Kapat

İnstagram Hikayeleri Nasıl Daha Kaliteli Bir Hale Getirilebilir

Anasayfa
Bilgisayar İnstagram Hikayeleri Nasıl Daha Kaliteli Bir Hale Getirilebilir
İnstagram Hikayeleri Nasıl Daha Kaliteli Bir Hale Getirilebilir

Instagram kurulduğu günden bu yana sosyal medya siteleri arasında en gittikçe popülerleşen bir platform olma özelliğini taşıyor. Öyle ki her gün insanlar milyonlarca farklı içeriği takipçileri ile paylaşıp etkileşim almak istiyor. Ancak son dönemde Instagram’ın en fazla kullanılan özelliği hikayeler modu oluyor.

Bir gün boyunca kalan ve insanların gördükleri hemen hemen her şeyi paylaşabildikleri hikayeler özelliği son dönemde daha fazla ciddiye alınan bir yapı içerisinde. Uygun boyutlarda görseller hazırlayıp onları paylaşmak ise bu isteklerin başında geliyor. Günümüzde birçok büyük markanında hikayelerden reklam vermeye başladığı düşünüldüğü zaman bu durumun önemi çok daha fazla göz önüne çıkıyor.

İşte Instagram hikayelerini daha güzel yapmanın yolları;

1- Boyutlara Dikkat Edin

Hikaye paylaşırken insanların en fazla yaptığı hata görselleri uygun boyutta tasarlamamak oluyor. 1280×720 boyutunda olması gereken fotoğrafları genellikle daha büyük veya küçük kaldığı için görünüm olarak hoş olmayan sonuçlara nedeni haline geliyor.

Görselleri uygun boyuta getirmek için ise kullanabileceğiniz programların başında Canva yer alıyor. Hem masaüstü hem de mobil olarak kullanabildiğiniz Canva, istediğiniz boyutlarda tasarım yapma fırsatını da sizlere sunuyor.

2- Kaliteli İçerik Paylaşın

Elbette kaliteli içerik dediğimiz zaman akıllınıza hemen bilimsel içerikler gelmesin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta yalnızca paylaştığınız şeylerin insanların hoşuna gidebileceği, komik ya da bilgilendirici olmaları. Bu durum sizin hem takipçi sayınızı arttıracak hem de fenomen olmaya giden yoldaki yardımcınız haline gelecek.

3- İnsanlarla Etkileşime Geçin

Hikayelerin belkide en interaktif özellik olduğunu aklınızdan çıkarmayın. İnsanlarla kolaylıkla bağlantı kurabileceğiniz bir alan olan instagram hikayelerinin bu özelliğini sonuna kadar kullanıp daha ilgi çekici bir profil yaratmak sizin elinizde.

4- Instagramın Sunduğu Özelliklerden Yararlanın

Son olarak ise instagramın sizlere sağladığı farklı filtreler ve yazı fontlarından sonuna kadar yararlananın. Öyle ki sokakta gördüğünüz sıradan bir şeyi bile farklı dokunuşlar ile bambaşka bir hale getirebilir ve takipçileriniz ile özgün, kaliteli bir içerik paylaşmış olabilirsiniz.