Kapat

Facebook Hesap Silme Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Facebook Hesap Silme Facebook Hesabı Nasıl Silinir?
Facebook-Hesap-Silme-ve-Kapatma-Basitçe-Hesabınızı-Kalıcı-Olarak-Kapatın

Facebook hesap silme ve kapatma işlemini basitçe gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook hesap silme işlemini telefondan veya bilgisayardan rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemle birlikte hesabınız kalıcı olarak kapatılacaktır. Facebook hesabınızı  kapatmak zor bir işlem değildir. Basitçe hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Yalnız kapatacak ve silecek olduğunuz hesabın kalıcı olarak ortadan kaybolmasını istiyorsanız hesabınıza 14 gün gibi bir süre boyunca giriş yapmamanız gerekmektedir.

Facebook milyarla insanın kullandığı sosyal içerik platformu olup Türkiye’de birçok kullanıcı bulunmaktadır. Lakin günümüzde birçok sosyal içerik platformu boy göstermektedir. İnstagram, snapchat, swarm, twitter gibi sosyal medya ağlarını birçok insan kullanmaktadır. Facebook kullanımından sıkılıp hesabınızı silmek veya kapatmak isteyebilirsiniz. Yıllarca kullandığınız facebook hesabınızdan sıkılmış olabilirsiniz.

Facebook Hesap Nasıl Silinir ?

Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle facebook hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki facebook hesap silme linki ibaresine tıklayın.

Hesabınızı Silmek İçin Tıklayın

facebook hesap silme

Facebook hesap silme linkine tıkladığınızda sizi facebook hesap silme bölümüne otomatik olarak aktaracaktır. Burada karşınıza bir uyarı çıkacaktır. Facebook hesabınızı sildiğinizde bütün paylaşımlarınız, resimleriniz, gönderileriniz ve bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir. Zaten hesap silme bölümünde ki uyarıyı okursanız burada açıkça belirttiğini görebilirsiniz. Bu işlemi uyguladığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

facebook-hesap-kapatma

Facebook Hesabımı Silmek İstemiyorum Fakat Bir Süre Kapatmak-Dondurmak İstiyorum. Facebook Hesap Nasıl Dondurulur ?

Facebook hesabınızı silmek istemiyor bir süreliğine dondurmak veya kapatmak istiyor olabilirsiniz. Facebook hesap dondurma işlemini gerçekleştirerek sosyal medyadan bir süre uzak durmak isteyebilirsiniz. Günümüzde birçok insan sosyal medya akınına kapılıp günlük yaşantısında veya aile içerisinde aktif rol alamıyor. Aktif rol oynayamıyor ibaresinden kastımız artık o eski şaşalı muhabbetler geçmişte kaldı. Eskiden çocukluk anılarında taso, ateşten kale, 5 taş gibi mahalle oyunları varken şimdi ise sadece telefon, tablet, bilgisayar ve sosyal medya var. Gençler ve bireyler doğa ile iç içe olmaktansa vaktini sosyal medya ve telefonlara harcıyor.

Facebook hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle facebook hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki facebook hesap dondurma linki ibaresine tıklayın.

Hesabınızı Dondurmak İçin Tıklayın

facebook-hesap-askıya-alma

Linke tıkladığınızda otomatik olarak sizi hesap dondurma işlemi yapacağınız sayfaya yönlendirecektir. Burada sayfa aşağısında bulunan ‘’Hesabını Dondur’’ linkine tıklıyorsunuz. Bu linke tıkladığınızda sizi başka bir sayfaya yönlendirip hesabınızı neden dondurduğunuzu size soracaktır. Burayı kendinize göre doldurup facebook hesabınızı dondurabilirsiniz. Facebook hesap dondurma işlemi bu kadar basit bir şekilde gerçekleşmektedir.

facebook-hesap-dondurma