Kapat

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı

Anasayfa
Alışveriş Skechers ayakkabı kalıpları dar mı

İnternetten satın alınan ürünlerin kalıbının dar veya geniş olduğunun tüketici tarafından önceden bilinmemesi, satın alınan ürünle ilgili memnuniyetsizliğe yol açabilmektedir.

Skechers ayakkabıların değişik kalıp seçenekleri bulunmakta ve yabancı e-ticaret sitelerinde bu seçenekler tüketiciye sunulmaktadır. Skechers’ın kendi internet sitesinden veya global olarak satış yapan bir e-ticaret sitesinden Skechers ayakkabı sipariş etmek istediğinizde aynı numaranın değişik kalıp seçeneklerini seçme hakkına sahipsinizdir.

Ülkemizdeki e-ticaret sitelerinde ise satışa sunulan Skechers ayakkabıların ürün açıklamalarında genellikle kalıp bilgisi yer almamakta, sadece ayakkabı numarası seçenekleri yer almaktadır. Bu nedenle doğal olarak tüketiciler Skechers ayakkabı kalıpları dar mı, geniş mi bu hususu bilmek istemektedirler.

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı ?

Ülkemizde ayakkabı kalıpları ile ilgili bilinen temel kavramlar dar veya geniş geniş olmasıdır. Örneğin bir markanın 37’si diğer markanın 37’sinden biraz dar veya geniş olabilir.

Skechers ayakkabı kalıplarını dar veya geniş olarak değerlendirmek mümkün değildir. Çünkü bazı modellerde aynı numaranın hem darını, hem genişini, hem de arkası normal önü geniş modelini üretmektedir. Ayağınızın şekline uygun birini seçmeniz yeterli olacaktır.

Fakat başta da belirttiğim üzere Skechers ürünlerini değişik kalıplarda üretse de ülkemizdeki e-ticaret siteleri farklı kalıp seçeneklerini müşterilerine sunmamakta, satış sayfasında müşterisine sadece ayakkabı modeli ve numarası seçmeye izin vermektedir.

İnsanlar birbirine Skechers ayakkabı kalıpları dar mı sorusunu değişik internet platformlarında sormuşlar ve çelişkili yanıtlar almışlardır. Bu çelişkinin nedeni Skechers ayakkabıların birkaç kalıp seçeneğinin bulunmasıdır.

Skechers ayakkabı kalıpları

Skechers ayakkabıların 4 adet kalıp seçeneği bulunmaktadır. Bazı ayaklar ince uzundur, bazıları enlidir, bazıları taraklıdır. Ayrıca yaşlandıkça kemik büyümesi olmamasına rağmen ayakların yana doğru açılması nedeniyle gençlikte giyilen bir numaranın yaşlılıkta dar gelmesi durumu söz konusudur.

Skechers bu tür hususları göz önüne alarak 4 adet ayakkabı kalıbı oluşturmuştur.

Classic Fit

Ayakları enli ve taraklı olmayan kişilerin tercih edebileceği normal kalıp modeldir. Daha çok gençlerin ve ayakları düzgün kişilerin tercih ettiği bir modeldir.Skechers ayakkabı kalıpları dar mı

Relaxed Fit

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı

Kalıbı geniş olmamakla birlikte taraklı parmaklı kişilerin, bunyon çıkıntısı fazla olan kişilerin, çekiç parmak sorunu olanların tercih ettiği, parmak bölgesi yani ayakkabının burun tarafı biraz genişletilmiş modeldir.

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı

Wide Fit

Bizim geniş kalıp dediğimiz kalıba yakın bir modeldir. Ayakkabının arka tarafı biraz genişletilmiştir. Ön tarafı da ayağın rahat oturması için genişletilmiştir.

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı

Extra Wide Fit

Ayakları önden ve arkadan enli olan kişilere göre üretilmiştir. Yaşlıların ve ayakları enli olduğu için genellikle ayakkabıları yanlardan sıkan kişiler için üretilmiş geniş kalıplı modeldir.

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı

Skechers ayakkabı kalıpları hakkında önemli bir bilgi :

Skechers’ın Classic Fit, Relaxed Fit, Wide Fit ve Extra Wide Fit kalıpları her model için geçerli değildir. bazı Skechers ayakkabılar tek kalıp olarak (normal kalıp) üretilmektedir. Skechers’ın kendi sitesi Skechers.com u incelediğinizde bunu göreceksiniz.

Ayrıca ayakkabının kullanım amacına göre biçimi ve kalıbı bir miktar farklılık gösterebilmektedir. Örneğin yürüme ayakkabıları ve performans ayakkabılarının kalıpları biraz değişebilir.

Daha önceden Skechers ayakkabı giymediyseniz ayağınıza en uygun olanı bulabilmek için internet yerine mağazaya gidip deneyerek almanız daha uygun olacaktır.

Skechers’ın bir çok kullanım amacına uygun üretilmiş ayakkabısı vardır. Mesela bazıları koşu bandında giymek için üretilmiştir ve topuk kısmı daha kalındır. Bu konularda da bilgi almak açısından mağazaya kadar gitmek faydalı olacaktır.

Skechers’ın hangi numarasını alayım, bir numara büyük mü küçük mü ?

Normalde spor ayakkabılarda kaç numara giyiyorsanız Skechers’da da o numarayı tercih ediniz. Skechers kalıpları genel olarak dar veya geniş değildir.

Öte yandan kullanılan ayakkabının zamanla genişlemesi veya küçülmesi gibi konular da merak edilmektedir. Bu konu hakkında da Skechers ayakkabı genişler mi başlıklı makalemde bilgi vereceğim.

 

İLGİLİ YAZILARIM:

Skechers ayakkabı orjinal nasıl anlaşılır ?

Skechers Turkey güvenilir mi ?

Skechers ayakkabı nasıl temizlenir ?

Skechers ayakkabı genişler mi ?

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı ?

Skechers ortopedik mi ?