Kapat

Güneş Yağı

güneş yağı

Ozon tabakasının incelmesi, güneş patlamaları gibi dünya tabakasına zarar veren etmenler sayesinde güneş ışınlarının dünyaya yayılımı da zararlı hale gelmiştir. Bu durum daha uzun vadelerde canlı türlerini tehdit etmekle beraber cilt üzerinde de olumsuz etkilere neden olabiliyor.

Bu zararlı ışınlar kış aylarında hava kaplı olsa dahi zararlı ışınlarını dünyaya yaymaya devam ediyor, fakat yaz aylarında bu zarar daha fazla artıyor. Bu yüzden güneş yağı kullanmak da zorunluluk haline geliyor.

Güneş Yağı Ne Zaman Kullanılır?

Özellikle yaz aylarında ultraviyole ışınların yoğun ve dik açılarla düştüğü zamanlarda güneşten korunmak için güneş yağı hem cildinizi zararlı ultraviyole ışınlarından korur, hem de sıcaktan dolayı kuruyan cildinizin nem kaybını karşılar. Bunun için seçeceğiniz üründeki doğallık çok önemlidir.

Güneş ürünleri cildinizin doğal görüntüsünü korumak için hem UV’nın oluşturabileceği hasarlara karşı korur ve hem de  güneşin zararlı ışınlarına karşı güçlü bir bariyer oluşturur. Ayrıca doğal bir şekilde bronzlaşmanızı da sağlar.

Güneş Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Güneşin zararlı ışınlarına karşı güçlü bir filtreleme uygular.
  • Sıcaktan dolayı oluşan nem kaybını giderir ve hasarlı cildi onarır.
  • Doğal bir bronzlaşma sağlayarak, güneş ışınlarından oluşabilecek derin yanıklara karşı engel olur. Özellikle güneş kremi ya da güneş losyonu sonrasında uygulanan güneş yağı cildin yanık olmadan bronzlaşmasına yardımcı olur. Bu sayede cildin zarar görmesi engellenerek daha doğal bir bronzluk elde edilir.

https://www.dermokozmetik.com/gunes-yagi sayfasından güneş yağı ürünlerini satın alabilirsiniz.