Kapat

Facebook Hesap Dondurma Linki ile Hesabınızı Pasifleştirin

Anasayfa
Sosyal Ağlar Facebook Hesap Dondurma Linki ile Hesabınızı Pasifleştirin

Facebook hesap dondurma işlemini kolayca gerçekleştirebileceksiniz. Telefonunuzdan veya tabletinizden istediğiniz cihazdan facebook hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Facebook hesap dondurma linkine tıklayıp hesabınızın şifresini girerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap dondurma işlemi, hesap silme işleminden farklıdır. Hesabınızı silerseniz geri erişim sağlayamazsınız, lakin hesabınızı dondurursanız kısa bir süreliğine veda etmiş olursunuz. Dilediğiniz zaman hesabınızı tekrar aktif bir hale getirebilirsiniz.

Facebook Hesap Dondurma İşlemini Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

facebook hesap dondurma

Facebook hesabınızı dondurduğunuz zaman, hesabınız sanki silinmiş gibi bir hal alır. Profil resminiz gözükmez, diğer kullanıcılar sizi göremez. Bunun haricinde paylaştığınız gönderiler, resimler ve diğer içeriklerde görünmez. Ortamdan biraz uzaklaşmak gibi düşünebilirsiniz. Lakin hesabınızı istediğiniz zaman geri açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapmak.

Facebook-Hesap-Silme-ve-Kapatma-Basitçe-Hesabınızı-Kalıcı-Olarak-Kapatın

Facebook hesap dondurma işlemi oldukça basittir. İşlemi hem telefonunuzdan hem de masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Bir hesabı dondurabilmemiz için o hesaba giriş yapabiliyor olmamız lazım. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız hesap dondurma işlemini anlatmaya başlayabiliriz.

+Hesabınızı dondurduğunuzda istediğiniz zaman geri dönmeyi tercih edebilirsiniz.
+Hesabınızı dondurursanız, Facebook’taki diğer kişiler profilinizi göremez.
+Gönderdiğiniz mesajlar görülmeye devam edebilir.
+Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak hesabınızı etkinleştirebilirsiniz.
+Hesabınızı aktifleştirdiğinizde tüm fotoğraf, video ve diğer verileriniz geri yüklenir.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Öncelikle dondurmak istediğiniz facebook hesabına kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.

Ardından facebook hesap dondurma linki olan https://www.facebook.com/deactivate/ tıklayın.

Burada sizden hesap şifrenizi girmenizi talep edecektir. Şifrenizi girerek facebook hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu aşamaların sonunda artık hesabınız pasif bir halde olacaktır. Arkadaşınızın veya bir başkasının facebook hesabından, kendi hesabınızın ne durumda olduğunu kontrol edebilirsiniz. Göreceksiniz ki hesabınızda hiçbir resim, video ve paylaşıma erişilememektedir. Eğer hesabınıza yanlışlıkla giriş yaparsanız, tekrar dondurma işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Lakin bu işi flood haline getirip seri seri yapmaya kalkışırsanız facebook sizlere belirli bir süre yasağı getirebilir. Facebooksuz bir hayatta herkese başarılar. Umarım dayanabilirsiniz.