Kapat

Tiktok’ta konfeti ne kadar ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok’ta konfeti ne kadar ?
Tiktok'ta konfeti ne kadar

Tiktok’ta canlı yayın açan birisinin performansı sizi çok etkilediyse, ona hediye göndererek bunu belli edebiliyorsunuz. Konfeti, gül, baklava ve spor araba gibi hediyeler canlı yayın açan kişinin emeği için ödenen küçük ücretler olmaktadır.

Her ne kadar hediye gönderen ile alıcı arasındaki ücretin önemli bir bölümüne Tiktok kesinti yapsa da canlı yayın açan kişiler gönderilen ufak tefek hediyelere dahi epeyce sevinmektedir.

Tiktok'ta konfeti ne kadar

Hele de konfeti hediyesi gibi bir hediye gönderdiyseniz canlı yayın açan kişi ekstradan mutlu olmaktadır. Tiktok’ta birine konfeti hediyesi gönderdiğinizde ekran konfeti ile dolmakta, aynı düğün salonunda gelin ile damatın üzerinden konfeti döker gibi konfeti patlamakta ve dökülmektedir.

Tiktok’ta konfeti ne kadar ?

Tiktok’ta konfeti 100 jeton karşılığında hediye edilebilmektedir. Canlı yayında birine konfeti veya başka bir hediye göndermeden önce jeton satın almanız gerekmektedir. Aşağıda Tiktok jeton fiyatları yer almaktadır.

tiktok jeton fiyatları

Jeton fiyatları doların yükselişine göre sürekli güncellendiği için yukarıdaki fiyatlar bir süre sonra güncelliğini yitirecektir. Ama takribi olarak 100 jetonun 10 TL’ye malolacağını söylemek mümkündür.

Tiktok’ta konfeti, alıcısına ne kadar veriyor ?

Eğer canlı yayın sahibi sizseniz, yani konfeti hediyesi size verilmişse cüzdanınıza 100 elmas birikir. 200 elmas 1 Amerikan dolarıdır. Yani bir adet konfeti hediyesi size yarım dolar, yaklaşık olarak 4 TL kazandırır. Konfeti hediyesinden gelen paranın geri kalanı Tiktok’a aittir.

Aslında parayı cebinize koymadan para kazandım dememek lazımdır. Çünkü Tiktok’un sudan sebeplerle hesabı engelleme, banlama, canlı yayın engeli koyma gibi alışkanlıkları bulunmaktadır.

Para çekme sınırı 30 dolardır ve bir çok kişi hesabındaki elmaslar 30 dolara ulaşamadan engel yemeleri nedeniyle paraları bir daha alınmamak üzere içerde kalmaktadır.

Tiktok Topluluk kuralları diye her tarafa çekilir kurallar vardır ve Tiktok bu kuralları gerekçe göstererek kısa kollu giysen, çıplaklık diye, canlı yayında biriyle sürtüşsen şikayet üzerine canlı yayın engeli koyabilmektedir.

Örneğin aylarca uğraşıp canlı yayınlardan 27 dolar biriktirdiniz, 3 dolar daha olsa paranızı çekebilirsiniz ama bilmediğiniz bir nedenden size canlı yayın engeli koyar, o engeli kaldıramadığınız için de paranız Tiktok’a kalır.

Tiktok’u kerizler mekanı olarak gören, Tiktok canlı yayınlarından parayı vurmayı hedefleyen gençlerimiz bir gün kendilerinin de keriz yerine konulabileceğini unutmamalıdırlar.

Tiktok’ta konfeti kimlere verilir ?

Fiyatı fazla olmasa da konfeti hediyesi özel bir hediyedir ve biz bu hediyenin çoğunlukla aralarında özel bağlar olan kişilerin birbirine gönderdiğini görmekteyiz.

Mesela yakın akrabalar, aynı işyeri çalışanları, sevgililer birbirine konfeti göndermektedir.