Kapat

Skechers ayakkabı nasıl temizlenir ?

Anasayfa
Alışveriş Skechers ayakkabı nasıl temizlenir ?

Skechers ayakkabıların temizliği zor değildir ama biraz özen istemektedir. Peki Skechers ayakkabı nasıl temizlenir ?

Öncelikle ayakkabının imal edildiği bilmek ve suya, ısıya karşı ne tür reaksiyon göstereceğini hesap etmek gerekmektedir. Bunları bildikten sonra Skechers ayakkabıları temizlemek çok zor değildir.

Skechers ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanır mı ?

Ayakkabının tam olarak temizlenmesi için silinmesi yeterli olmayabilir. Bu nedenle bazı spor ayakkabılar çamaşır makinesine atılarak temizlenmektedir. Ancak her spor ayakkabısı çamaşır makinesine atılmaz, atılsa da su sıcaklığı ve süresine dikkat edilmelidir.

Eğer ayakkabı seri, süet ve nubuk gibi malzemeden yapılmış ise çamaşır makinasında yıkamak uygun olmaz. Çocuklar için üretilen ışıklı modeller de çamaşır makinesine atılmaz.

Suni deri, naylon, sentetik karışımlı, bez içerikli Skechers ayakkabılar kısa programda ve maksimum 30 derecede yıkanmak koşuluyla çamaşır makinesine atılabilir.

Çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra Skechers ayakkabıları hava alan bir yere koyup 12 saat kuruması beklenmelidir.

Skechers ayakkabılar kurutma makinesine atılmaz.

Hangi Skechers ayakkabı ne şekilde temizlenir ?

Deri Skechers ayakkabı: Çamaşır makinesine atılmaz. Deri temizleme losyonu ile temizlenir.

Süet veya nubuk Skechers ayakkabı: Çamaşır makinesine atılmaz. Süet fırçası ile temizlenir ardından süet temizleyici ürün kullanılır.

Işıklı Skechers ayakkabı: Çamaşır makinesine atılmaz. Sabunlu su ve bez ile silinir.

Bez, naylon içerikli Skechers ayakkabı: Ayakkabı filesine konularak 30 derecelik kısa programda çamaşır makinesinde yıkanır. Kurutma makinesinde kurutulmaz. Hava alan bir odada 12 saat kuruması beklenir.

Skechers go walk : Bu modellerin çoğu deri veya nubuk olmadığından çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ayakkabı filesine konularak 30 derecelik kısa programda çamaşır makinesinde yıkanır.

Skechers go run : Bu modellerin çoğu deri veya nubuk olmadığından çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ayakkabı filesine konularak 30 derecelik kısa programda çamaşır makinesinde yıkanır.

Skechers performance nite owl: Çamaşır makinesinde yıkanmaz.  Ilık suya sabun veya bulaşık deterjanı karıştırıp bir bez yardımıyla ayakkabı silinir.

Skechers go flex: Çamaşır makinesinde yıkanmaz.  Ilık suya sabun veya bulaşık deterjanı karıştırıp bir bez yardımıyla ayakkabı silinir.

Skechers bez ayakkabı nasıl temizlenir ?

Bez ayakkabılar genellikle sadece silinmeyle yeterince temizlenmezler. Bu nedenle Skechers bez ayakkabılar çamaşır makinesinde 30 derece kısa programda yıkanır. Ayakkabıların yıkanırken zarar görmemesi için ayakkabı filesine konularak çamaşır makinesine yerleştirilir.

İyi derecede bir temizlik olması için bir çamaşır makinesine en fazla iki çift ayakkabı konulmalıdır. Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkarken yanında başka şeyler olmamalıdır. (Geniş alan olsun ki ayakkabı iyice yıkansın)

Skechers ayakkabıları makineye kıyafetlerinizle birlikte atmayınız.

Daha derinlemesine temizlik istiyorsanız ayakkabının bağcıklarını ve tabanlıklarını çıkarıp ayrı olarak ayakkabı filesine koyup yıkayınız. Deterjan bölümüne çamaşır deterjanı veya sabun tozu koyabilirsiniz. Yumuşatıcı kullanmayınız. Sıkma devri en fazla 600 olmalıdır.

Yıkanan bez ayakkabılar kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Hava alan bir yerde 12 saat kurumaya bırakılmalı ve kurumadan giyilmemelidir.

Eğer Skechers bez ayakkabılarınız çok sık kirleniyorsa yüzey koruyucu sprey kullanabilirsiniz. Bu spreyi ayakkabıya sıkınca, ayakkabı üzerinde ince bir bariyer tabakası oluşturarak su ve lekelerin beze işlemesini önlemektedir.

Skechers ayakkabılar çorapsız giyilince koku yapabilmektedir. Bu yüzden çorapla birlikte giyilmesi tavsiye edilmektedir. Ayakkabının koku yapmaması için koku giderici sprey kullanabilirsiniz.

Skechers beyaz ayakkabı nasıl temizlenir ?

Hangi marka olsun beyaz spor ayakkabıları temiz tutmak ve kirlenince onları tertemiz yapmak zordur. Skechers beyaz ayakkabı eğer çamaşır makinesinde yıkanabilecek türden ise tıpkı bez ayakkabı gibi yıkanabilir.

Fakat hakiki deri, nubuk, süet gibi bir malzemeden yapılmış ise veya performance nite owl, go flex modelleri gibi çamaşır mekinesine atılmayacak modellerden ise temizlemek için tek seçenek ıslak bez ile silmektir.

Ayakkabıyı suya daldırmak bile esnekliğini, özelliğini kaybetmesine yol açabileceğinden çamaşır makinesine atılamayacak kategorideki (deri veya go flex  vs) beyaz ayakkabılar ancak sabun tozu karıştırılmış suya batırılan yumuşak bir bez ile silinerek temizlenir.

Beyaz ayakkabıların bağcıklarını çıkarıp onları ayrıca elde veya makinede yıkayabilirsiniz. Bu şekilde daha temiz olacaktır.

Skechers beyaz ayakkabıların çabuk kirlenmemesi için Skechers’ın yüzey koruyucu sprey ürününü kullanabilirsiniz.

Deri ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanır mı ?

Hakiki deri ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanmaz, yıkanırsa derisinin esnekliği azalır ve  ayrıca dikişlerinden sorun yaşanır. Deri ayakkabıyı suda bekletmek veya suya batırmak da uygun değildir.

Eğer Skechers ayakkabınız hakiki deriden ise temizlemek için deri temizleme losyonu veya Skechers Athletic Cleanser gibi bir ürün kullanmalısınız. Çabuk kirlenmesini istemiyorsanız Skechers yüzey koruyucu sprey kullanabilirsiniz.

Suni deri ayakkabı çamaşır makinesinde yıkanır mı ?

Suni deriden yapılmış Skechers ayakkabıları çamaşır makinesine atabilirsiniz.

Süet ve nubuk Skechers ayakkabılar nasıl temizlenir ?

Süet ve nubuktan yapılmış ayakkabılar çamaşır makinesine atılmaz. Sabunlu suya batırılmış bezle silmek de yeterli temizlik sağlamaz. Bu nedenle bu tür ayakkabıların kirlenmesini önlemek için Skechers yüzey koruyucu sprey kullanmak faydalıdır.

Süet ve nubuk Skechers ayakkabılar süet fırçası ve süet/nubuk temizleme ürünü yardımıyla temizlenir.

Işıklı Skechers ayakkabılar nasıl temizlenir ?

Işıklı Skechers ayakkabılar çamaşır makinesinde yıkanmaz. Sabunlu suya batırılmış bezle silinmelidir.

Çeşitli Skechers ayakkabı türlerinin ne şekilde temizlendiği hakkında bilgi verdim. Çoğu Skechers ayakkabı modeli çamaşır makinesinde yıkanabilmektedir. Peki çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamak hijyenik mi ?

Bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamak hijyenik mi  konulu makalemi okumanızı tavsiye ederim.

İLGİLİ YAZILARIM:

Skechers ayakkabı orjinal nasıl anlaşılır ?

Skechers Turkey güvenilir mi ?

Skechers ayakkabı nasıl temizlenir ?

Skechers ayakkabı genişler mi ?

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı ?

Skechers ortopedik mi ?