Kapat

Mustela son kullanma tarihi nerede yazar ?

Anasayfa
Sağlık Mustela son kullanma tarihi nerede yazar ?
Mustela son kullanma tarihi nerede yazar

Mustela çoğumuzun güvenerek ve kalitesinden memnun olarak kullandığımız markalardan birisi. Fakat bazı Mustela ürünlerinde son kullanma tarihi belirtilmemiş.

Bizler tüketici olarak genellikle satın almadan önce ürünlerde üretim tarihi ve tüketim tarihi gibi tarih bilgilerini ararız. Bazı Mustela ürünlerinde bu tür bir tarih bilgisi yer almadığından kullanıcılar doğal olarak Mustela son kullanma tarihi nerede yazar , bunu merak etmektedir.

Son kullanma tarihi geçmemiş bir ürünü satın almamak veya bir ürünü ne kadar süre kullanabileceğini bilmek için bu bilgi gereklidir.

Mustela son kullanma tarihi nerede yazar ?

Mustela ürünlerinde doğrudan son kullanma tarihi yazılabildiği gibi herhangi bir tarih yazılmaksızın bir kapak simgesi ve bu simgede 6M, 12M, 24M veya 36M yazılarından biri yer alabilmektedir.

Eğer elinizdeki Mustela ürününde 6M, 12M, 24M veya 36M yazılarından biri varsa kapak açıldıktan sonra o kadar ay dayanacağını göstermektedir.

Örneğin 24m yazıyorsa 24 ay yani kapak açıldıktan sonra 2 sene daha ürün kullanılabilir durumdadır. Mustela ürünlerinin genellikle kullanılabilirlik ömrü 24 ay ile 36 ay civarındadır. Kapağın tüketici tarafından ne zaman açılacağı bilinmediği için tarih yazılmamış sadece ay belirtilmiştir.

Bahsedilen 24M, 12M gibi yazılar genellikle ürünün en az görünen yerlerinde örneğin, barkodun kenarında veya tüpün altında yer almaktadır. Eğer dikkatli incelerseniz mutlaka göreceksiniz.