Kapat

Collagen forte molekül ağırlığı nedir ?

Anasayfa
Güzellik ve Bakım Collagen forte molekül ağırlığı nedir ?
Collagen forte molekül ağırlığı

Kolajen satın alırken dikkat edilen kriterlerden birisi de molekül ağırlığıdır. Collagen forte molekül ağırlığı konusunda tüketiciler bu husus ürün paketinde yazmadığı için merak ediyorlar ve soruyorlar.

Piyasadaki kolajen takviyesi ürünlerin genel olarak molekül ağırlığı 2000 ila 5000 daltondur. Dalton ağırlık birimi atom veya molekül gibi çok ufak kütleli maddelerin ağırlıklarını ifade etmek için kullanılmaktadır.

Bir gram kaç dalton eder derseniz formül şudur:

1 gram = 6,022 x 10000000000000000000000 dalton yapmaktadır.

Bir karbon atomu 12 dalton ağırlığındadır.

Molekül ağırlığının az veya fazla olması ürünün biyoyararlanımını  etkilemektedir. Örneğin düşük molekül ağırlıklı kolajen ürünlerinden vücut daha kolay, daha hızlı ve daha fazla istifade etmektedir.

Bir başka anlatımla, düşük molekül ağırlıklı bir üründen 1 tablet almak bazen yüksek molekül ağırlıklı üründen 1,5 tablet almaktan daha faydalı olabilmektedir. Doğal olarak bu durum kolajen ürününün fiyatına da etki eden bir husustur.

Piyasadaki kaliteli markaların kolajen ürünleri genellikle 2000 dalton molekül ağırlığındadır. 2000 ila 5000 dalton molekül ağırlığı normal kabul edilmektedir.

5000 dalton molekül ağırlığından yüksek olan kolajen takviyesi ürünlerin faydası ve emilim hızı düşük olacağı için kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Collagen forte molekül ağırlığı nedir ?

Collagen forte premium ürününde bir pakette 90 tablet bulunur ve her bir tabletin ağırlığı 1300 mg’dır, yani 1,3 gramdır.

Collagen forte ürünün paketinde molekül ağırlığı konusunda bilgi verilmemiştir. Üretici firmanın resmi sitesi aktif olmadığı için oradan da öğrenemedik.

Yaptığımız araştırmalar sonucunda Collagen forte ürününün 3000 ila 8000 dalton molekül ağırlığı olduğunu tahmin etmekteyiz.

Firma tavuk veya sığır kemiklerini, yumurta kabuklarını ve yumurta zarı gibi maddelerden kolajen proteini elde etmekte ve bunu da asidik hidroliz işlemiyle suda çözünür protein hidrolizatına dönüştürerek ürünü elde etmektedir.

Üretilen ürünün molekül ağırlığını hesaplamak ve ürünü belli bir standart molekül ağırlığında üretmek yüksek teknoloji isteyen bir işlem olup Collagen forte ürününü üreten firmanın kolajen takviyesi ürünlerindeki molekül ağırlığı standardını sağlayabildiğinden veya düşük seviyede tutabildiğinden emin değiliz.

Bu konuda hassasiyetiniz var ise daha kaliteli kolajen ürünlerini tercih edebilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

Eklemler için en iyi kolajen markası

Cilt için en iyi kolajen markası