 tip ürününü 90 tabletinin sadece 150 TL civarına satılması fiyat avantajı sağlamaktadır.

Fakat diğer markaların ürünlerinden günde bir tablet kullanmak gerekirken Collagen Forte Premium 5 tip ürününü günde 3 kere kullanmak zorundasınız. Çünkü ürünün etkisi kaliteli markalara göre daha zayıftır.

Kullanım zamanlarını eşit aralıklara ayarladığınız zaman daha fayda göreceksiniz. Bu nedenle Collagen Forte Premium 5 tip ürününü ana öğünlerin yaklaşık 1 saat sonrasında almanız yararlı olacaktır.

Collagen Forte Premium 5 tip ürününü aç iken aldığınız zaman sindirim sistemiyle alakalı yan etkileri (mide yanması, bulantı, ishal) görülebilmektedir. Bu sebeple açken kullanmayınız. Öğün esnasında alınırsa etkisi az olmaktadır. En uygun alınma zamanı öğünden en az yarım saat sonradır.