Kapat

Tiktok spor araba kaç TL ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok spor araba kaç TL ?
Tiktok spor araba kaç TL

Tiktok spor araba kaç para sorusuna net bir cevap vereceğim. Bu hediye, seçenekler arasında altın spor araba olarak geçmekte ve hediye alan kişiyi ihya etmektedir.

Gerçeği söylemek gerekirse Tiktok platformunda spor araba hediye edene rastlamak nadirdir. Çünkü konunun bir de sizin gönderdiğiniz hediye ücretinin yaklaşık üçte ikisinin Tiktok’a kalması durumu var.

Yani siz birine spor araba gönderecek kadar samimiyseniz ona canlı yayında spor araba hediye etmek yerine ibanına para gönderseniz daha caziptir.

Öte yandan spor araba için bir maliyete katlanıyorsunuz ortada araba filan yok, anlık olarak altın spor araba resmi çıkıyor sonra kaybolup gidiyor. Eğer canlı yayın sahibi sizi tanımıyorsa tam bir kerizlik denilebilir.

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar misali her ne kadar Tiktok’ta birine spor araba göndermek ender rastlanılan bir durum olsa da altın spor arabanın Tiktok’un en pahalı hediyelerinden olması nedeniyle Tiktok spor araba kaç TL konusu çoğu kişinin ağzına sakız olmaktadır.

Tiktok spor araba kaç TL ?

Her ne kadar Tiktok hediye puanı hesaplama başlıklı makalemde ayrıntılı olarak belirtsem de yine değineceğim;

Tiktok’ta bir hediyenin tam olarak kaç para olduğunu hesaplamak Tiktok’un sistemi nedeniyle pek kolay değildir.

Çünkü hediye gönderirken jetondan gidiyor, jeton fiyatı da sürekli güncelleniyor. Yani siz bugün 10 TL maliyetle gönderdiğiniz bir şeyi bir ay sonra 11-12 TL’ye gönderebilirsiniz. Bu nedenle Tiktok spor araba kaç TL konusuna değinen internet sitelerinde verilen fiyatlar çoktan güncelliğini yitirmiş durumdadır.

Ancak bu konuda size pratik bir formül vereceğim. Hediyenin jeton karşılığını 0,0129 ile çarparsanız kaç dolar olduğunu bulursunuz. Bunu da güncel dolar kuru ile çarparsanız hediyenin size olan maliyetini bulursunuz.

İsterseniz spor araba üzerinden bir örnek yapalım:

Spor araba 29999 jeton. Yani yaklaşık 30 bin jeton. Dolar 7,5 iken 70 jeton 6,69 TL’ye alınıyordu. Dolar 8,3 e çıktıktan sonra fiyat ne oldu bilmiyorum ama önemi yok çünkü 100 jetonu 1,25-1,29 dolar arası bir fiyattan satıyorlar.

Tiktok spor araba kaç TL

Spor araba yaklaşık 30 bin jeton olduğuna göre 30.000  x 0,0129 = yaklaşık 387 dolarlık bir maliyeti var. Bu da 8,3 TL’lik dolar kuru üzerinden 3212 TL gibi bir tutar yapmaktadır.

Peki bunun hediye alana yansıması nedir, sadece yüzde otuzbeşi, yani yaklaşık 1125 TL’dir.

Bu nedenle makalemin başında birine Tiktok’ta spor araba yollayacağınıza ibanına para atın dedim. Aksi takdirde bir spor araba hediyesinden alıcının 2000 TL’den fazla zararı olmaktadır.

Bu konuyla ilgili olarak ayrıca Tiktok hediye puanı hesaplama başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.