Kapat

Skechers Turkey güvenilir mi ?

Anasayfa
Alışveriş Skechers Turkey güvenilir mi ?
Skechersvturkey.com

Skechers ayakkabıların satışının önemli bir bölümü online alışverişler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunda Skechers ayakkabıların ülkemizdeki satış noktalarının az sayıda olması ve ayakkabı satan bazı dükkanların müşteriye orjinal değil de çakma ürün satıyor olması etkilidir.

Modeller arasında ciddi fiyat farkları olması ve zaman zaman ciddi indirim kampanyaları yapılması nedeniyle mağazadan alınan uygun fiyatlı Skecher ayakkabının indirimli bir ürün mü yoksa çakma olduğundan mı ucuz olduğu fiyatından anlaşılamamaktadır.

Piyasada Skechers ın adını kullanıp insanları dolandıran web siteleri mevcuttur. Skechers firmasının markası üzerinden haksız kazanç sağlayan web siteleri için resmi makamlara başvurup, bundan netice alması için bir süre geçmesi gerekmekte ve bu süre sahte Skechers sitelerinin müşterilerden para toplamasına yeterli olmaktadır.

Korsan Skechers satış siteleri kısa süreliğine aktif olmakta, reklam ve sosyal medya yönlendirmesi ile siteye ziyaretçi çekilmekte, 10-15 gün veya 1 aylık bir süre zarfında vurgun yaptıktan sonra kapanmaktadır.

Skechers Turkey güvenilir mi ?

Skechers markasının Türkiye’deki resmi web sitesi skechers.com.tr dir. Com.tr uzantılı alan adları sadece ilgili firmaya verilmektedir, başkası bu uzantıda bir alan adı satın alamaz. Örneğin sıradan vatandaşın birisi puma.com.tr veya adidas.com.tr alan adını satın alamaz. Ama pumaturkey.com veya adidasturkey.com alan adı boştaysa satın alabilir.

Fakat alan adında marka ismi geçtiğinde firmalar resmi makamlara müracaat ederek kendi üzerinden haksız ticaret yapıldığını bildirip , gerekirse dava açarak bu işlemi iptal ettirmektedir. Ancak bu işlemler için geçen süre vurgun yapmak için yeterli olmaktadır.

Eğer Skechers satın alacaksanız güvenebileceğiniz tek web sitesi Skechers.com.tr olmalıdır. Skechersturkey.com,  Skechers-turkey.com, Skechersvturkey.com, Skechersturkiye.com gibi web siteleri Skechers’ın resmi web siteleri değildir. Bu tür web sitelerinden Skechers ayakkabı almaya çalışırsanız mağdur olabilirsiniz.

Aşağıda Skechers-turkey.com dan aldığım ekran görüntüsü yer almaktadır. Sitenin henüz yayına hazır olmadığı görülmektedir. Ürün girişi ve bazı ayarlar yapıldıktan sonra faaliyete geçeceği anlaşılmaktadır.

Skechers-turkey.com

Aşağıda Skechersvturkey.com dan aldığım ekran görüntüsü yer almaktadır. Fiyatlar abartılı ucuzdur. sikayetvar.com da insanların ürün göndermediğinden şikayet ettiği Skechersturkey.com faaliyette değildir, alan adını Skechersvturkey.com a yönlendirmiştir.

Skechersvturkey.com

Skechers-turkiye.com halen aktif olmamakla birlikte kısa zaman önce aktif olduğu ve bazı insanları mağdur ettiği sikayetvar.com yorumlarından anlaşılmaktadır.

Özetle adında Skechers  geçen web sitelerinden – Skechers.com.tr hariç – uzak durunuz.

Skechers ayakkabıları online olarak satın almak istiyorsanız Skechers.com.tr’den veya Hepsiburada, N11 ve Trendyol gibi tanınmış e-ticaret sitelerinden alabilirsiniz.

Korsan Skechers sitelerinin yöntemi nedir ?

Alan adında Skechers olsa dahi korsan bir Skechers satış sitesinin Google a Skechers yazınca arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkması imkansızdır. Sadece sitenin kendi adını yazınca çıkar. Bu nedenle korsan Skechers satış siteleri organik aramalar ile müşteri bulamazlar.

Korsan Skechers sitelerinin yöntemi sosyal medyada paylaşılan linklerle ve bazı reklam kanallarına reklam vererek siteye ziyaretçi çekme şeklindedir.

Örneğin siz bir web sitesinde yazı okurken Skechers reklamı görüyorsunuz ve merak edip tıklayınca sizi korsan Skechers sitesine yönlendiriyor.

Bizim sitemizdeki Skechers reklamlarının asıl siteye yönlendiğini düşünsem de siz yine de adres çubuğundaki alan adını kontrol ediniz.

Önemli bir not: Bu tür korsan Skechers sitelerini teşvik eden unsurlardan biri Skechers firmasının kendini duyurmak için yeterli reklam yapmamasıdır. Skechers.com.tr nin bilinirliği fazla olsaydı firma ve insanlarımız korsan ticaret nedeniyle mağdur olmayacaktı.

Diğer bir not: sikayetvar.com yorumlarını okursanız Skechers müşteri hizmetlerinin ilgisiz olduğu yönündeki yakınmaları göreceksiniz. Acaba bu insanlar doğru siteden mi alışveriş yapmışlardı ?

İnsanları aldatmanın bir yolu para alıp ürün göndermemek, diğer yolu ise gerçeği yerine sahtesini satmaktır. Skechers ayakkabı orjinal nasıl anlaşılır başlıklı makalemde orijinal skechers ayakkabıları nasıl anlayabileceğiniz konusunda ip uçları vermekteyim.

İLGİLİ YAZILARIM:

Skechers ayakkabı orjinal nasıl anlaşılır ?

Skechers Turkey güvenilir mi ?

Skechers ayakkabı nasıl temizlenir ?

Skechers ayakkabı genişler mi ?

Skechers ayakkabı kalıpları dar mı ?

Skechers ortopedik mi ?