Kapat

Collagen Forte Premium zararlı mı?

Anasayfa
Güzellik ve Bakım Collagen Forte Premium zararlı mı?
Collagen Forte Premium zararlı mı

Ürünü kullanmaya başlamadan önce Collagen Forte Premium zararlı mı diye araştıranlara bu makalede cevap verilecektir.

Kolajen takviyesi ürünlerine son zamanlarda talep oldukça artmıştır. Bu tür ürünlerin yaşlanmayı geciktirici, cilt ve eklem sağlığını destekleyici özellikleri bulunmakla birlikte bir takım zararları bulunmaktadır.

Piyasada kolajen takviyesi satan bir çok marka bulunmakta olup bunlardan bazıları kaliteli, yüksek faydalı ve düşük yan etkili ürünlerdir.

Bazı kolajen ürünleri ise düşük fiyatlı olmakla birlikte yararı az, yan etki ve zararları kaliteli olanlara göre daha fazla ürünlerdir.

Ülkemizdeki kolajen takviyelerini kalite olarak 3 sınıfa ayırırsak;

Birinci sınıf kolajen ürünleri, köklü geçmişi olan bazı yabancı firmaların ürünleridir. Bu tür firmalar yılların deneyimi ve araştırmaları neticesinde yan etkileri daha düşük, faydaları daha yüksek ürünler satmakta ve fiyatları da oldukça yüksek olmaktadır.

İkinci sınıf kolajen ürünleri, kolajen ana maddesini yabancı üreticilerden tedarik eden yerli kolajen firmalarının ürünleridir. Bu tür ürünlerin kaliteleri kaliteli yabancı markalarına yakın olmakla birlikte arada biraz da olsa kalite farkı bulunmaktadır.

Üçüncü sınıf kolajen ürünleri ise formülü ve üretimi yerli fakat kalitesi düşük ürünlerdir. Bu tür ürünlerin etkisi az, yan etkisi düşük olmaktadır. Üçüncü sınıf kolajen ürünleri grubuna bazı yabancı kolajen markalarını da eklemek gerekmektedir. Yani her yabancı menşeili kolajen ürünü kalitelidir diye bir şey yoktur. Tüketicilerin iyi araştırma yapması gerekmektedir.

Collagen Forte Premium zararlı mı ?

Collagen Forte Premium ürününün bu sıralar satışı yüksek ama biz bu ürünü kalite açısından üçüncü sınıf kolajen ürünleri arasında görmekteyiz. Kesinlikle, Voonka, Suda, Day2day gibi diğer daha kaliteli ürün üreten yerli kolajen markaları ile aynı kalitede ürün değildir, bize göre.

Dolayısıyla Collagen Forte Premium ürünü faydalı etkiler açısından zayıf, yan etkiler açısından da biraz daha fazla yan etki beklenebilecek bir üründür.

Collagen Forte Premium muhtemel zararları en çok karaciğer ve böbrek gibi organlar üzerindedir.

Kolajen vücudumuzda da doğal olarak mevcut olan bir madde olmakla birlikte bu maddenin takviye olarak alınması karaciğer ve böbreği yormaktadır.

Collagen Forte Premium ürününden fayda görebilmek için en az 3-4 ay kullanmak gerekmekte olup kolajen ihtiyacı süreklilik arz ettiği için bu ürün daha uzun süre kullanılacak olursa karaciğer ve böbreği yoracaktır.

Karaciğer ve böbrek gibi organlardaki hasarlar genelde ancak hasar ileri boyuta ulaştığı zaman şikayetlere dönüştüğü için Collagen Forte Premium kullanımı nedeniyle karaciğer ve böbreklerinde hasar oluşursa kişi bunu ilk birkaç ay fark etmeyebilmektedir.

Collagen Forte Premium mide, oniki parmak bağırsağı, ince bağırsak ve kalın bağırsak gibi organlara da zarar verebilmekte olup bu konuda evvelden hassasiyeti olan kişiler Collagen Forte Premium kullanmaya başladıktan sonra sindirim sistemi rahatsızlıkları yaşayabilmektedir.

Collagen Forte Premium bazı kişilerde sivilce şeklinde cilt sorunlarına yol açabilmektedir. Kolajen takviyeleri normalde cilde iyi gelmekle birlikte bazı kişilerde tam tersine sivilce ve kızarıklık şikayetlerine yol açabilmektedir.

Collagen Forte Premium alerjik bünyesi olan kişilerde alerji şikayetlerine de neden olabilmektedir.

Collagen Forte Premium’un zararları genellikle uzun süreli kullanımda ortaya çıkmakta olup kısa süreli kullananlar bunları fark etmeyebilmektedirler.

Collagen Forte Premium kimler kullanamaz?

Collagen Forte Premium, kronik rahatsızlığı olanlar, özellikle de karaciğer, mide, böbrek rahatsızlıkları olanlar, gebeler, emziren kadınlar, 18 yaş altında olanlar tarafından kullanılmamalıdır.

İLGİLİ YAZILAR:

Eklemler için en iyi kolajen markası

Cilt için en iyi kolajen markası