Kapat

Cilt için en iyi kolajen markası

Anasayfa
Güzellik ve Bakım Cilt için en iyi kolajen markası
DoppelHerz Kollagen Beauty

Cilt için en iyi kolajen markası olarak sadece bir tane ürünü belirlemek diğerlerine haksızlık olurdu. Bu sebeple cilde iyi gelen kolajen ürünlerinden en kaliteli birkaç tanesini sizler için seçtik.

Sağlıklı cildin, saç, tırnak ve kemiklerin yapı taşlarından biri olan kolajen, dolgun, sağlıklı ve esnek bir cilt oluşturmada kilit rol oynamaktadır. Yirmili yaşlarımızın ortalarından itibaren vücut yeterli ve kaliteli kolajen üretmekte zorlanır.

Bu sebeple de yirmili yaşlardan itibaren ciltte elastikiyet, sıkılık ve parlaklık kayıpları yaşanmaya başlar.

Uzmanlar vücuttaki kolajen kaybının takviye ürünleri ile tamamen önlenemese de yavaşlatılabileceğini söylemektedirler.

Kolajen satın almaya değer mi?

Uzmanlar kolajen takviyesi ürün kullanmanın faydası olup olmayacağını değerlendirmiş ve netice olarak kolajen takviyelerinin, vücudun kendi kolajenini parçalamasını yavaşlatma yeteneğine sahip olduğu tespit edilmiştir.

Kaliteli bir kolajen takviyesi kullanıldığında vücuttaki kolajen kaybı süreci yaklaşık olarak %30 yavaşlamaktadır.

Ayrıca kolajen takviyelerinin dermisteki HAS2 reseptörlerini uyarma yeteneği sayesinde hyaluronik asit üretimini teşvik ettiği, bu sayede cildin daha nemli görünmesini sağladığı düşünülmektedir.

Yaş ilerledikçe vücuttaki kolajen kaybı hızlanmaktadır. Uzmanlar kolajen takviyelerine 40’lı yaşlardan itibaren başlanabileceğini söylemektedirler.

Hangi kolajen formu daha etkilidir ?

Kolajen takviyelerinin toz, jel, tablet, içecek ve kapsül çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerin fayda sağlama konusunda birbirine üstünlüğü yoktur.

Kolajen satın alırken önemli olan ürün içerisinde yeterli ve kaliteli kolajen miktarının olması (günlük 10 gram) ve hidrolize formül olmasıdır.

Eğer cilt için kolajen kullanılacak ise cilde yararlı kolajen tiplerini içermesidir. (Kolajenin 28 tipi bulunmakta olup cilt için tip 1 ve tip3 kolajen takviyesi gerekmektedir)

Kolajen neyden üretilir ?

Kolajen başlıca üç şeyden üretilmektedir:

  • Balık
  • Domuz
  • Sığır

Ülkemizde satılan kolajen takviyeleri genellikle sığır ve balıktan üretilmişlerdir. Yurt dışında ise domuzdan üretilenleri de satılmaktadır.

Cilt için en iyi kolajen markası

Cilt için en iyi kolajen markası seçerken;

  • Ürünü üreten firmanın sektör deneyimi ve köklü olması
  • Ürünün kaliteli olması
  • Ürünün cilt için yeterli ve kaliteli miktarda kolajen içermesi

Gibi kriterlere dikkat ettik.

DoppelHerz Kollagen Beauty

Ürünü DoppelHerz firması üretmekte olup Alman malıdır. Firmanın kuruluşu 1897 yılına dayanmakta olup sadece besin takviyeleri üreten ve bu konuda uzmanlaşmış, sürekli ürünlerini güncelleyen bir firmadır.

DoppelHerz Kollagen Beauty

Sektörün öncülerinden olması ve Alman kalitesini yansıtması nedeniyle DoppelHerz Kollagen Beauty ürününün cilt için en iyi kolajen markası olduğunu düşünmekteyiz.

Ürün içeriğinde; 2,500mg Kolajen Peptit, 100mg Açai, 80 mg Vitamin C, 5,0mg Çinko, 3,0mg Vitamin E, 0,98mg Beta-karoten, 150ug Bakır, 150ug Biotin.
Bulunmaktadır.

Kullanım bilgisi: Bu üründe 30 flakon bulunmakta olup akşamları günde bir tane 1 flakon kullanılmaktadır.

Ürünün kalite puanı:10/10

Ürünün fiyat/performans puanı:8/10

 

Suda Collagen Multiform 1 2 3

Suda Collagen cilt için en iyi kolajen markaları arasında kalite açısından DoppelHerz markasının arkasından 2. sırada yer alacağını düşündüğümüz bir markadır.

Suda Collagen, bir Türk firması olmakla birlikte ürünlerinde Verisol, Fortigel ve Tendoforte olmak üzere Alman Gelita firmasının patentli 3 kolajeni kullanılmaktadır.

Suda Collagen Multiform 1 2 3

Suda Collagen Multiform 1 2 3 ürününde tip 1 , tip 2, tip 3 kolajenin yanı sıra kolajen üretiminde rol oynayan C vitamini, cildin genç ve nemli görünmesini sağlayan hyaluronik asit, cilt ve saç sağlığı için yararlı bir madde olan biotin ve ayrıca diğer firmaların kolajen ürünlerinde bulunmayan Lactobacillus acidophilus (probiyotik mikroorganizma ) bulunmaktadır.

Kolajen ürünleri bazı kişilerde mide ve bağırsak şikayetlerine neden olabilmektedir. Üründe bulunan Lactobacillus acidophilus mikroorganizması bu tür şikayetleri azaltmaktadır.

Kullanım bilgisi: Ürün içerisinde 30 adet 10 gramlık kolajen tozu bulunmakta olup akşamları günde bir tane meyve suyu veya yoğurda karıştırılıp tüketilir. Faydasını görebilmek için 2-3 ürünü kullanmak gerekmektedir.

Ürünün kalite puanı:9/10

Ürünün fiyat/performans puanı:8/10

 

Voonka Collagen Beauty Plus

Voonka birkaç kaliteli Türk menşeili kolajen firmasından birisidir. Voonka kolajen ürünleri DoppelHerz ürünlerinden kalite olarak bir tık geridedir.

Voonka Collagen Beauty Plus

Ürün içeriğinde; Hidrolize kollajen, Vitamin C (l-askorbik asit), asitlik düzenleyici: sitrik asit, hyaluronik asit, çinko sülfat, aroma verici: yeşil elma, bakır glukonat, tatlandırıcı: sukraloz, Vitamin E (dl-alfa-tokoferil asetat), Vitamin B5 (dl-pantotenat, kalsiyum), Vitamin B7 (biotin), Vitamin B6 (piridoksin hidroklorür), sodyum selenit

Bulunmaktadır.

Kullanım bilgisi:Ürün toz halinde olup günde bir ölçek toz kolajen bir bardak suya karıştırılıp içilir. Ürün seyrek olarak bazı kişilerde mide ve sindirim sorunlarına yol açabilmektedir.

 

Ürünün kalite puanı:9/10

Ürünün fiyat/performans puanı:8/10

 

Day2Day the Collagen Beauty İntense

Orzax firmasının bir ürünüdür. Firma Türk firmasıdır. Firma çok eski olmamakla birlikte son yıllarda atılım içerisinde olan yenilikçi bir firmadır.

Day2Day the Collagen Beauty İntense

Day2Day The Collagen Beauty İntense ürünü cilt için en iyi ve zengin kolajen ürünlerinden biridir.

Ürünün içeriğinde; Kolajen peptit, C vitamini, hyaluronik asit, alfa lipoik asit, glutatyon, B3 vitamini, çinko, e vitamini, b5 vitamini, b6 vitamini, biotin, selenyum, b12 vitamini bulunmaktadır.

Ürün şase formunda olup günde 1 şase kullanılmaktadır.

Ürünün kalite puanı:8/10

Ürünün fiyat/performans puanı:8/10

 

Farmasi Nutriplus Beauty Shot Kolajen

Farmasi bir Türk firması olup zengin ürün çeşitliliği olan ve agresif bir satış politikasına sahip firmalardandır.

Farmasi Nutriplus Beauty Shot Kolajen

Farmasi Nutriplus Beauty Shot Kolajen ürünü sıvı formunda olup içeriğinde, tip 1 ve tip 3 kolajen 100 mg hyaluronik asit, 500 mcg biotin ve 5 mg koenzim Q10 ile farklı vitaminler yer almaktadır.

Ürünün kalite puanı:8/10

Ürünün fiyat/performans puanı:8/10