Kapat

Collagen Forte Premium kimler kullanamaz ?

Anasayfa
Sağlık Collagen Forte Premium kimler kullanamaz ?
Collagen Forte Premium kimler kullanamaz

Collagen Forte Premium ürününü bazı gruplar kullanamaz. Kimler kullanabilir, kimler kullanamaz, bunu merak ediyorsanız makaleyi okumaya devam ediniz.

Kolajen ürünü satan firmalar, ürünlerini satarken herhangi bir yan etkisi yoktur, herkes kullanabilir şeklinde yanıltıcı ifadeler kullanabilmektedir.

Eğer kolajen takviyesi satın almayı düşünüyorsanız, kolajene ne kadar ihtiyacınız olduğunu ve bu tür ürünlerin faydasını ve zararını bilmeniz gerekmektedir.

Bazı kişiler ise kolajen takviyesi kullanmamalıdır.

Collagen Forte Premium kimler kullanamaz ?

Bu ürünü kullanmaması gereken grupları aşağıdadır:

Hamileler ve hamile kalmayı planlayanlar

Collagen Forte Premium hamile kişiler üzerinde araştırılmamıştır, hamile kişilerde ne gibi bir etkiye yan etkiye sahip olacağı bilinmemektedir.

Bebeğin sağlıklı gelişimi ve gebelik sürecinde sorun yaşanmaması adına Collagen Forte Premium gibi takviye ürünlerin kesilmesi gerekmektedir.

Eğer hamile kalmayı planlıyorsanız Collagen Forte Premium kullanımını derhal sonlandırınız.

Emziren kadınlar

Collagen Forte Premium ürününün anne sütüne geçip geçmediği, geçtiği takdirde bebeğe ne tür etkisi olacağı hakkında bir araştırma yapılmamıştır. Bu durum sadece Collagen Forte Premium için değil diğer kolajen takviyesi ürünler için de geçerlidir.

Bu yüzden laktasyon süreci devam ederken Collagen Forte Premium kullanılmamalıdır.

Karaciğer rahatsızlığı olanlar

Collagen Forte Premium karaciğere yük bindiren bir üründür. Sağlıklı kişilerde bu yük önemsizdir ve aylarca kullanılsa bile sorun yaşanmayabilir.

Fakat evvelinde karaciğer rahatsızlığı yaşayan Collagen Forte Premium kullanırlarsa rahatsızlıkları hızlı ilerleyebilir. Hepatit B, karaciğer ameliyatı, karaciğer yağlanması, siroz, karaciğer yetmezliği, karaciğerde hemanjiom gibi sorunlar yaşayanlar Collagen Forte Premium kullanmamalıdır.

Böbrek rahatsızlığı olanlar

Böbreklerimiz boşaltım sistemimizin önemli bir parçası olup böbreklerde bir rahatsızlık meydana geldiği zaman beslenmeye ekstra özen gösterilmesi, bazı besinlerin tüketiminin azaltılması gerekmektedir.

Besin ve vitaminleri böbrekleri ekstradan yoran ürünler olduğu için evvelden herhangi bir böbrek rahatsızlığı olan kişilerin Collagen Forte Premium kullanması uygun değildir.

Mide ve bağırsak şikayetleri olanlar

Evvelden mide ve bağırsak şikayetleri olanların Collagen Forte Premium ürününü kullandıktan sonra mide bulantısı, ishal, yanma, bağırsaklarda huzursuzluk, şişme gibi yan etkiler yaşaması olasıdır.

Mide veya bağırsaklarında kronik rahatsızlığı olan kişilere Collagen Forte Premium tavsiye edilmemektedir.

Önemli kronik rahatsızlığı bulunanlar

Kalp veya diğer organlarında kronik rahatsızlığı olan ve sıkı bir diyet uygulaması gereken kişilerin Collagen Forte Premium kullanması riskli olmaktadır.

18 yaş altı kişiler

25 yaşına kadar vücutta kolajen eksikliği olmamaktadır. Dolayısıyla bu yaştan önce kolajen takviyesi kullanmak gereksizdir. 40’lı yaşlara kadar kolajen eksikliği belirgin değildir. Dolayısıyla kolajen takviyelerine 35-40’lı yaşlara kadar kullanmaya gerek yoktur.

18 yaş altı kişilere Collagen Forte Premium gibi ürünler gereksiz olduğu kadar gelişim süreçlerini de etkileyeceği için önerilmemektedir.

Collagen Forte Premium kimler kullanabilir ?

Yukarıda sayılan gruplar dışındaki kişiler Collagen Forte Premium kullanabilir.