Kapat

Türkçe MMORPG Oyun Arayanlara Özel 2018 Yılının En İyi Listesi

Anasayfa
Oyun Türkçe MMORPG Oyun Arayanlara Özel 2018 Yılının En İyi Listesi
türkçe-mmorpg-2018

Türkçe mmorpg oyun arayanlara özel 2017-2018 yılının en çok beklenen ve oynanan oyunlarını listeleyeceğiz. Türk oyuncu topluluğu özellikle Türkçe mmorpg oyunlara hasret kalmış durumdalar. Durum öyle bir hal aldı ki Türk oyuncular artık yabancı mmorpg oyunlara yönelmeye başladı. Gönülleri yabancılarla oynamaya el vermese de mmorpg sevdası uğruna buna katlanabiliyorlar.

MMORPG Kelimesinin Anlamı

MMORGP kelimesinin İngilizce açılımı ‘’Massively Multiplayer Online Role-Playing Game’’ Türkçe karşılığı ise ‘’Devasa Çok Oyunculu Çevrim İçi Rol Yapma Oyunu’’ olarak geçer.
Türkçe MMORPG oyun arayan birçok mmorpg sevdalısı oyuncu bulunduğunu biliyoruz. Bunun için bizlerde mmorpg Türkçe oyunları yakından takip ediyoruz. Eskiden rappelz, sonsuz macera, Knight online, metin2, silkroad online, kingdom online ve daha aklımıza gelmeyen birçok mmorpg oyunlar bulunuyordu. Ne oldu bilinmez fakat Türkçe mmorpg oyunların nesli yavaş yavaş tükenmeye başladı.

Belki de oyun şirketlerinin pazarlama taktiği olan tamamen ücretsiz sloganının olmasına rağmen oyun içi harcamaların hat safhada olması Türkçe mmorpg oyunların neslini tüketmiş olabilir. Bu konu kesinlikle tartışılır. Neyse biz o kadar içine dışına girmeyelim de sizlere 2017 yılında tamamen Türkçe olarak sunulan mmorpg tarzı oyunlardan bahsedelim.

Tamamen Türkçe MMORPG Oyunu ‘’Black Desert Online’’

Tamamen Türkçe olarak piyasaya sürülen Black Desert Online mmorpg tarzında oyun arayanlar için birebirdir. Oyunun resmi açılışının 06 Aralık 2017 Çarşamba günü yapılacağı açıklandı. Asya’da en başarılı oyunlardan bir tanesi olan Black Desert Online tamamen Türkçe olacak. Türkçe MMORPG oyun kategorisinde yer alacak oyun ücretli olarak oynanabilecek.

türkçe mmorpg

Gerçekçi Savaş Dinamikleri: Ayakta Son Kalan Ol

Geleneksel, alışılmış MMORPG dövüş motorlarından farklı, yetenek sinerjileriyle tekli veya çoklu oyunda sonsuz kombinasyon keşfetmenizi sağlayan doğal, hızlı dövüş sistemi.

Epik Ölçekli Kuşatmalar ve Savaşlar

Diğer oyuncularla güçlerini birleştir ve kazanan sen ol. Bölgelere hükmet, vergi ve kaynakları topla, gücüne güç kat.

black-desert-online-donanım-gereksinimleri

Gerçek Dünya Kadar Detaylı Üretim ve Ticaret Sistemleri

Hobi olarak çiftçilik yapın, veya bir çiftçi ordusu kurup ticarete atılın.

Black Desert’ta Kazanmanın Yolu Bilgidir.

Black Desert’ta attığınız her adım, savaştığınız her düşman, keşfettiğiniz her köy, kasaba ve yer size başkalarının ulaşamadığı bilgi ve görevlerin kapısını açar.

Black Desert’ta Karakterinizin Bir Eşi Yok!

Milimetrik incelikte karakter yaratma sistemi, karakterinizin vücut yapısından kirpik sayısına tüm detayları kontrol ederek hayalinizdeki karakteri birebir yaratma şansı verir.

Anlayacağınız Oyunda Yok Yok

Black Desert tam anlamıyla kapsamlı bir mmorpg olarak oyunculara sunuluyor. Çiftçilik, ticaret, üretim, savaş, beylik, beylik savaşları, pvp, pve ve daha sayamadığımız birçok özellik oyunda bulunuyor.

Black Desert Online Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Black Desert Başlangıç Paketi = 19 TL
Black Desert Sınırlı Paket = 49 TL
Black Desert Özel Paket = 99 TL
Black Desert Efsanevi Paket = 199 TL

 

Black Desert Online Sınıfları Nelerdir ?

Black Desert Online resmi web sayfasında şuanda oyuncuların oynayabileceği 6 adet sınıf bulunuyor.

Bunlar; Savaşçı, Okçu, Sahire, Vahşi, Büyücü, Cadı

black-desert-online-siniflar

Black Desert Online resmi web sayfası >> https://www.tr.playblackdesert.com/main/index

Bu Oyunlar Dışında Oynayabileceğiniz Diğer Türkçe MMORPG Oyunlar

Black Desert Online ve Echo of Soul yakın zamanda çıkan Türkçe mmorpg oyunlardan olduğu için üzerinde duruldu. Bunlar haricinde yeni Türkçe mmorpg arayan oyuncular için maalesef bu iki oyundan başka alternatif bulunmamaktadır. Tabi halen oynanmakta olan birkaç Türkçe mmorpg oyun var. Bunları sizlerle paylaşalım.

1-Knight Online

2-Metin2

3-Forsaken World

4-City of Steam

5-World of Tanks

6-Neverwinter

Bu oyunlar 2018 yılında bile halen belirli bir oyuncu kitlesine sahiptir. Aion, rappelz, allods ve benzeri şeklinde oyunlarda bir o kadar güzeldir. Lakin eskiden Türkiye sunucuları olsa da şuan böyle bir sunucuları bulunmamaktadır. Dilerseniz bu tarz oyunların yabancı sunucularında oynayabilirsiniz. En çok oynanan mmorpg oyunları listeleyerek sizlere yol göstermeye çalışacağız. Takipte kalmanız dileğiyle…