Kapat

Ligone milk thistle complex kullananlar

Anasayfa
Sağlık Ligone milk thistle complex kullananlar

Milk thistle kategorisindeki adı duyulmuş besin takviyelerden biri Ligone milk thistle complex tir. Bu ürün ne işe yarar, kullananlar ne tür yorumlar yapıyorlar kısaca bahsedeceğim.

Ligone milk thistle complex ne işe yarar ?

Alkol, antibiyotik kullanımı veya dengesiz beslenme gibi nedenlerle (Karaciğer hasarına sebep olan faktörler oldukça fazladır) sonucunda karaciğer yağlanması gibi sorunlar baş göstermektedir.  Karaciğer kendini yenileme kapasitesi olan bir organdır fakat hasar verici unsurlar baskın gelirse basit karaciğer sorunları siroz gibi ölümcül hastalıklara dönüşür.

Yaşın ilerlemesi, kilo alımı, ilaç kullanımı, alkol alımı, hepatit B, hazır gıdalar, tarım ürünlerindeki ilaç kalıntıları ve daha bir çok şey karaciğere hasar vermektedir. Ne yazık ki karaciğerdeki hasar çok ciddi boyuta ulaşmadıkça kişide ciddi bir şikayete yol açmamakta, bu yüzden kişi hastalığını çok geç fark etmektedir.

Karaciğerle alakalı sorunlar tahlil yapılarak anlaşılmaktadır. SGPT, GGOT ve GGT gibi değerler karaciğer enzimleri ile alakalıdır ve normal sınırlarından yüksekse karaciğerdeki hasara işaret eder.

Ligone milk thistle complex karaciğeri temizleyen, safra sıvısının miktarını artıran ve karaciğerin kendini onarmasını hızlandıran bir besin takviyesidir. Bir ilaç değildir, karaciğer ilaçlarının yerini tutmaz, tıbbi tedaviye yardımcı olarak kullanılır.

Kullanmaya başlamadan önce bu tür bir ürünü kullanıp kullanmamayı doktorunuza sormalısınız. Sağlıklı kişilerin sadece karaciğer sağlığını korumak için veya başka nedenlerle kullanabileceği bir ürün değildir. Genellikle karaciğer yağlanması olan hastalara tavsiye edilir.

Ligone milk thistle complex  kullanırken sağlıklı beslenmeye ve kilonuz fazla ise zayıflamak için diyet ve spor yapmaya çalışmalısınız. Ligone milk thistle complex  sağlıklı, beslenmenin, spor ve diyetin yerine geçmez.

Ligone milk thistle complex nedir ?

Ligone milk thistle complex bir besin takviyesidir ve karaciğerin kendini onarmasına yardımcı olmak için kullanılır.

Ligone milk thistle complex içeriğinde aşağıdaki bitkisel etken maddeler bulunmaktadır:

DEVEDİKENİ EKSTRESİ———————————–530 MG

ENGİNAR EKSTRESİ—————————————500 MG

KARAHİNDİBA EKTRESİ———————————-300 MG

ZERDAÇAL EKTRESİ—————————————100 MG

L-ARJİNİN ASETAT—————————————-100 MG

Bir şişede 60 kapsül bulunmakta ve piyasada yaklaşık 60-70 TL fiyatlarla satılmaktadır. Kullanımı sabah ve akşam tok karna 1 kapsül şeklindedir.

Bu besin takviyesini karaciğer enzim değerleri normal seviyeye gelene kadar kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce ve kullanırken doktorunuza da danışınız.

Ligone milk thistle complex 60 kapsül yorumlar

İnternet ortamında Ligone milk thistle complex kullananlara ait fazla bir yorum bulunmamaktadır. Bunun sebebi ürünü kullandığınız zaman faydasını görebilmek için en az birkaç ay düzenli kullanmanız gerektiğidir. Olumlu veya nötr etki görüldüğünde bunu tamamıyla Ligone milk thistle complex e bağlamak da doğru olmayacaktır.

Ligone milk thistle complex kullanırken doktorunuzun önerdiği şekilde beslenmeniz, kilo vermeye çalışmanız ve düzenli olarak spor yapmanız gerekir.

Ligone milk thistle complex karaciğeri temizleyen ve bu organın kendini yenilemesini hızlandıran içerikte bileşiklere sahiptir. Ancak piyasada milk thistle kategorisinde bu üründen daha etkili veya daha zayıf besin takviyeleri de satılmaktadır.

Ligone hangi ülkenin ?

Ligone RC Farma İlaç Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bir ürünü olup Türk malıdır. RC Farma 2008 yılından beri faal olan ve gıda takviyelerini ithal ürünlere göre daha ucuz fiyatlarla satan bir firmadır.

Bazı kişiler sağlık sektöründe daha çok yabancı ürünleri tercih eder. Yabancı farmakoloji devlerinin daha kaliteli ürünler ürettiğini düşünür. Ancak Ligone milk thistle complex içerik itibariyle bir ilaç olmayıp birkaç tane bitkiden elde edilen maddelerin bileşimiyle hazırlanan bir gıda takviyesidir. Bu tür bir gıda takviyesi üretmek ülkemiz firmalarının yapamayacağı bir şey değildir.

Bununla birlikte gıda takviyelerinde genel olarak içerik aynı olsa da formülasyon ve ürün kalitesi gibi bir çok faktör ürünün biyoyararlanım oranını etkilemektedir. Yani aynı mg aldığınızda A ürünü daha etkili B ürünü daha zayıf olabilir. Bu konuyla ilgili olarak Voonka milk thistle kullananlar başlıklı yazımda bilgi vermiştir.

Milk thistle kilo aldırır mı ?

Milk thistle gıda takviyeleri kilo aldıran ürünler değildir. Bu yönde bildirimler gelmemektedir. Fakat ilk kullanıldığında bazılarında ishal, kabızlık, mide bulantısı, şişkinlik, hazımsızlık, iştah kaybı görülebilir. Hamile veya emziren bayanların kullanması tavsiye edilmez.

Karaciğer sorunları olmayan kişilere de önerilmez.

Milk thistle sivilceye iyi gelir mi ?

Halk arasında ve bazı internet sitelerinde milk thistle türü besin takviyelerinin sivilceye iyi geldiği söylenmektedir. Sivilce oluşumunun birçok nedeni olup bunlardan biri karaciğer fonksiyonlarındaki bozukluktur. Eğer kişideki sivilce karaciğer kaynaklı ise karaciğer temizlendikçe sivilce oluşumu da azalacaktır.

Sivilce problemleri olan kişi milk thistle satın almadan önce karaciğer enzimlerine baktırması gerekir. Karaciğer enzimleri karaciğer sorunlarına işaret ediyorsa milk thistle kullanılabilir.