Kapat

En etkili sivilce kremi Eczane

Anasayfa
Güzellik ve Bakım En etkili sivilce kremi Eczane
acnelyse

Sivilce sorunu bazı dönemlerde kabusa dönüşür ve etkili mücadele edilmez ise kalıcı izlere neden olur. Eczanelerde bulabileceğiniz ve reçetesiz olarak satın alabileceğiniz en etkili sivilce kremi Acnelyse sivilce kremidir.

Acnelyse neden en etkili sivilce kremi ?

Çünkü diğer sivilce kremleri sivilce ile mücadele işini dolaylı ve uzun vadede yürütürken Acnelyse krem direk olarak hedef odaklı çalışmaktadır.

Acnelyse krem, cildinize sürdükten sonra, kremde bulunan retinoik asit deri hücrelerine “yenilenme” talimatı verir. Vücudumuzda doğal olarak da bulunan retinoik asidin görevi hücrelerin büyüme, gelişme ve yenilenme sürecini teşvik etmektir.

Acnelyse krem kullandığınızda deri dokusundaki retinoik asit miktarını artırmaktasınız ve bu sebeple de deri acil ve kapsamlı bir dönüşüm sürecine girmektedir.

Acnelyse krem cilde sürüldükten sonra retinoik asit derinin üst kısmındaki hücreleri yıkmakta, yıkılan hücrelerin altında kalan dokuyu yeni hücre oluşturmaya teşvikt etmektedir.

Bunun sonucunda derinin en üstündeki sivilceli kısım kurumaya başlamaktadır. Bu sebeple Acnelyse krem  kullandıktan bir iki gün sonra deri soyulması, kızarıklık, hassasiyet oluşmaktadır.

Sonraki günlerde alttan yeni hücreler geldikçe sonraki günlerde çıkacak sivilceler de çıkmakta, buna sivilce kusması denilmektedir. Cilt bünyesindeki sivilceleri kusup bunlar da kuruduktan sonra zamanla cilt kendini yenilemekte, pürüzsüz, yeni ve canlı deri ortaya çıkmaktadır.

Acnelyse krem en etkili sivilce kremi olmakla birlikte, yıkıcı etkisi nedeniyle kullanması riskli bir kremdir. Eğer dozu iyi ayarlanmaz, süreç bir profesyonel gözetiminde olmaz ise bu krem ciltte yanık ve leke oluşumuna neden olabilmektedir.

Bu sebeple dermatologlar sivilce için cilde zarar riski daha düşük olan başka kremler tavsiye edebilmektedirler. Aşağıdaki yazıyı okuyunuz.

Dermatologların önerdiği sivilce kremi